والیبال ایران: تیم والیبال شمس در حالی از صعود به مرحله پلی آف لیگ برتر بازماند که در طول مرحله مقدماتی بازی های فوق العاده ای از خود به نمایش گذاشت و روحیه جنگندگی این نوجوانان در جدال با حریفان باتجربه و بزرگسال و نتایج خوبی که کسب کردند همگان را به تحسین واداشت.

بازیکنان تیم شمسوالیبال ایران - مهرداد نوری؛ تیم ملی والیبال نوجوانان ایران امسال با حمایت باشگاه کاله با نام نوشیدنی شمس پا در لیگ برتر بزرگسالان ایران گذاشت تا برای آینده والیبال کشورمان تجربه اندوزی کند. در ابتدا کمتر کسی انتظار درخشش این نوجوانان کم تجربه در برابر بازیکنان بزرگسال باتجربه لیگ برتری را داشت اما با آغاز لیگ و برگزاری اولین مسابقه برابر تیم قدرتمند خاتم، شمس با هدایت محمد وکیلی جدالی تماشایی را به نمایش گذاشت. نوجوانان شمس هرچند در این مسابقه در نهایت 3 بر 2 شکست خوردند اما به خوبی خودی نشان دادند و به نحوی در ابتدای کار به حریفان اعلام کردند که به هیچ وجه زنگ تفریح لیگ نخواهند بود!

 تیم والیبال نوشیدنی شمس

 

در بازی دوم این تیم که برابر شهرداری ارومیه برگزار گردید، دوباره داستان مسابقه اول تکرار شد و نوجوانان شمس تا انتهای ست پنجم جنگیدند و این حریف نامدار را از پیش رو برداشتند. از این مرحله به بعد دیگر حریفان حساب ویژه ای روی این تیم باز کردند و هیچ تیمی تا پایان دور مقدماتی در برابر شمس احساس امنیت نداشت!  

 

تیم والیبال نوشیدنی شمس

 

شمس هر چند در معدود مسابقاتی ضعیف ظاهر شد که می توان آن را به پای کم تجربگی بازیکنان گذاشت اما در اکثر دیدار ها در قد و قامت یک مدعی بود که صرفا برای برد به میدان می رفت و تا آخرین نفس هم بی حاشیه می جنگید.

 

آنها در مجموع 22 بازی انجام شده 8 پیروزی کسب کردند و در حالی در 14 مسابقه شکست خوردند که 3 مسابقه را به ست پنجم کشاندند و به سختی شکست را پذیرفتند که خود دست کمی از پیروزی نداشت. این آمار به خودی خود نشان از سطح بالای این بازیکنان دارد که چه در تکنیک و چه در تاکتیک چیزی از دیگر حریفان کم نداشتند و در بسیاری از ست ها نیز تیم برتر بی چون و چرای زمین هم بودند.

 

نتایج کامل تیم شمس در لیگ برتر 1396

 

 داستان شاگردان وکیلی در جایی جالب شد که 3 امتیاز آنها را سازمان لیگ در اقدامی تعجب برانگیز به جرم عدم تیم داری این باشگاه در لیگ نوجوانان کسر کرد. اقدامی که نمی توان آن را به خاطر قانون کلی سازمان لیگ ناحق شمرد، اما کم لطفی کوچیک ترین توصیف برای این حرکت فدراسیون بود و انتظار می رفت این تیم از این قاعده مستثنی شود. چرا که تیم شمس خود از بازیکنان تیم ملی نوجوانان و صرفا به جهت حمایت از والیبال پایه تشکیل شده بود و چطور انتظار می رفت که همچون باشگاهی حرفه ای و ریشه دار در رده های مختلف تیم داری کند! البته اگر شمس می خواست می توانست با همین تیم در لیگ نوجوانان هم شرکت کند و به راحتی تمام قهرمان شود!

 

به هر روی این اتفاق تلخ رخ داد و اعتراضات سرپرست و سرمربی تیم هم به جایی نرسید. اما خوشبختانه این بازیکنان با رفتار حرفه ای و به دور از حواشی و ناامیدی در ادامه هم محکم پیش رفتند و ثابت کردند که فقط به موفقیت فکر می کنند و حاضر نیستند تحت هیچ شرایطی کوتاه بیایند.  

 

تیم والیبال نوشیدنی شمس

 

 تراژدی داستان شمس در لیگ 96 زمانی رقم خورد که در هفته پایانی دور مقدماتی و با توجه به وضعیت جدول رده بندی صعود این تیم به مرحله حساس پلی آف مشروط بر پیروزی بر تیم رعد پدافند کاشان شد. رعدی که با تنها 2 پیروزی و 19 شکست در قعر جدول به سر می برد. از این رو انتظار می رفت شمس همچون دور رفت بتواند این تیم را از پیش رو بردارد و راهی پلی آف شود. اتفاقی در کمال ناباوری رخ نداد! رعد که سقوطش به لیگ دسته یک قطعی شده بود، برای رقم زدن پایانی خوش جنگنده تر از همیشه به میدان آمد و در پایان پنج ست نفسگیر پیروز میدان شد. بدین ترتیب ترمز تیم شمس کشیده شد و از مرحله مقدماتی جلوتر نرفت.  

 

ناراحتی بازیکنان تیم والیبال نوشیدنی شمس

 

 هرچند تیم شمس با کم لطفی فدراسیون و کسر سه امتیاز از حضور در پلی آف بازماند اما این بازیکنان نوجوان با ارائه بازی های تماشایی و روحیه جنگندگی در جدال با بزرگسالان باتجربه و کسب رتبه خوب در جدول رده بندی همگان را به آینده والیبال ایران امیدوار کردند و مقداری از دغدغه به حق جامعه والیبال برای تجدید موفقیت های والیبال کشورمان در آینده کاستند. از این رو باید به این بازیکنان خوش آتیه خداقوتی جانانه گفت.

 

با توجه به اینکه مهمترین هدف از برگزاری لیگ برتر تقویت والیبال ایران و تیم ملی بزرگسالان ماست، می توان خوشحال بود که اگرچه این لیگ بی نظم و پرحاشیه برگزار شد، اما حداقل برای تیم ملی پوش شمس و آینده والیبال ما بسیار مفید بود و این بازیکنان را پخته تر و توانمندتر ساخت. بی شک نتیجه آن را در مسابقات آتی تیم ملی نوجوانان و در آینده ای نه چندان دور در تیم های جوانان، امید و بزرگسالان خواهیم دید. نباید فراموش کرد که ستارگان امروز تیم ملی ما روزگاری با درخشش از همین تیم ملی نوجوانان شروع کردند و رده به رده بالا آمدند و سکوی سوم جهان را برای ایران عزیز به ارمغان آوردند.

 

تیم والیبال نوشیدنی شمس

 

در حالی که برخی تیم ها برای کسب قهرمانی دست به هر کاری می زنند و حاضرند آشکار و پنهان میلیاردها تومان هزینه کنند تا جام را به روی سر ببرند، به راستی این نوجوانان بی حاشیه که در 22 هفته مسابقات مردانه جنگیدند، قهرمانان واقعی خانواده والیبال هستند.

 

پی نوشت:

قهرمانان عدم صعود به پلی آف پایان کار شما نیست، سرتان را بالا بگیرید، به خود افتخار کنید و در حالی که چشم و امید خانواده والیبال هستید، مصمم و پرانگیزه همچنان در عرصه ملی و باشگاهی به تلاش خود ادامه دهید. آینده از آن شماست...

نوشتن دیدگاه

* دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
* ارسال پیام توسط یک نفر با نام های مختلف ممنوع است.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


دیدگاه‌ها  

نیما ایزدی
+3 # نیما ایزدی 1396-11-17 08:55
بله واقعا حیف شد
البته این افسوس برای تیم هایی مثل گنبد و ارومیه هم وجود داره در شرایطی که واقعا اگه مدیران شهری و استانی بتونن اسپانسر خوب جذب کنن و بازیکنان بومی هر شهر در تیم اون شهر بازی کنن هم لیگ جذاب تر میشه و هم امید به زنده ماندن والیبال در این شهرها میمونه!
فدراسیون هم ظاهرا عملکرد مقتدرانه ای در مقابل تخلفات نداره و متاسفانه زورش به تیم شمس رسیده! البته این نوجوانان تا همینجاشم خودشون رو بارها اثبات کردن و راه زیادی در پیش دارن
نمونه اش اینکه خیلی از هواداران تیم های دیگر (مثل پیکان و سرمایه و ارومیه و ورامین و ...) علاقه مند بودن که تیم شمس هم بیاد بالا!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
رضا
+4 # رضا 1396-11-17 07:54
درود به کاله و کمپانی سولیکو بابت این سرمایه گذاری
کاله مازندران تیم اصلی لیگ برتر
شمس تیم دوم لیگ برتر
کاله جوان تیم اول لیگ دسته یک
کاله نوجوان تهران و شمال و آمل در سه لیگ زیر گره کشوری دانش آمئزی و لیگ تهران
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
Khaled
+6 # Khaled 1396-11-16 21:17
صد حیف واقعا تیم خوب بودش خصوصا پشت خط زن این تیم عالی بودش
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
.امیرسام.
+7 # .امیرسام. 1396-11-16 20:35
البته که تیم شمس واقعا تیم فوق العاده ای بود و حیف شد صعود نکرد این تیم به همراه کاله آینده سازان والیبال ما هستن...ولیکن از سایت والیبال ایران انتظار میره در مورد تیم جوون هاوش هم بنویسه..تیمی که هر سال بازیکنای نو جوانی رو به لیگ اضافه میکنه..از فرهاد قائمی گرفته تا اقچلی و مسافر احسان دوجی و امسال هم متین تکاور و بنیامین ایگدری نوجوان و یه پاسور شونزده هفده ساله...والیبال ایران از تیم های نوجوان و جوان مینویسه اما از ارومیه ای نمینویسه که با ترکیب بومی خودش بازی کرد و جایگاهی که بدست آورد هر چند دلچسب نبود ولی با بازیکنای بومی خودش بود..همچنین گنبدی که تا اونجا که من یادمه همه سال ها با بازیکنای غیر مطرح بومیش بازی کرد و بازیای آبرومندانه ای ارائه داد کما اینکه اگه بازیکنایی مثل معروف و عبادی پور تو ارومیه و تاجر و قائمی و دانشفر و آقچلی و مسافر و چپرلی تو گنبد بودن این وضعشون نبود...تیم گنبد هر سال با ترکیبی از بازیکنای جوان کوچه و خیابونای گنبد و بازیکنای قدیمیش تو بالاترین سطح والیبال بازی میکنه اما چند بار از این موضوع نوشته شد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
مریم ربانی
+4 # مریم ربانی 1396-11-16 19:18
خیلی ناراحت کننده بود که نوجوانان ما نتوانستن به پلی اف بروند . من خودم همیشه بازی های آن ها را دنبال میکردم با اینکه طرفدار تیم بانک سرمایه هستم . ناراحت کننده است که نتوانستند رعد را از جلوی خود بردارند اماخوب است بدانیم که همه ی این ها تجربه میشود . آن ها باید با آینده امید داشته باشند و بدانند که مردم ایران به خصوص نوجوان ها هوای آن هارا دارند . من خودم 13 ساله هستم وبرای آن ها آرزوی موفقیت میکنم . ماهمه پشتتان هستیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
امین فرزانه
+8 # امین فرزانه 1396-11-16 18:50
راستی این فدراسیون که خطاهای آشکار و واضح رو به صرف اینکه مرتکبینش نورچشمی بودند بارها و بارها زیر سبیلی در کرد، نمی تونه این سه امتیاز تیم شمس رو برگردونه بهش که این تیم از پلی آف عقب نمونه؟ این بچه ها هر چی بیشتر تجربه کسب کنن، والیبال ما بیشتر بهره می بره. وحی منزل که نیست که نشه لغوش کرد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
ستاره روشن
+9 # ستاره روشن 1396-11-16 18:38
واقعا حیف شد. این تیم نشانه یک تیم حرفه ای همه چی تمام بود. نمی دونم چه کار می شه کرد و سر از نوع بازی این تیم در دو ست اول و باختش در بازی با رعد ته جدولی و برد سه بر صفر گنبد بر تیم قوی اردکان در نمیارم. اما شرکت کاله که با حمایت از دو تیم حرفه ای حوب ثابت کرده که بهترین حامی پیشرفت والیبال ایران هست، خوبه که به شکل جدی در کنار کادرهای فنی خوب این دو تیم، دو روانشناس کاربلد هم بذاره تا صعود این دو تیم بدون اما و اگر و قطعی باشه. به هر حال خیلی خیلی حیف شد. کاش فدراسیون نذاره کار این تیم توی این لیگ به این شکل خاتمه پیدا کنه و خود این بچه ها هم یاد بگیرن که هیچ تیمی رو نباید دست کم گرفت. اگر بازی ست سوم و چهارم رو توی دو ست اول می کردند، الان توی پلی آف بودند. به هر حال دست مریزاد به این مربی و این بچه های خوش آتیه، موقر و حرفه ای.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
مجتبی رضایی
+2 # مجتبی رضایی 1396-11-16 18:48
به نظر شما مشکلشون روانشناس بوده؟ به نظر من که از نظر روحی روانی خیلی خوب بودند و بعضی وقت ها کم تجربگی کار دستشون داد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
امین فرزانه
+1 # امین فرزانه 1396-11-17 11:48
به نقل از مجتبی رضایی:
به نظر شما مشکلشون روانشناس بوده؟ به نظر من که از نظر روحی روانی خیلی خوب بودند و بعضی وقت ها کم تجربگی کار دستشون داد
بله . وقتی تیمی می تونه اکثر بازی هاش رو به ست پنجم بکشونه یعنی از نظر فنی ایرادی نداره و یکباره دست و پاش رو گم می کنه. اما یک سئوال مهم؟ آیا حضور تیم نوجوانان در لیگ برتر با تائید سازمان لیگ نبوده؟ و اگر بوده، چرا برای عدم حضورش در لیگ نوجوانان سه امتیاز جریمه شده؟ این دیگه چه جور قانونی یه؟ اگر این قانون این قدر غیرمنطقی یه، مقصر تیم شمس هست یا سازمان لیگ؟ و اگر سازمان لیگ قانون درستی نذاشته، چرا باید تیم شمس تاوانش رو پس بده؟ خوبه که رئیس جدید لیگ که انصافا آدم کاربلدی هست برای این مشکل قبل از اینکه خیلی دیر بشه یک فکری بکنه تا حق تیم شمس و در واقع تیم ملی با انتخار نوجوانان ایران ضایع نشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر

آخرین عناوین

  1. همه
  2. مطالب
  3. تصاویر
  4. ویدیوها

هر آنچه در والیبال نیاز دارید

تبلیغات متنی

ربات اینستاگرام ایران سوشال

ربات هوشمند افزایش فالوور اینستاگرام واقعی، فعال و هدفمند ایرانی با امکان 3 روز تست رایگان!

www.iransocial.net

آکادمی دیجیتال مارکتینگ

اولین و برترین برگزارکننده تخصصی دوره های کاربردی بازاریابی اینترنتی در ایران

www.dmacourse.com

پول تیکت

نقد و بررسی و خرید بلیط استخرها و پارک های آبی، سونا و جکوزی سراسر ایران و تخفیف بلیط استخرها و پارک های آبی

www.poolticket.org