انتخابی قهرمانی زنان جهان 2017 - تایلند

تیم ملی جوان شده والیبال بانوان ایران در نخستین آزمون خود برای کسب سهمیه رقابت‌های جهانی به مصاف قدرت‌های برتر جهان از قاره آسیا می‌رود. هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی زنان جهان سال 2018 با حضور 24 تیم از 7 تا 28 مهرماه سال 1397 به میزبانی ژاپن برگزار می‌شود.

 

هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی زنان جهان سال 2018 با حضور 24 تیم از 7 تا 28 مهرماه سال 1397 به میزبانی ژاپن برگزار می‌شود.

 

قاره آسیا علاوه بر میزبان (ژاپن)، چهار سهمیه دیگر در مسابقات والیبال قهرمانی جهان دارد که تیم‌ها بر اساس مسابقات انتخابی مشخص می‌شوند.

 

مرحله دوم یا نهایی مسابقات والیبال انتخابی جهان در قاره آسیا با حضور 10 تیم در دو گروه برگزار می‌شود که یک گروه پنج تیمی به میزبانی قزاقستان (گروه الف) و پنج تیم دیگر هم به میزبانی تایلند (گروه ب) با هم رقابت می‌کنند.

 

گروه بندی این رقابت‌ها به قرار زیر است که تیم ملی والیبال بانوان ایران در تایلند به مصاف حریفان سرسخت خود می‌رود:

گروه A به میزبانی قزاقستان: چین، قزاقستان، چین تایپه، استرالیا و فیجی

گروه B به میزبانی تایلند: کره جنوبی، تایلند، ویتنام، ایران و کره شمالی

 

تیم ملی والیبال بانوان ایران در مرحله نخست انتخابی موفق به کسب عنوان قهرمانی در منطقه آسیای مرکزی شد و به مرحله نهایی صعود کرد.

 

تیم ملی والیبال زنان کره جنوبی که رتبه دهم رده بندی جهانی و مقام سوم قهرمانی 2017 آسیا را در پرونده کاری دارد، از جمله حریفان ایران در مرحله نهایی مسابقات والیبال انتخابی جهان در قاره آسیاست.

 

همچنین تایلند نایب قهرمان سال 2017 آسیا که در رتبه شانزدهم رده بندی فدراسیون جهانی قرار دارد، از دیگر حریفان ایران در این رقابت‌هاست. تیم ویتنام نیز در رقابت‌های قهرمانی آسیا در جایگاه پنجم قرار گرفت.

 

** جوانگرایی در تیم ملی والیبال بانوان

تیم ملی والیبال ایران در رقابت‌هاي شهر «ناخون پاتوم» تایلند برای كسب نخستین سهميه جهاني زنان بزرگسال خود به ميدان مي‌رود، اما اولویت فدراسیون در این تورنمنت کسب تجربه بازیکنان جوان برای میادین پیش روست به همین دلیل تیم ایران با ترکیبی از بازیکنان با تجربه و جوان راهی این رقابت‌ها می‌شود.

 

رقابت با تیم‌های والیبال زنان قاره آسیا همیشه دشوار بوده است، زیرا قهرمانان المپیک و جهانی بیشتر از این قاره هستند و زنان والیبالیست قاره کهن حرف نخست را در جهان می‌زنند.

 

هدف و اولویت فدراسیون والیبال از حضور در مرحله نهایی انتخابی جهان نیز پشتوانه سازی برای آینده والیبال بانوان است. استفاده از مهره‌های جوان‌تر و تلفیق‌شان با چند بازیکن قدیمی از جمله راهکارهای راه دشوار جوانگرایی و تغییر نسل در والیبال بانوان است.

 

** 24 تیم در جام نوزدهم

نوزدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی زنان جهان 2018 با حضور 24 تیم به میزبانی ژاپن برگزار می‌شود که تا کنون 11 تیم شرکت کننده مشخص شدند.

 

سهيمه بندي اين رقابت‌ها به قرار زير است:

چهار تیم از آسیا به اضافه میزبان (ژاپن)
دو تیم از آفریقا
هشت تیم از اروپا (روسیه، صربستان، ترکیه، ایتالیا، جمهوری آذربایجان، آلمان، هلند و بلغارستان)
دو تیم از آمریکای جنوبی (برزیل)
6 تیم از نورسیکا
قهرمان رقابت های جهانی سال 2014 (آمریکا)

آخرین عناوین

  1. همه
  2. مطالب
  3. تصاویر
  4. ویدیوها

هر آنچه در والیبال نیاز دارید

ghab.gif

از سراسر اینترنت

مطالب ویژهتبلیغات متنی

ربات اینستاگرام ایران سوشال

ربات هوشمند افزایش فالوور اینستاگرام واقعی، فعال و هدفمند ایرانی با امکان 3 روز تست رایگان!

www.iransocial.net

آکادمی دیجیتال مارکتینگ

اولین و برترین برگزارکننده تخصصی دوره های کاربردی بازاریابی اینترنتی در ایران

www.dmacourse.com

پول تیکت

نقد و بررسی و خرید بلیط استخرها و پارک های آبی، سونا و جکوزی سراسر ایران و تخفیف بلیط استخرها و پارک های آبی

www.poolticket.org