25 - 22
25 - 22
18 - 25
25 - 19
0 - 0

رویدادهای بازیکنان

اطلاعات جانبی

داور اول
مرتضی اکرمی
داور دوم
داود نافعی
ناظر
محمود کشفی و امیدوار حاتمی
پخش زنده
شبکه ورزش

شهرداری ارومیه حریف یاران سعید معروف نشد/ دوئل پیکان - بانک سرمایه در فینال!

والیبال ایران: تیم والیبال پیکان تهران با شکست 3 بر یک شهرداری ارومیه دومین فینالیست لیگ سی ام شد.

تیم والیبال پیکان تهران

به گزارش خبرنگار والیبال ایران؛ دو تیم پیکان و شهرداری ارومیه از ساعت 16 عصر در خانه والیبال تهران برای سومین بار متوالی در مرحله نیمه نهایی رقابت های لیگ برتر والیبال به مصاف هم رفتند.

 

این بازی در حالی آغاز شد که جو سالن کاملا در اختیار هواداران تیم شهرداری ارومیه بود و علارغم اینکه تیم میهمان تنها 20 درصد از فضای سالن را در اختیار داشت و تعدادی از هوادارن تیم ارومیه نیز پشت درب های سالن مانده بودند، با این حال با تشویق های بی امان خود شور و حرارت خاصی به این بازی بخشیده بودند.

 

بازی در ست نخست با برتری شهرداری ارومیه آغاز شد و این تیم با حمایت دیدنی هواداران خود در ست نخست ابتدا از پیکان پیشی گرفت. روند برتری ارومی ها که از فضای سالن کاملا به سود خود بهره می برند اما تنها تا امتیاز 13 به طور انجامید چرا که از آن پس تیم پیکان با درخشش دو مهره کلیدی خود، سعید معروف و امیر غفور نبض بازی را کاملا به دست گرفت و موفق به پیشی گرفتن از حریف شد. نکته جالب اینکه از امتیاز 21 به بعد برای تیم پیکان امیر غفور نقش بسیار تعیین کننده ای برای تیم خود داشت و امتیاز 25 برای خودروسازان در مقابل 22 امتیاز تیم شهرداری ارومیه نیز توسط همین بازیکن کسب شد تا ست نخست با امتیاز 25 بر 22 به سود پیکانی خاتمه پیدا کند.

 

در این ست فرهاد پیروت پور از تیم شهرداری ارومیه از داور کارت زرد گرفت. 3 بار نیز مربیان درخواست ویدئو چک کردند که دوبار آن رای بر خلاف آن چیزی که داور اعلام کرده بود. ثابت شد.

 

ست دوم این بازی اما در حالی آغاز شد که تیم پیکان از همان ابتدا محکم کار را شروع کرد و بر خلاف ست نخست از همان ابتدا از حریف پیش افتاد. در ادامه چندین بار رالی بین دو تیم شکل گرفت که در اکثر آنها پیکان موفق به برتری شد تا شهرداری ارومیه هرگز نتواند به این تیم نزدیک شود. ست دوم البته بازی کمی دچار جنجال و حاشیه هم شد. از روی سکوها گرفته تا داخل زمین. که به همین سبب یک کارت قرمز سهم مجتبی میرزاجانپور و فرهاد نظری افشار شد تا بازی به حالت اصلی برگردد. در ست جدا از درخشش سعید معروف و امیر غفور، فرهاد نظری افشار هم از جمله بازیکنان تاثیرگذار تیم پیکان بود. این ست در نهایت با امتیاز 25 بر 22 به سود پیکان خاتمه یافت.

 

در ست سوم اما شهرداری ارومیه که تنها یک ست تا شکست فاصله داشت با توپ پر به میدان آمد و موفق شد از ابتدا از حریف پرستاره خود پیشی بگیرد. آرمین تشکری و مجتبی میرزاجانپور از جمله بازیکنان تاثیرگذار تیم میهمان در این ست بودند. در این ست هرچه ارومی ها روی دریافت و در دوئل های طولانی خوب عمل کردند، پیکانی ها پراشتباه ظاهر شدند. آرش کشاورزی در این ست برای شهرداری حسابی خوش درخشید و با زیرکی چند امتیاز حیاتی دشت کرد. در حالی که انتظار می رفت شاگردان اکبری در این ست بازی بهتری را ارائه کنند اما آنها نتوانستند در حد و اندازه های خودشان ظاهر شوند و در مقابل بازی بسیار خوب سرخپوشان میهمان سبب شد که این ست در نهایت با امتیاز 25 بر 18 به سود شهرداری ارومیه با پایان رسیده و بازی به ست چهارم کشیده شود. آخرین امتیاز این ست را هم فرهاد پیروت پور با پوئن سرویس دشت کرد.

 

جریان بازی در ست چهارم اما کاملا تغییر کرد. پیکان که نمی خواست بازی به ست پنجم کشیده شود کار بسیار خوب شروع کرد و از همان ابتدا 3 امتیاز ار حریف پیش افتاد. اشتباهات فردی و پیاپی بازیکنان ارومیه نیز مزید بر علت شد تا این تیم 7 بر یک از خودروسازان عقب بیفتد. اما این پایان کار نبود چرا که در ادامه بازی چرخشی 180 درجه ای را تجربه کرد و اینبار این شاگردان عباس برقی بودند که کاملا سوار بر بازی شدند و هر 6 امتیاز عقب افتاده را جبران کرده و کار دو تیم به تساوی کشید. در این ست زیبا البته شاهد اشتباهات فردی زیادی از سوی بازیکنان دو تیم بودیم که می توان سهم ارومی ها در از دست دادن توپ های ساده به مراتب بیشتر بود. این ست پرهیجان در نهایت با حساب 25 بر 19 به سد پیکان خاتمه یافت تا یاران سعید معروف با نتیجه 3 بر یک به برتری رسیده و به عنوان دومین تیم راهی فینال و حریف بانک سرمایه شوند.

 

ویدیو خلاصه مسابقه

آخرین عناوین

  1. همه
  2. مطالب
  3. تصاویر
  4. ویدیوها

هر آنچه در والیبال نیاز دارید

ghab.gif

از سراسر اینترنت

مطالب ویژهتبلیغات متنی

ربات اینستاگرام ایران سوشال

ربات هوشمند افزایش فالوور اینستاگرام واقعی، فعال و هدفمند ایرانی با امکان 3 روز تست رایگان!

www.iransocial.net

آکادمی دیجیتال مارکتینگ

اولین و برترین برگزارکننده تخصصی دوره های کاربردی بازاریابی اینترنتی در ایران

www.dmacourse.com

پول تیکت

نقد و بررسی و خرید بلیط استخرها و پارک های آبی، سونا و جکوزی سراسر ایران و تخفیف بلیط استخرها و پارک های آبی

www.poolticket.org