دو مربی آرژانتینی و پرتغالی در یک روز برای هدایت والیبال و فوتبال به ایران آمدند. ثبات در فوتبال روند پیشرفت آن‌ها را مستمر کرد اما والیبال مدت‌هاست به دنبال مربی ایده‌آل خود می‌گردد.

ولاسکو و کی روش

 نهم تیرماه 1392 کارلوس کی روش و خولیو ولاسکو در فرودگاه امام خمینی با یکدیگر به تهران رسیدند تا یکی به فدراسیون فوتبال و دیگری به فدراسیون والیبال بروند تا دو ماموریت مهم را بر عهده بگیرند. هر دو فورا سرمربیگری تیم های ملی را پذیرفتند و کار خود را آغاز کردند. هر دو با دیسیپلین، برنامه و سیستم وارد شدند تا رویای تحول در والیبال و فوتبال را به عهده گرفتند اما فضای دو رشته کاملا متفاوت بود.


ولاسکو بعد از یک سال شکست های پی در پی نبض والیبال و روش کار با بازیکنان ایرانی را کشف کرد تا با پشتوانه تیم های پایه ای که یکی پس از دیگری قهرمان جهان می شدند تیمی را تشکیل بدهد که رکوردها را یکی پس از دیگری می شکست. قهرمانی برای اولین بار در آسیا، حضور برای اولین بار در لیگ جهانی والیبال، شکست تیم های بزرگی مثل صربستان، آلمان و ایتالیا برای اولین بار و بسیار اولین هایی که تنها با ولاسکو به دست آمد اما از سویی دیگر پروسه بازدهی کی روش در فوتبال زمانی بیشتری برد چون که فوتبال به مراتب جامعه گسترده تری نسبت به والیبال دارد و از طرف دیگر حواشی آن قابل قیاس با هیچ رشته دیگری نیست و سرمربی پرتغالی برای هموار کرده آن راه زمان بیشتری نیاز داشت.

 

* پایان دوران بازیکن محوری

نکته مشترک خولیو ولاسکو و کارلوس کی روش ایجاد سیستم در تیم و انجام کار تیمی بود تا فرآیند آن عدم نیاز به فرد و به کارگیری نهایت تلاش افراد در تمرینات و مسابقه باشد. بازیکنان بسیاری در والیبال و فوتبال آمدند و رفتند که شاید هیچکس حتی خودشان توقع حضور در تیم ملی را نداشتند. از طرفی دیگر بازیکنان بزرگی از تیم به راحتی کنار گذاشته شدند که باز هم هیچ کس فکرش را نمی کرد روز یک مربی آنها را در این سطح از تیم ملی کنار بگذارد اما مربیان نسل تحول کار تیمی را به ستاره های تیم ترجیح دادند تا شرایط به جریان امروز تبدیل شود. تیم هایی که دغدغه بازیکن ندارند و سیستم به صورت اتومات کار خودش را انجام می دهد، چه دستیاران باشند، چه نباشند، چه بازیکنان باشند، چه نباشند. این سیستم بود که تعیین می کرد چه اتفاقی در آینده رقم خواهد خورد.

 

* خداحافظی ولاسکو در نیمه های راه

در اتفاقی عجیب و در حالی که ایران تنها چند هفته مانده بود تا خود را برای لیگ جهانی 2014 آماده کند ولاسکو اعلام کرد دیگر نمی خواهد مربی ایران باشد و قصد دارد به درخواست تیم ملی آرژانتین برای هدایت تیم زادگاهش پاسخ مثبت بدهد. روزهای بسیار کوتاهی فدراسیون مواضع بالا و پایینی گرفت اما پس از آن اعلام کردند مانعی نیست و ولاسکو می تواند ایران را ترک و راهی کشورش شود. نتایج، سیستم و زیر بنای تیم ملی طوری بود که همه بر این باور بودند که ایران وابستگی مطلق به ولاسکو ندارد و ما می توانیم با همین سرعت به سمت موفقیت حرکت کنیم اما آنجا فراموش شد که ولاسکو تنها یک مربی برای ایران نبود، ولاسکو یک جریان و تفکری بود که حالا از ایران می رود و باید یک جریان و یک تفکر دیگر جایگزین او شود. شاید ولاسکو از نظر فنی جزو مربیان درجه یک دنیا نبود اما طرز تفکر او و مدلی که برای کار با بازیکنان ایرانی کشف کرده بود بسیار موثر بود که جواب مثبت داد.

 

* انتخاباتی که هیچ کدام ولاسکو نشد

موضوعی که فدراسیون والیبال همیشه آن را فراموش کرد این بود که جنبه فنی ولاسکو بخشی از کار او بود و تفکر ولاسکویی نقش تعیین کننده تری در ایران داشت. اسلبودان کواچ، رائول لوزانو و ایگور کولاکویچ 3 مربی دیگری بودند که در 4 سال اخیر روی نیمکت ایران نشستند اما هیچ یک قلب طرفداران والیبال در ایران را مثل ولاسکو فتح نکردند. کواچ نتایج بسیار بهتری نسبت به سایر مربیان با ایران گرفت اما شاید در رده بندی محبوبیت مربیان خارجی در رده های آخر قرار بگیرد. کواچ با اختلاف مشهودی مجبور به ترک تیم ملی شد. لوزانو هم با بهانه انتخاب سرمربی با قابلیت هایی در حد 4 تیم برتر دنیا کنار گذاشته شد و در نهایت فدراسیون به گزینه کولاکویچ رسید. شاید هیچ ایرادی نتوان به این انتخاب گرفت اما قطعا فاصله لوزانو و کولاکویچ آن قدر نبود که این را اخراج کنی تا آن یکی بیاید. دو مربی را می توان در یک سطح قرار داد و شاید در جنبه هایی عیار افتخارات و فتوحات لوزانو ازرشمندتر هم باشد. با این حال رزومه و ارزش فنی مربیان خارجی الویت اول فدراسیون والیبال بوده است، غافل از اینکه نقطه قوت و متحول کننده ولاسکو چه بوده است.

 

* والیبال به دنبال کی روش گمشده خود

از آن روز به بعد والیبال و فوتبال افتخاراتی را کسب کردند که قبل از این دو مربی هیچگاه به آن نرسیده بودند اما والیبال پس از خروج ولاسکو دیگر روزهای قبلی خود را تجربه نکرد چون انتخاب هایی شد که حتی به دل خود فدراسیون والیبال هم نشست و خارجی ها یکی پس از دیگی می آیند و می روند. کی روش ماند و روند را حفظ کرد اما والیبال همچنان سردرگم به دنبال گزینه است تا ثبات و صعود را یک بار دیگر به والیبال بازگرداند، مثل فوتبال.

 

منبع: خبرآنلاین

نوشتن دیدگاه

* دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
* ارسال پیام توسط یک نفر با نام های مختلف ممنوع است.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


دیدگاه‌ها  

بردیا
0 # بردیا 1396-03-25 06:16
با عرض ادب و احترام:
در پاسخ به کاربر گرامی ( م.ک ) باید بگویم من بسیار کوتاه به موضوع تاثیر پذیری و.... آقای کولاکوویچ اشاره کردم و استنباط من ضمن احترام به عقاید شما این چنین است و فقط ربطی به یک یا شش بازی ندارد و ده ها دلیل دیگر برای رسیدن به چنین طرز تفکری داشتم و ذره ای در این موضوع تردید ندارم. حتی اگر تیم ملی نتایج بهتری کسب کند ، اما نمی تواند ممتد باشد و شاید مقطعی از یک بازی پیروز خارج شود اما برای من با توجه به استنباط شخصی غیر قابل باور است به جمع چهار تیم برتر قهرمانی جهان ایران برسد. همانطور که نگاه شما متفاوت است و هیچ اشکالی به آن وارد نیست ، اما فکر نمی کنید صحبت شما جنبه ی استنطاق داشت که به دنبال سند و مدرک بودید ، اگر بر این باور هستید که زمان به شما اثبات خواهد کرد؟ خوب منتظر بمانید و از کنار صحبت من به راحتی می توانید عبور کنید سال 2018 قهرمانی جهان نزدیک است .
در مورد معنوی نژاد هم برداشت شما از صحبت های من کاملا اشتباه بود ، نخست اینکه من برای سال جاری در مورد او صحبت کردم و نه در مورد سال گذشته ، و دوم اینکه بحث من این نبود که معنوی نژاد به خاطر پول بیشتر و یا هرچیز دیگری در ایران می مانند یا نمی مانند! و اساسا اینکه چگونه می اندیشد نیز به خود او مربوط میشود ، بلکه ابراز امیدواری کردم که ( پول ) مانع از رفتن او به بهترین لیگ های اروپایی نشود ، مسئله ی سربازی در ساله جاری نیز خللی برای او ایجاد نمیکند
نکته ی آخر آنکه کمتر بازیکن ایرانی پول را در مصاحبه مهم می شمارد ، اما در واقع امر این چنین نیست ، منظور معنوی نژاد نیست ، هر بازیکنی پیشنهاد بهتری در کشور خود داشته باشد احتمال قریب به یقین در کشور خود می مانند ، سعید معروف نیز پول کلان گرفت که به زنیت کازان رفت که اعتبار والیبال ایران را بیشتر کرد. اما رفتن بازیکن جوان به مراتب خروجی و بازدهی بالاتری دارد. مزد بازیکن پست دفاع وسط و لیبرو در دنیا کمترین است ، و مزد بازیکن دریافت کننده و پشت خط زن در دنیا بالاترین ترین است. به استثنای معروف به رحمان داوودی بیشترین دستمزد را لیگ ایتالیا در سال 2013 به علت درخشش خارق العاده ی او در لیگ جهانی و جام بین قاره ای آن سال پیشنهاد شد ، اما او نرفت و در لیگ ایران از دوران اوج خود به تدریج فاصله گرفت اما با این حال نیز نامش در لیست تیم ملی خالی ست. به جز این دو تن هیچ پیشنهاد چشمگیر و کلانی به بازیکنی تا کنون داده نشده است ( پیشنهاد برای سایرین از جمله موسوی و غفور و... بوده اما کلان نبوده ) بقیه ی بازیکنان مطرح را باشگاه پیکان و سپس سرمایه با پول در خود قبضه کرد. و به پیشرفت لیگ ایران و بازیکن از نظر فنی بزرگترین ضربه را وارد کرد. امیدوارم پاسخگوی سوال شما کاربر گرامی (م.ک) تا حدودی شده باشم هرچند بی نقص نیست و ذره ای توقع بر این نیست که صحبت مرا بپذیرید. من بر حسب احساس مسئولیت پاسخ شما را دادم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
ف.
0 # ف. 1396-03-24 23:43
اینجا هم نوشته ولاسکو بعد از یک سال شکست پی در پی تونست تیم رو در جهت پیشرفت جلو ببره ولی الان هر مربی میاد هنوز چند ماه نشده اومده مورد هجوم انتقادها قرار میگیره.
آقای ولاسکو درست که مربیه بزرگی بودن و قطعا هم نقش به سزایی در پیشرفت والیبال ما داشتن ولی فکر نمیکنم درست باشه هر مربی بعد ایشون اومده رو با ایشون مقایسه کنیم.
به نظر من که کولاکویچ خوبه و نسبت به زمانی که اومده و شناختی هم نداره از بازیکنا نتایج خوبی گرفته.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
صفری
0 # صفری 1396-03-24 16:02
اینا نمیتونن یه مربی رو نگه دارن باید با مربی قرار داد های حداقل چار ساله ببندند تو یکسال هیچ مربی ای نتونسته تیمش رو قهرمان کنه باید شناخت رو تمام بازیکن های لیگ داشت بعد بازیکن دعوت کرد نه اینکه لیست رو بده اکبری بنویسه .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
ناشناس
0 # ناشناس 1396-03-24 13:31
به نظرم هنوز زوده که کولاکوویچ رو مورد نقد قرار بدیم امسال مسابقات زیادی در پیش داریم از جمله انتخابی جهان قهرمانی اسیا و قهرمانی بین قاره ها بعد از این مسابقات باید کولاکوویچ رو مورد نقد قرار بدیم زمان مشخص می کنه که اومدن کولاکوویچ خوب بوده یا نه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
کارن
0 # کارن 1396-03-24 11:47
درود.تا جایی که انتقاد ها توهین و ویطرفه نباشه موثر وخوبه واکثر دوستان ومردم واقعا والیبال وورزشررو درک کرده وانتقاد های صحیح میکنند.به هر حال در مورد ورزش کشور ما بطور کلی و هم چنین والیبال این نکته که باید مربی با دیسپلین و مدیر باشه ی واقیته .چرا که ورزش ما حرفه ای نیست وبصورت احساسی دنبال میشه .من میخام حتی به صحبت های اقای وزیر ورزش هم نقدی بزنم و اینو اضافه کنم در کشور ما نیروی انسانی و استعداد فراوان است باید با اوردن مربیان ودانش روز هر ورزش .رتبه ورزشی کشور رو در جهان والمپیک بالا برد وحتی از این راه درامد زایی کرد.باید قبول کنیم ما در ورزش به ویژه ورزش انفرادی که موفق تریم تابعی از احساسات و استعداد هستش و مقطعی .در صورتی که همانطور که اشاره کردم میشود در هر فدراسیون با برنامه ریزی و اوردن مربیان بررگ مانند ولاسکو وکیروش نتیجه رو همیشگی ویا طولانی تر کرد.البته والیبال واقای دوار رنی در این سالها خوب کار کرده.اما یکیدوسالی است والیبال رشد سالهای اول رو نداره.و هر چند در مورد کولا زود قضاوت ولی ب نظر میاد اون مدیریت لازم رو نداره.کمک ها هم خوب عمل نمیکنند .و تمرکز لازم وجود نداره.به نظر من در این مقطع باید ی نفر بزرگتر از بالا با تذکر و مدیریت تیم رو به سمت یکدست شدن و تمرکز هدایت کنهرو همه به دور از خودبینی به تیم کمک کنند.به امید خدا.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
Alixi
0 # Alixi 1396-03-24 04:32
بالشخصه اينقدر توجه به گذشته رو لازم نمي بينم .
توكل به خدا .
با تلاش رو به جلو ميشه نتايج حتي بهتري رو كسب كرد .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
امین فرزانه
0 # امین فرزانه 1396-03-24 03:29
ای داد بیداد. فاتحه والیبال بعد از ولاسکو خونده شد. هر روز که گذشت بیشتر متوجه شدیم که یک جریان توی فدراسیون والیبال هست که نخواهد گذاشت در بهترین شکلش از هشتمی دنیا بیائیم بالاتر. هر چند با این افتضاحی که امسال دیدیم این هم بعیده. هر کاری از دستشون بر اومد برای از بین بردن این تیم کردند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
صادقی
0 # صادقی 1396-03-24 01:29
کسی از ولاسگو بت نساخت ، اما والیبال ایران بدون شک به این جور نفرات نیاز داره ، اینا فقط میان پول میگرند و میراثی از خودشون به جا نمی زارند. فقط فکر جییب شون هستند ، ضمن اینکه ولاسگو از یه تیم گمنام مثله ایران برای اولین بار چنین قدرتی ساخت . بقیه اومدن ثمرات اونو برداشت کردند و یواش یواش به ته کشید ، چون نه چیزی از خودشون تو چنته دارند ، نه می تونند به گرد پای ولاسگو برسند . حسرت از دست دادن استویچف رو خواهیم خورد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
سعید
0 # سعید 1396-03-24 01:22
سلام خدمت همه والیبال دوستان
کولاکویچ شاید بهترین گزینه ما نبوده باشه ولی الان سرمربی ماست و کارش رو هم تازه شروع کرده خود من نسبت به این 6 بازی که انجام شده نقدهایی بهش دارم ولی باید قبول کرد که هنوز زوده برای نقد کولاکویچ
لطفا حمایت کنید حداقل برای دو سال تا قبل از این نمیشه تغییری داده پس باید حمایت بشه
در ضمن ولاسکو برای من خیلی عزیزه مثل شما ولی الان چند سالی میشه که رفته و قطعا دیگه بر نخواهد گشت پس بهتره نگاه رو به جلو داشته باشیم ک هعی ولاسکو رو تو سر مربی های جدید تیم نزنیم مثل آقای محتشمیان!
لطفا حمایت کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
علیرضا جلوه
0 # علیرضا جلوه 1396-03-24 01:19
همیشه همین قضاوت های عجولانه به والیبال ضربه زد ما ضربه اصلیو از جدایی ولاسکو نخوردیم از جدایی گاییچ خوردیم اون بود که بازیکن سالاریو برداشت داشت راهو میرفت که همین قضاوتای عجولانه فراریش داد تنها راه ادامه مسیر تکامل حمایت از کولاکوویچ هست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
بهزاد ترابی
0 # بهزاد ترابی 1396-03-24 01:19
آخه واسه چی زورت میاد ، مگه حرفه بدی زد آقای خالد ، که ازش ایراد می گیری؟؟؟؟ راست میگه دیگه یه کم فکر بکنید ما چه خوشمون بیاد چه بدمون ، باید به این صورت والیبال رو بهش پیشرفت داد ، غیر از این نمیشه . فوتبال هم همین بود کی روش نمونه بارزش که با بازیکن سالاری و..... چیکار کرد ، و فدراسیون رو تحته تابع خودش برای پیاده کردن برنامه هاش کرد ، نه اینکه خودش تحته تابع باشه. منفعت طلبی تو والیبال بعد از رشدش داره بیداد میکنه ، اما مربی هایی با شاخصه ی ولاسگو هرچند شاید خصوصیت‌های اخلاقی تندی داشته باشند ولی این نفرات هستند که باعث پیشرفت می شند. و می تونند روش و اصول و برنامه خودشون رو پیاده کنند و بخاطر اینکه به اعتبارشون هم لطمه نخوره معمولا با فدارسیون ایران کنار نمیان ، چون فدراسیون هم نمیخواد که کنار باشه ، ولی تو همه جای دنیا همین جوریه که تصمیم گیر اصلی باید سرمربی باشه ، مثله ، رزنده ، مک کاچن ، خوزه روبرتو گویمارئس ، آناستازی ، استویچف ، ویکتور پنس ، اوریاته سرمربی سابق استرالیا و.....
ما مرده شما زنده اگه کولاکوویچ تونست به پیشرفت ما کمک کنه ، مثله لوزانو ، عوض میشه میره بعد از قهرمانی جهان ، بمونه هم هیچ پیشرفتی نمیتونه حاصل کنه به دلایلی که گفتم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
بردیا
0 # بردیا 1396-03-24 00:52
با عرض ادب و احترام:
کاملا صحیح است به باور من ما نیاز به چنین اشخاصی داشتیم و داریم ، شرایط برای انتخاب سرمربی تیم ملی سخت شده بود و اکثر مربیان طراز اول به علت نتایج 2 سال اخیر ایران و نوسان های تیم از پذیرش والیبال ایران خودداری میکردند ، اما استویچف در یک قدمی سکان داری تیم ملی بود که شوربختانه او را از دست دادیم. بارها اشاره کرده بودم مربی ایرانی باید به صورت عملی در لیگ های معتبر اروپایی تجربه کسب کند و بعد برای دستیار اولی می تواند مناسب تیم ملی باشد مانند آرژانتینی های فعال در لیگ ایتالیا و برزیل. اما بودند اشخاصی که با این صحبت من و امثال من مخالف بودند. در مورد آقای کولاکوویچ هم هیچ تفاوتی با مربیان گذشته ندارد ، تاثیر پذیر است ، همسو و هماهنگ حرکت می کند و فاکتورهای لازم را برای ارتقاء والیبال ایران را به صورت ممتد ندارد به دلایلی مفصلی که اگر به آن بپردازم هم در متن نمی گنجد و هم ممکن است به بحث و جدل تبدیل شود ، بگذریم.
معنوی نژاد پس از درخشش در ست چهارم مقابله صربستان و به ویژه نمایش تحسین برانگیز مقابله آرژانتین توجه نیکولا گربیچ سرمربی صربستان و باشگاه ایتالیایی ورونا را به خود جلب کرده و گربیچ به اتفاق مسؤلان باشگاه ورونا سخت به دنبال جذب او هستند ، امیدوارم این فرصت را از دست ندهد . و پول در پیکان و یا احتمالا بانک سرمایه مانع رفتن او به یکی از معتبر ترین و بهترین لیگ های جهان نشود ، و بازیکنان مستعدی چون جواد کریمی و اسفندیار نیز چنین سرنوشتی پیدا کنند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
م.ک
0 # م.ک 1396-03-25 00:37
به نقل از بردیا:
با عرض ادب و احترام:
کاملا صحیح است به باور من ما نیاز به چنین اشخاصی داشتیم و داریم ، شرایط برای انتخاب سرمربی تیم ملی سخت شده بود و اکثر مربیان طراز اول به علت نتایج 2 سال اخیر ایران و نوسان های تیم از پذیرش والیبال ایران خودداری میکردند ، اما استویچف در یک قدمی سکان داری تیم ملی بود که شوربختانه او را از دست دادیم. بارها اشاره کرده بودم مربی ایرانی باید به صورت عملی در لیگ های معتبر اروپایی تجربه کسب کند و بعد برای دستیار اولی می تواند مناسب تیم ملی باشد مانند آرژانتینی های فعال در لیگ ایتالیا و برزیل. اما بودند اشخاصی که با این صحبت من و امثال من مخالف بودند. در مورد آقای کولاکوویچ هم هیچ تفاوتی با مربیان گذشته ندارد ، تاثیر پذیر است ، همسو و هماهنگ حرکت می کند و فاکتورهای لازم را برای ارتقاء والیبال ایران را به صورت ممتد ندارد به دلایلی مفصلی که اگر به آن بپردازم هم در متن نمی گنجد و هم ممکن است به بحث و جدل تبدیل شود ، بگذریم.
معنوی نژاد پس از درخشش در ست چهارم مقابله صربستان و به ویژه نمایش تحسین برانگیز مقابله آرژانتین توجه نیکولا گربیچ سرمربی صربستان و باشگاه ایتالیایی ورونا را به خود جلب کرده و گربیچ به اتفاق مسؤلان باشگاه ورونا سخت به دنبال جذب او هستند ، امیدوارم این فرصت را از دست ندهد . و پول در پیکان و یا احتمالا بانک سرمایه مانع رفتن او به یکی از معتبر ترین و بهترین لیگ های جهان نشود ، و بازیکنان مستعدی چون جواد کریمی و اسفندیار نیز چنین سرنوشتی پیدا کنند.

آقای بردیا با دیدن صرفا شش بازی به این نتیجه رسیدیدتاثیر پذیر است؟بزارید دوتا تورنمنت بگذره از حضور ایشون بعد شروع کنید به انتقاد،بادیدن شش بازی نمیشه نتیجه گیری کرد!مگر اینکه تو تمرینات هستید واز نزدیک دیدیدهمه چیز رو؟که اگه هستید بگید که حرف بدون مدرک باد هواست.شما چه طرفداری هستین که نمیدونید معنوی نژاد بخاطر مشکل سربازی وکم کاری فدراسیون سر این قضیه سال پیش نتونست بره باشگاه ایتالیایی نه پول،خودش گفته پول برای من مهم نیست.کاش یه کم صبور باشیم وزود قضاوت نکنیم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
حامد۲۶
0 # حامد۲۶ 1396-03-24 00:36
ولاسکو خوب بود
ولی شما چه بدی از لوزانو و کولاکویچ دیدین که اینجور تخریبشون میکنین.
با ولاسکو المپیک رفتین ؟ ۲ تا قهرمانی آسیا آورد که کواچم آورد معدنی هم آورد. لیگ جهانی هم که یه تک بازی بود.
هنوزم میگم ولاسکو خوب بود خیلی بزرگ بود ولی اینا رو چرا می کوبین ؟ شما ها نمیزارین این بیچاره ها کار کنن.
همون ولاسکو خوب بود که وقتی خبر نگارا می امدند توی سالن مثل سگ از اونجا می نداختتون بیرون. واسه همین ما نتونستیم دمکراسی داشته باشیم چون خودمون توحش و نوکر بودن و دوست داریم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
mohsen
0 # mohsen 1396-03-24 02:07
بازیکن محوری در تیم بیداد میکند اگر معنوی بازی با صربستان در زمین بود قضیه فرق میکرد
درگیریهای بازیکنان ایران با کادر فنی و داوران آبروی ایران را برده است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
جمشید جهانی
0 # جمشید جهانی 1396-03-24 11:22
مقام آوردن ملاک خوبی برای سنجش عملکرد یک مربی به تنهایی نیست. اگر درست مقاله رو خونده باشید توضیح میده ملاک تفکر و سیستمی بود که ولاسکو پیدا کرد نه مالزاما مقامی که آورد. هر چند تا پیش از ولاسکو ما قهرمانی بزرگسالان آسیا نداشتیم، حضور در لیگ جهانی رو نداشتیم و تواناییفنی پیروزی و مهمتر از اون اعتناد به نفس پیروزی بر کشورهای تراز اول جهان رو هم نداشتیم که چنین مسائلی به خودی خود اهمیت ویژه ای دارند ضمن اینکه از اون طرف هم دیدیم هر چه از دوران ولاسکو فاصله گرفتیم کیفیت عملکرد تیم هم کاهش قابل ملاحظه ای داشت.
در مورد علاقه به نوکری هم زمانی میشهاظهار نظر کرد که سیستم داخلی سازنده و با حرکت رو به جلو باشه. اینکه تا قبل افزایش سطح والیبال 12 تا 16 تیم در سطح اول لیگ والیبال کشور مشغول بودند ولی حالا 8 تیم یا اینکه با ارتقاء سطح والیبال کشور به جای اینکه بازیکنان شاخص برای حفظ و ارتقاء کیفیت فنی به لیگهای معتبر اروپایی بروندبا افزایش بی دلیل سطح دستمزدها نه تنها بازیکنان را تنبل و مغرور بار می آوریم بلکه زمینه ای را فراهم میکنیم که مثل الان ملاک انتخاب بازیکنان تیم به جای شایسته سالاری ، باند بازی به قصد افزایش رقم قراردادها باشد این یعنی سیستم حاکم بر والیبال ما سیستمی فشل و غیر سازنده است. در چنین شرایطی من درک میکنم که چرا فردی مثل تاج در فدراسیون به کیروش باج میدهد و سیستم را در اختیار او قرار میدهد. اما مثل سایر افراد ونهادهایی که وقتی به جایی میرسند خدا رو هم بنده نیستن سیستم مجموعه والیبال یک عنصر حرف گوشکن در زیر مجموعه خود و تحت اوامر میخواهد نه یک تفکر و سیستم استاندارد با هدف ارتقاء سطح والیبال.
با این رویه ما هر روز یک گام به عقب بر خواهیم داشت که شاید نمونه هایی ازش رو در این هفته لیگ جهانی ببینیم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
خالد
0 # خالد 1396-03-24 00:20
بعد ولاسکو همه مربیان ایران فقط یه شوخی بودن...
استیچف بهترین گزینه واسه ایران بود. مربی ایران باید دیکتاتور باشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر

آخرین عناوین

  1. همه
  2. مطالب
  3. تصاویر
  4. ویدیوها

هر آنچه در والیبال نیاز دارید

ghab.gif

مطالب ویژهتبلیغات متنی

ربات اینستاگرام ایران سوشال

ربات هوشمند افزایش فالوور اینستاگرام واقعی، فعال و هدفمند ایرانی با امکان 3 روز تست رایگان!

www.iransocial.net

آکادمی دیجیتال مارکتینگ

اولین و برترین برگزارکننده تخصصی دوره های کاربردی بازاریابی اینترنتی در ایران

www.dmacourse.com

پول تیکت

نقد و بررسی و خرید بلیط استخرها و پارک های آبی، سونا و جکوزی سراسر ایران و تخفیف بلیط استخرها و پارک های آبی

www.poolticket.org