معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش گفت: تیم ذخیره و پشتوانه خیلی قوی در والیبال وجود دارد ولی بازهم تأکید می‌کنم به دلیل مسابقات جهانی که این دو تیم داشتند، از ظرفیت این دو رده سنی در تیم بزرگسالان استفاده نکردیم.

داورزنیمحمدرضا داورزنی، معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و سرپرست فدراسیون والیبال در گفت‌وگوی تفصیلی با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، به مسائل روز ورزش کشور پرداخت که متن گفت‌وگو با وی به شرح زیر است:

 

عملکرد تیم ملی والیبال ایران در لیگ جهانی والیبال 2017 را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

بنا بر قانون فدراسیون جهانی در لیگ امسال ما مجبور بودیم که از 8 بازیکن قبلی خود استفاده کنیم برای همین نتوانستیم از ظرفیت بازیکنان تیم‌های امید و جوانان خود استفاده کنیم. از طرفی تیم‌های امید و جوانان کشورمان توانسته بودند به رقابت‌های جهانی راه پیدا کنند و نخواستیم از بازیکنان آنها در تیم بزرگسالان استفاده کنیم. نتایج درخشان تیم امید و جوانان در مسابقات جهانی، افتخاری برای والیبال کشور است و خواستیم با خیال راحت در مسابقات خودشان حضور داشته باشند، برای همین از ظرفیت این دو رده سنی در تیم بزرگسالان استفاده نکردیم.

 

به نظر می‌رسد با توجه به عملکرد ایران در لیگ جهانی، مردم نسبت به پشتوانه تیم ملی نگران هستند؟

تیم ذخیره و پشتوانه خیلی قوی در والیبال وجود دارد ولی بازهم تأکید می‌کنم به دلیل مسابقات جهانی که این دو تیم داشتند، از ظرفیت این دو رده سنی در تیم بزرگسالان استفاده نکردیم. مطمئن باشید بنا بر نیازهایی که تیم بزرگسالان دارد کم کم پوست اندازی در این تیم صورت خواهد گرفت و بازیکنان بسیار خوبی در رده‌های امید و جوانان در اختیار داریم که به صورت مرحله به مرحله به تیم ملی بزرگسالان تزریق می‌شود. تمام هم و غم ما بازی‌های آسیایی 2018 اندونزی و المپیک 2020 است که نیاز داریم خون جدیدی به تیم ملی اضافه شود. مطمئن باشید تیم‌های امید و جوانان ما با حضور در رقابت‌های جهانی کم کم کسب تجربه می‌کنند تا خود را برای مسابقات تیم‌های بزرگسالان آماده کنند.

 

در هفته سوم مسابقات لیگ جهانی و با توجه به بازی که از بازیکنان ایران مشاهده شد، به نظر می‌رسد بازیکنان ملی پوش ایران بی‌انگیزه بودند و یا اینکه بازیکن سالاری در این تیم وجود دارد؟

اصلا بی‌انگیزگی و بازیکن‌سالاری را قبول ندارم و بازیکن‌ها تمام تلاش خود را در زمین انجام دادند ولی زمانی که یکی، دوبار توپ‌هایشان در زمین حریف نخوابید و یا دریافت‌های مناسبی نداشته باشند، ازنظر روحی به هم می‌ریزند و نمی‌توانند عملکرد مناسبی داشته باشند. این را هم باید اضافه کنم که مصدومیت‌ها پاشنه آشیل تیم والیبال بود در برخی از پست‌ها واقعا دست کادر فنی خالی بود و بازیکنان جایگزین برای پست‌ها نداشتیم که انشاالله با تزریق بازیکنان امید و جوانان، این مشکل برطرف خواهد شد.

 

واکنش فدراسیون والیبال به عملکرد ایران در لیگ جهانی چه خواهد بود و کار کارشناسی در این خصوص صورت خواهد گرفت؟

در هفته اول لیگ جهانی توانستیم لهستان را شکست دهیم و در هفته دوم دو برد مقابل بلژیک و آرژانتین داشتیم اما در هفته سوم اصلا عملکرد مناسبی نداشتیم و باید ارزیابی و واکاوی صورت بگیرد و نقاط ضعف برطرف شود. در برخی پست‌ها باید حتما تغییراتی صورت بگیرد و بازیکنانی با فیزیک مناسب به این پست‌ها تزریق شود. ما مسابقات انتخابی جهان در اردبیل و جام قهرمانان جهان را در پیش داریم این دو تورنمنت می‌تواند محک مناسبی باشد تا بازیکنان جوان و امید شناسایی شده و به تیم ملی تزریق شوند.

 

بازی‌های آسیایی 2018 اندونزی و المپیک 2020 دو میدان بسیار مهم برای والیبال ایران است، چه برنامه‌ای برای حضور موفق در این دو مسابقه دارید؟

نقاط ضعف شناسایی شده و باید این نقاط هرچه سریعتر برطرف شود چرا که زمان زیادی تا بازی‌های آسیایی در اختیار نداریم ولی این نوید را به مردم ایران می‌دهم که اصلا نگران پشتوانه سازی نباشند و تیمی با کیفیت در رده های امید وجوانان در اختیار داریم که به مرور به تیم ملی اضافه خواهد شند و با کسب تجربه می‌توانند عملکرد درخشان داشته باشند. هرچند باید از زحمات بازیکنان بزرگسال تشکر کرد که برای نخستین بار والیبال را المپیکی کردند و باعث افتخار ایران در المپیک و جهان شدند. مطمئن باشید بازهم تأکید می‌کنم که در لیگ جهانی بی‌انگیزگی در کار نبوده و اگر عملکرد مناسبی نداشتند دلیل بر بی‌انگیزگی آنها نمی‌شود آنها به دلیل از دست دادن امتیازها شاداب نبودند و برخی مردم فکر می‌کنند دلیل شاداب نبودن آنها بی‌انگیزگی است.

 

در دو بازی ایران با روسیه و آمریکا؛ 24 بر 21 از حریفان جلو بودیم ولی در کسب یک امتیاز ضعیف کار کردیم و آن را ست را واگذار کردیم؟

  بعضی وقت‌ها در والیبال اتفاقاتی پیش می‌آید که قابل پیش‌بینی نیست. ایران در دو بازی 24 بر 21 از حریفش پیش بود ولی در نهایت ست را واگذار کرد.  چند سال پیش نیز تیم ایتالیا با وجود اینکه دو ست را باخته بود 24 بر 17 از ژاپن عقب بود ولی توانست در نهایت گیم را با نتیجه 27 بر 25 به سود خود پایان ببرد و بازی را سه بر دو به سود خود به پایان برساند. این اتفاقات در والیبال رخ می‌دهد ولی این را قبول داریم که این یک اشکال است و باید این مشکل حل شود. 

 

از عملکرد کولاکوویچ در این بازی‌ها راضی هستید؟

 باید به ایشان زمان داد چرا که نزدیک به دو ماه است سرمربی تیم ملی شده و بیشتر با داده‌های مربیان قبلی در لیگ جهانی حضور پیدا کرده است. وی هنوز بازیکن جدیدی به تیم ملی معرفی نکرده باید کمی صبر کرد و به وی زمان داد تا بتوان عملکرد نهایی خودش را نشان دهد.

نوشتن دیدگاه

* دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
* ارسال پیام توسط یک نفر با نام های مختلف ممنوع است.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


دیدگاه‌ها  

علی طهماسبی
0 # علی طهماسبی 1396-03-31 13:32
در هر بازی والیبال چهار عامل اساسی برای یک بازی موفق موجود است ، مهارت های فردی ، آمادگی بدنی ، ارنج و تاکتیک
عامل اول زیر ساختی است ، عامل دوم مربوط به پروسه تمرین باشگاهی و ملی است و دو عامل بعدی مستقیما متوجه کادر فنی و کوچینگ است .
بعد از بازی اول ایران و روسیه هر کارشناس والیبالی متوجه می شد که شرایط خاصی بر دو عامل اول تیم ایران حاکم شده ، در واقع به غیر از روسیه و ایران هیچ تیم دیگری پتانسیل مهارتی در حد دو تیم با کلاس بازی در لیگ جهانی نداشت و تیم ایران بر خلاف روسیه هر دو تیم را در این لیگ در اختیار داشت .
بهترین مربیان دنیا در صورت نداشتن بازیکنان با مهارت پایه در عمل ناموفق خواهند بود ، اما سوال اینجاست که ناکامی تیم ایران با وجود دو تیم از بازیکنان با مهارت و جمعی بازیکن توانای دیگر در لیگ ناشی از چه بوده ؟
اول تاکتیک های اشتباه عدم مشاهده تغییرات تاکتیکی و وروند تاکتیکی مشخص و دستورات تاکتیکی اشتباه مانند الزام به کاهش میزان سرویسهای پرشی که منجر به خطای بالا در سرویسهای ساده هم می شود ، مشهود بود ، در مقابل بازی متفاوت حریفان هرگز تاکتیک متفاوت در تبم مشاهده نشد .
دوم ارنج ، اینکه مربی تیم استراتژی استفاده از دو ارنج مستقل را برگزیده بود به تنهایی روش جالب و برای شروع کار مربی موثر بود چرا که معمولا در تمرینات هم دو ارنج اول و دوم باهم بازی می کنند . این استراتژی در بازی اول لهستان موثر عمل کرد ولی عدم انعطاف مربی در تغییرات جزیی در دو ارنج منجر به پایین امدن پتانسیل تاکتیکی ایران شده بود و دست مربی در مقابل تاکتیک های متقابل حریف کاملا بسته بود ، به نظر می رسد که مربی هدف خاصی از گزینش این استراتژی در دراز مدت داشته ولی نتیجه این روش در ارزیابی ارنج ایران ، نمره چینش ارنج مربی را به پایین ترین سطح رسانده بود ، همچنین مربی به دلبل تااش برای نتیجه گرفتن هرگز به صورت مطلق به استراتژی خود پایبند نبود و مصدومیت معنوی نژاد به دلیل فشار بالای وارد شده به بازیکن و واکنش مستقیم تیم ناشی از عدم رضایت از چنین رویکردی بود . این روش مورد استفاده اکثر تیم های رده یک دنیا نیست و معمولا به جای استفاده از این روش ، تیم جایگزین به صورت کامل در تورنمنت شرکت داده می شود مشابه عملکرد ایتالیا و روسیه در لیگ امسال ، تکرار چنین رویکردی در مسابقات بعدی فاجعه بار خواهد بود .
نتیجه اینکه تیم ایران در لیگ جهانی در ارنج ، امادگی بدنی و تاکتیک که معرف توان تیم فنی است پایین ترین امتیازات قابل کسب را بدست اورد .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
امین فرزانه
0 # امین فرزانه 1396-03-31 12:43
شنیدم که معنوی نژاد می خواد بره تیم ورونای ایتالیا. چه تصمیم درستی. نه پس اینجا بنشینه روی نیمکت تا کی یکی زخمی بشه و اون رو بذارن جاش!!! اون هم اگه زرینی رو نبرن. گند زدند با این مدیریت افتضاحشون. امیدوارم اون طرف قدرش رو بدونن. اینجا که فعلا دور دور نورچشمی هاست. باریکلا به این جوون باغیرت که بالاخره خودش رو اثبات کرد. خدا کنه یک تیم خوب هم عبادی پور رو بخواد. حیفه اینجا بمونه. من همیشه طرف تیم ملی خودمون هستم، ولی با این اوضاع، دارن این جوونای خوب رو داغون می کنن.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
ستاره روشن
0 # ستاره روشن 1396-03-31 13:05
به نقل از امین فرزانه:
شنیدم که معنوی نژاد می خواد بره تیم ورونای ایتالیا. چه تصمیم درستی. نه پس اینجا بنشینه روی نیمکت تا کی یکی زخمی بشه و اون رو بذارن جاش!!! اون هم اگه زرینی رو نبرن. گند زدند با این مدیریت افتضاحشون. امیدوارم اون طرف قدرش رو بدونن. اینجا که فعلا دور دور نورچشمی هاست. باریکلا به این جوون باغیرت که بالاخره خودش رو اثبات کرد. خدا کنه یک تیم خوب هم عبادی پور رو بخواد. حیفه اینجا بمونه. من همیشه طرف تیم ملی خودمون هستم، ولی با این اوضاع، دارن این جوونای خوب رو داغون می کنن.
قراردادش رو بست و تموم شد به شکر خدا. این همه اعتراض کردیم یکی مون نپرسید از این حضرات که معنوی نژاد آخرش مصدوم شد. اولش گه مصدوم نبود. چرا نیمکت نشین اش کردین ای جنابان مثلا کاربلد!!!!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
میلاد میلانی
0 # میلاد میلانی 1396-03-31 11:52
گفتنی هارو دوستان گفتن،فقط به ذکر دونکته از حرف های داورزنی (یا مثلا اقای دکترداورزنی) بسنده میکنم: اولا ایشون عرض کردن مصدومیت پاشنه اشیل ما بود و دست کادر فنی خالی ‌بود، جناب استاد، دست کادر فنی خالی نبود،خودشون دستشونو خالی کردن چون اینجوری میخاستن. وگرنه کیه ک ندونه مسعود غلامی توی لیگ هم ذخیره بود؟ یعنی اکبری خودش میدونه این بازیکن در حد لیگ ایرانم نیست پس چرا تو لیگ جهانی دعوتش میکنه و بازیکنای شاخصی مثل عیدی و تشکری رو حقشونو میخوره؟کیه که آمار بازیکنای لیگو نخونه و ندونه تاجر امتیاز آوریترین بازیکن لیگ(یا وجود بازی توی ضعیفترین تیم لیگ)هستش؟ کیه که از ضعف قائمی تو اسپک و ضعف میرزا تو دریافت بی خبر باشه؟ پس دست کسی خالی نبود،خودشون دستشونو خالی میخاستن....دوما ؛ شما میگی بعضی اتفاقای والیبال قابل پیش بینی نیست، پس چطور موقع اعلام لیست این همه آدم توی همین سایت گلوشونو پاره کردن که این ترکیب به جایی نمیرسه؟ چطور این همه آدم اینو پیش بینی کردن بعد توی بیسواد میگی غیر قابل پیش بینی بود؟اگه نمیتونی مرد باش بگو اقا من دیگه نمیتونم بهتر ازین کار کنم تا یکی دیگه بیاد جات. اگه هم نمیخای مرد باش بگو من نمیخام دیگه پیشرفت کنیم تا ما انقد حرص نخوریم.تیم ارژانتینی که رتبش بهتر از ما شد، تو همه پست ها بازیکنانش از بازیکنای متوسط لیگ ما هم ضعیفتر بودن(بجز سوله).بهترین بلندزنشون پوبلاخن بود که بازیکنای متوسط لیگ ما مثل اکبر ولایی (تبریز)و بابک امیری(اردکان) ده برابر ازش بهترن، پس ما چرا تو زمین خودمون به زور میبریمشون و تو جدول ازشون پایین تر میشیم؟چرا نباید بازیکنایی مثل شبان،داوودی،فیا ضی رو تو پست دریافت قدرتی بکار بگیریم؟بازیکنای ی که از بهترینای لیگ‌بودن هر سال بطور مداوم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
صفري
0 # صفري 1396-04-01 22:16
آفرين حيفه تاجر که داره سنش داره بالا ميره و ازش استفاده نميکنند حيف
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
سعید رحمتی
0 # سعید رحمتی 1396-03-31 10:14
به نظر من همیشه در درجه اول این مربی است که مقصر است . ما بازیکنانی که سرویس های قدرتی بزنند زیاد داریم و حتی روی نیمکت هم داشتیم ولی از آنها استقاده نشد و مقصر مربی بود. مربی های ما همیشه بازیکنان را فرسوده می کنند. در بازی های باخته از بازیکنان اصلی استقاده می کنند . قادر به پیش بینی نتیجه نیستند و بیشتر نقش تماشاچی را دارند تا مربی . اگر مربی بتواند نتیجه را پیش بینی کند با توجه به روند بازی البته پس شروع به تصمیم گیری های جدید می کند و با تعویض ها و وقت گرفتن ها روند بازی را تغییر می دهد . ما چنین قدرتی را در مربی تیم ندیدیم. از همه مهمتر بازیکنان باید اطمینان داشته باشند که در تیم ملی به روی همه باز است و هر کس که شایسته است وارد تیم خواهد شد . بنابر این قدیمی ها سعی می کنند که بهتز شوند و کسانیکه بیرون هستند هم سعی می کنند از آنها جلو بزنند و جای خود را باز کنند . من به این می گم رقابت و در رقابت هست که توانایی ها بالا می رود.تماشاگران ما ضد تشویق می کنند . ضد تشویق کمکی به والیبال نمی کند . ما نباید با ضعیف کردن و روحیه خراب کردن حریف برنده شویم. این راه پیروزی نیست . ما بایستی فقط تشویق کنیم .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
ستاره روشن
0 # ستاره روشن 1396-03-31 09:51
ای کاش مسئولین در سطوح مختلف از جمله ورزش یک کمی هم به فهم و شعور مردم احترام می ذاشتند. قوانین لیگ جهانی فقط برای تیم ما صادر شده ان؟ پس چرا بقیه تیم ها مخصوصا روسیه کل بازیکنانش رو عوض کرده بود و نتیچه هم گرفت؟ چرا فرانسه با رزروهاش بازی کرد؟ این دیگه چه جور استدلالی یه. بگین اشتباه کردیم و خلاص!!! رفقا! دیگه حسرت خوردن برای از دست رفتن این فرصت طلائی فایده نداره. مثل اینکه کسی متوجه نیست یا براش اهمیت نداره که ما چاره ای غیر از این نداریم که از فرصت هائی که به زور در اختیارمون قرار می گیرن به بهترین نحو برای اثبات شایستگی های جوونامون استفاده کنیم. موضوع والیبال و فوتبال و چیزهای دیگه نیست. موضوع اثبات این موضوع مهم هست که جوونای ما می تونن با غیرت و پشتکار ثابت کنن که قادرند کمبودهائی رو که نسبت به جوون اروپائی و امریکائی دارن جبران کنن، ولی متاسفانه روابط ناسالم، انتخاب های غلط و دیگه نمی دونم چی، این باور رو توی بهترینشون هم از بین می بره و یک جوری رفتار می کنن انگار رفته ان پیک نیک. بهتره این بچه ها یک بار دیگه بازی بلغارستان و صربستان رو ببینن تا بفهمن غیرت و همت یعنی چی. متاسفم که مسئولین اون قدر هو و جنجال راه میندازن که اصل قضیه یعنی سرفرازی ملی این وسط بکلی گم می شه. دوستان!! فراموش کنین چه بر تیم ما گذشت. دعا کنین با این سوء مدیریت توی مسابقات پیش رو آبرومون بیشتر از این نره. همه ترس من از اینه که توی انتخابی آسیا از چین و کره هم بخوریم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
ارسلان
0 # ارسلان 1396-03-31 02:07
به مردم دروغ تحویل ندهیم ...
بی انگیزگی نبود ؟!
بازیکن سالاری نداریم ؟!
مرغ پخته هم با این حرف ها خندش میگیره
والیبال دیگه ارزش دیدن و وقت گذاشتن نداره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
خواب
0 # خواب 1396-03-31 00:47
كسي كه خوابه ميشه بيدار كرد ولي كسي كه خودشو بخواب زده هرگز
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
arash ahmadi
0 # arash ahmadi 1396-03-31 00:22
آقای داورزنی من وقتی نوشته ی آقای علی طهماسبی را خواندم دیگر نیازی ندیدم تا خودم چیزکی بنویسم نوشته ی اقای علی طهماسبی را پاسخ بدهید تا انگیزه تان برای انتخاب این سرمربی برای مردم مشخص گردد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
صادقی
0 # صادقی 1396-03-30 23:07
تو پشتوانه های جوانان و زیر 23 سال هم فقط سه نفر بدرد والیبال طراز اول می خورند تازه به زور سه نفر
بقیه رو نتونستید درست و حسابی پروش بدین که بشه بهشون تکیه کرد همون بیشتر در حد آسیا هم زیادین
کریمی ، اسفندیار ، اسمعیل نژاد به جز این ها بقیه نفرات بی کیفیت هستند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
میلادحنیفه
0 # میلادحنیفه 1396-03-30 22:43
عزیزان نظر دهنده باخت های لیگ جهانی را فراموش کنید افتضاح عظمی پیش رو است.شما هیچ تامل نکردید ایتالیا چرا زایتسو وخوانتاریتا را در ارتج خود نداشت؟ برزیل والاس را؟صربستان آتاناسویچ را؟لهستان کورک را؟این تیم ها برنامه ریزی دارند،بازیکنان شماره یک شان را قبل تورنومنت های اساسی مورد ریکاوری و بازسازی بدنی عضلانی قرار می دهند،اما ما چی ؟شهرام کمر درد دارد و بتز بازی می کند، موسوی به خاطر زانو لنگ می زند،معنوی نژاد بعدیک بازی پایش کشید ه می شود .دوستان مسئله یک یا چند باخت نیست ایراد تصلی کار ایران در ورزش عدم حرفه ای گری ومربی گری بی پایه است.این تیم ها که شخصیتشان را از سر راه نیاوردند اما به این باخت ها راضی اند.چون تورنومنت اصلی پیش روست.زایتسو به خاطر یک مسئله در مورد ساعت خواب از تیم خط خورد ،اینجا آقای سرعتی زن فیکس تیم ملی ساعت چند بعد نیمه شب چرت وپرت وعکس نامربوط می گذارد پروفایلش. برای نمونه خواب یک مسئله حل شده در ورزش روز است.وای به حال بقیه موارد....
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
امین فرزانه
0 # امین فرزانه 1396-03-30 19:36
شما چی رو قبول دارین که بی انگیزگی رو قبول داشته باشین بالام جان؟ بچه ها توی زمین رمق نداشتند. شاید باید از بچه های با کیفیت تر لیگ مثل تشکری، میکائیل تاجر، حسین آبادی و....استفاده می شد. شاید هم باید در لحظاتی که بازیکن های اصلی نا نداشتند از همین هائی که برده بودن استفاده می شد. به هر حال امسال با توجه به کیفیت پائین اغلب تیم ها احتمال رفتن به فینال خیلی زیاد بود. این فرصت طلائی رو مفت از دست دادیم و فقط افسوس باقی موند. امیدواریم توی بازی های پیش رو این قدر بد عمل نکنیم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
صبا
0 # صبا 1396-03-30 18:43
ويديويى كه مربى روسيه ازنحوه ى تمرين كردن بازيكناى ايران گرفته رو پيشنهاد ميكنم ببينيد
(انگيزززززهههه ى بازيكنان على الخصوص موسوى توش كاملا مشهوده)
موسوى اصلا معلوم نيس حواسش كجاس!!!!
كلا ازمرحله پرته
كاملاااا بى رمق انگارى به زور گفتن بياد تيم ملى
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
همایون رستگار
0 # همایون رستگار 1396-03-30 18:38
با سلام،
شما سرمربی هستید که تصمیم گرفتید از بازیکنان جوانان و امید در تیم ملی استفاده نکنید؟ شما از تیم ملی دست بردارید. شما بر چه اساسی تصمیم گرفتین که پوست اندازی کم کم در تیم ملی شروع شود، پس سر مربی تیم چه کاره است؟ غلام حلقه به گوش؟ مردی از سرزمین کمتر توسعه یافته فرهنگی که سر سپردگی شما را قبول می کند؟ من که نشنیدم این مربی خواستار پوست اندازی شود، چطور شد که باند معروف آغاز به تصمیم گیری کرده؟ به فرض که شما راست بگید ( بماند که تا به حال حقیقتی نگفتید) چه کسانی از تیم ملی کنار گذاشته می شوند و چه کسانی می مانند؟ به عبارت دیگر بناست پوست اندازی از چه کسی شروع شود؟ جوابی ندارید چون دروغ گفتید، شما که نمیدونین چه کسی باید کنار گذاشته بشه، چطور متوجه شدین که پوست اندازی شروع خواهد شد؟ کولاکویچ هم که در این زمینه صحبتی نکرده بود. پس نتیجه می گیریم که هنوز معروف در این زمینه با شما صحبت نکرده.
آقای رییس وجدان آینده خود را آسوده کنید با دست برداشتن از والیبال و فدراسیون، باقی قضایا خود به خود حل می شو از اکبری باند باز و معروف و مدیران نابلد پول دوست بله قربان گو تا مربی بی اقتدار و تن به خواسته باند دورهمی والیبالی به سبک رییس دادن و دور از اقتدتر کی روشی-ولاسکویی بودن. همه و همه حل خواهد شد. شما زحمت کشیدید ولی تا جند سال پیش از دسترنج یزدانی خرم استفاده کردین و خوب بود. حالا به کار پنبه زنی مشغول شدین و تمام رشته های بافته شده از قبل رو دارین پنبه می کنین. بهتر است از والیبال دست بردارین و وجدان خود را در آینده آسوده نگهدارین.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
علی فراهانی
0 # علی فراهانی 1396-03-31 08:19
عالی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
دانیال پ
0 # دانیال پ 1396-03-30 18:34
آقای داورزنی شما به وزارت ورزش ات برس اصلا مهم نیست تو لیگ جهانی تحقیر شدیم،میگن آدمی که خواب رو میشه بیدارش کرد ولی کسی که خودش به خواب زده نمیشه بیدارش کرد مصداق شماست،کلاهم قانع نشین که بعد از ولاسکو درانتخاب مربی ضعیف ویا حتی در بعضی مواقع بد عمل کردین،الان هم مردم هیچ چیز از والیبال نمیفهمند،فقط حرف شمادرست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
صبا
0 # صبا 1396-03-30 18:11
عهههههه
اقای داورزنی فرمودن بازیکن سالاریو بی انگیزگی توتیم وجودنداره
خب پس خیالم راحت شد
ما مردمم که ... تشریف داریم
طبق معمول
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
علی معینی
0 # علی معینی 1396-03-30 17:17
شما کار خودتون رو انجام بدهید.
تیم ملی والیبال و سرمایه ان فقط برای خود شما است و باید دوستان و اشنایان خودتون رو در کنار خودتون داشته باشید.
هین اقای پیمان اکبری برای از بین بردن تیم های ملی بهترین گزینه است.
پیروز باشید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
arash ahamdi
0 # arash ahamdi 1396-03-30 16:12
پشتوانه قوی شایسته یک سرمربی با پشتوانه قوی است هنگامی که والیبال ایران در سطح نخست مسابقات جهانی شرکت می کند این کمترین توقع است که در همین سطح بماند هر جند در پایین ترین مقام ها در سطح نخست، این از این، و اگر توقع پیشرفت بیشتر داریم به همان اندازه خوب است که هزینه گردد و پشتوانه های سخت افزاری و نرم افزاری فراهم گردد کادر فنی به اندازه توقع فدراسیون و نه ملت ایران و هزینه های مناسب چیب فدراسیون و نه هزینه مورد توقع ملت ایران، در چنین صورتی به ملت خبر رسانی کنید که ما به این چند دلیل نتوانستیم پشتوانه قوی و شایسته ای برای پیشرفت بهتر و بیشتر جوانان برومند ایران زمین فراهم کنیم ولی توقع مان این است که بقیه پیشرفت را با غیرت و ایثارگری و رشادت و از خود گذشتگی که در هشت سال دفاع پدرانشان انجام داده اند را این جواوان هم در میدان ورزش نیز انجام دهند تا مشت محکمی بر دهان استکبار و دشمنان تا دندان مسلح ایران اسلامی زده باشند و ملت هم دیگر می فهمد که نباید بیش از این دخیل بست.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
ناشناس
0 # ناشناس 1396-03-30 15:24
اقای داورزنی نمی دونم با چه رویی میای این حرفا رو می زنی تیم روسیه هیچکدوم از بازیکنای قبلش رو نداشت اون وقت چرا فدراسیون جهانی والیبال هیچ ایرادی از این تیم نگرفت اگه می خوای بیشتر از این بهت انتقاد نشه بهتره اشتباهات رو بپذیری و از مردم عذرخواهی کنی این بهترین کاریه که میتونی تو این شرایط انجام بدی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
علی طهماسبی
0 # علی طهماسبی 1396-03-30 14:55
شاید بهتر بود آقای داور زنی عملکرد کولاکویچ در سرمربی گرب صربستان را دقیق تر بررسی کرده بودند ، کولاکویچ در سال 2006
تیم صربستان را در شرایطی تحویل می گیرد که صربستان در 6 دوره متوالی لیگ جهانی ، دو دوره متوالی قهرمانی جهان ، و دو دوره المپیک بدون استثنا در رده چهار تیم برتر جهان قرار داشته و فقط ضعیف ترین نتیجه آن رتبه 5 المپیک آتن است
از سال 2006 تا سال 2010 کولاکویچ با یک رتبه پنجم المپیک و تکرار مقام چهارم و سوم قهرمانی جهان و دو نتیجه ضعیف ابتدایی در لیگ جهانی که بدترین سابقه صربها در لیگ تا آن زمان بوده نهایتا با قرار گرفتن در جمع چهار تیم طی سالهای 2008 تا 2010 نتایجی یک پله پایین تر از دوره قبل کسب می کند ولی این نتایج که در بهترین براورد نگاه داشتن صربستان در وضعیت قبلش ارزیابی می شود در مقابل نتایجی که کولاکویچ در دوره دوم سرمربی گری صربها طی سالهای2011 تا برکناری در سال 2014 طی میکند شاهکار بوده ، در این دوره تیم کولاکویچ در المپیک لندن نهم می شود ، در قهرمانی جهان 2014 بازهم نهم می شود ، در کاپ جهانی 2011 هشتم می شود و در لیگ جهانی طی سالهای 2011 تا 2014 طی چهار دوره پیاپی مقامهای بین هفتم تا نهم کسب می کند و در این چهار سال حتی برای یکبار هم موفق به حضور در جمع چهار تیم برتر نمی شود ، این در حالیست که طی سالهای 1998 تا 2006 بدترین نتیجه صربها در تمام تورنمنت های مهم رتبه پنجم المپیک آتن بوده است و همواره در جمع چهار تیم بوده اند ، عملکرد ضعیف کولاکویچ باعث سقوط صربها در رده بندی جهانی از جایگاه سوم به جایگاه دورقمی شده و نهایتا بقایای زحمات او منتج به عدم حضور در المپیک 2016 ریو می شود ، با اخراج او نهایتا صربها مجددا به جایگاه قبلی بازگشته و یک طلا و یک نقره در لیگ جهانی کسب می کنند ،
اکنون این سوال به صورت جدی مطرح است که کدام موفقیت کولاکویچ در عرصه مربیگری و کدام توانمندی منجر به انتخاب او به عنوان سرمربی تیم ملی شده است ، مربی ای که حتی باشگاههای مطرح اروپایی هم خواهان او نبوده اند و او در لیگ اسلونی به کار مشغول می شود .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
امین فرزانه
0 # امین فرزانه 1396-03-31 10:43
به نقل از علی طهماسبی:
شاید بهتر بود آقای داور زنی عملکرد کولاکویچ در سرمربی گرب صربستان را دقیق تر بررسی کرده بودند ، کولاکویچ در سال 2006
تیم صربستان را در شرایطی تحویل می گیرد که صربستان در 6 دوره متوالی لیگ جهانی ، دو دوره متوالی قهرمانی جهان ، و دو دوره المپیک بدون استثنا در رده چهار تیم برتر جهان قرار داشته و فقط ضعیف ترین نتیجه آن رتبه 5 المپیک آتن است
از سال 2006 تا سال 2010 کولاکویچ با یک رتبه پنجم المپیک و تکرار مقام چهارم و سوم قهرمانی جهان و دو نتیجه ضعیف ابتدایی در لیگ جهانی که بدترین سابقه صربها در لیگ تا آن زمان بوده نهایتا با قرار گرفتن در جمع چهار تیم طی سالهای 2008 تا 2010 نتایجی یک پله پایین تر از دوره قبل کسب می کند ولی این نتایج که در بهترین براورد نگاه داشتن صربستان در وضعیت قبلش ارزیابی می شود در مقابل نتایجی که کولاکویچ در دوره دوم سرمربی گری صربها طی سالهای2011 تا برکناری در سال 2014 طی میکند شاهکار بوده ، در این دوره تیم کولاکویچ در المپیک لندن نهم می شود ، در قهرمانی جهان 2014 بازهم نهم می شود ، در کاپ جهانی 2011 هشتم می شود و در لیگ جهانی طی سالهای 2011 تا 2014 طی چهار دوره پیاپی مقامهای بین هفتم تا نهم کسب می کند و در این چهار سال حتی برای یکبار هم موفق به حضور در جمع چهار تیم برتر نمی شود ، این در حالیست که طی سالهای 1998 تا 2006 بدترین نتیجه صربها در تمام تورنمنت های مهم رتبه پنجم المپیک آتن بوده است و همواره در جمع چهار تیم بوده اند ، عملکرد ضعیف کولاکویچ باعث سقوط صربها در رده بندی جهانی از جایگاه سوم به جایگاه دورقمی شده و نهایتا بقایای زحمات او منتج به عدم حضور در المپیک 2016 ریو می شود ، با اخراج او نهایتا صربها مجددا به جایگاه قبلی بازگشته و یک طلا و یک نقره در لیگ جهانی کسب می کنند ،
اکنون این سوال به صورت جدی مطرح است که کدام موفقیت کولاکویچ در عرصه مربیگری و کدام توانمندی منجر به انتخاب او به عنوان سرمربی تیم ملی شده است ، مربی ای که حتی باشگاههای مطرح اروپایی هم خواهان او نبوده اند و او در لیگ اسلونی به کار مشغول می شود .دم شما گرم با این تحلیل دقیق و عالی. یعنی واقعا توی فدراسیون والیبال یک نفر هم پیدا نمی شه که این چیزهارو بدونه؟ همه اینها به کنار. بدترین صفت این مربی اینه که از خودش هیچ اختیاری نداره و کاملا گوش به فرمان اکبری و رضائیه.اکبری هم که عملا تیم خودش رو برداشته آرده. همین بلا رو هم توی بازی های آسیائی سرمون آورد که الکی دوم شدیم. و الا توی لیگ هم بهتر از قرا و مسعود غلامی و...داشتیم. تشکری و شریفات ده سر و گردن بالاتر از اینها بودند. تشکری لااقل چهار تا سرو آبرومند که می زد. میکائیل تاجر هم خیلی از قزا بهتر بود. همین طور حسین آبادی. معلوم نیست چه خبره توی فدراسیون و چرا و روی چه حسابی دست بعضی ها این قدر باز هست که آبروی چندین و چند ساله والیبال رو این طور راحت ببرن. امسال بهترین فرصت بود برای صعود به شش تیم و حتی توی 4 تای اول قرار گرفتن. اما کی جواب حضرات رو بده؟ هر چی باشه اونا به سر این والیبال منت گذاشته ان و ازش سهم می برن. سر خم می سلامت شکند اگر سبوئی. سبو فعلا سرفرازی مردم ماست و خم هم حضرات مدعی و بی نهایت پوست کلفت، چون هر کسی یکی از این انتقادات بهش می شد دیگه جلوی چشم مردم نمی اومد، ولی اینها ماشاءالله بعد از هر گند زدنی ترفیع می گیرن.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
D.a
0 # D.a 1396-03-30 14:53
ما هم میتونستیم مثل تیم روسیه کل تیم رو جوان کنیم و جریمه اش رو پرداخت کنیم ولی ظاهرا نتیجه گیری تو رده های پایه اولویت داره به جوانگرایی و پوست اندازی تیم ملی. بدتر از اون حتی از جوان هایی مثل معنوی نژاد هم که برده بودیم فقط وقتی مجبور شدیم استفاده کردیم. مشکل عدم نتیجه گیری نیست آقای داورزنی مشکل بد بازی کردن تیمه. سالهاست که میگین پشتوانه دارین کی میخواین از این پشتوانه ها استفاده کنین. سالها طول میکشه تا یه بازیکن جوان به پختگی امسال معروف و موسوی برسه. یه مثال کوواچ به عبادی پور و تا حدودی معنوی نژاد بازی داد و الان عبادی پور شده یکی از بهترینها ولی بعد کوواچ چه بازیکن جدیدی به تیم آومده. مگه غیر از اینه که کل تیمهای پایه باید در خدمت تیم بزرگسالان باشن پس چرا نتایج اونا انقدر مهمه. مگه امریکا چندتا مقام جهانی تو رده های پایه داره؟ عوض همیشه تو المپیک و جهانی جزو بهترینا بودن. پس بیشتر تامل کنیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
جمشید جهانی
0 # جمشید جهانی 1396-03-30 14:39
شما کلا فقط خودت را قبول داری و بس، برو راحت باش فقط یادت باشه زمین گرده، دنیا کوچیکه و فرصتهامون هم کوتاه. موفق باشی حضرت داور السلطنه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
رضا
0 # رضا 1396-03-30 14:38
اقاي داورزني مگه روسيه، امريكا، و بقيه تيمها مشمول قاونو فدارسيون جهاني نبودند پس چطور روسيه اين همه بازيكنش تغيير مرد
چرا فقط ايران با همان تركيب زمان ولاسكو همچنان ادامه ميده
بعد از ولاسكو ما كيو تو قطر پاسور، دفاع وسط يا پاسور كشف كرديم،!
همين توجيه را براي گول زدن خودتان استفاده مي كنيد ولي مردم آگاهتر از اين حرفها هستند
شما خودت هم بايد تغيير كني
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
ناصر ابراهیمی
0 # ناصر ابراهیمی 1396-03-31 02:15
کاملا دقیق آقای رضا ممنون ، اول از همه باید خود داورزنی و افشار دوست تغییر کنن ، پس چطور این قانون واسه سایر کشورها نبود ولی برای ما بود ، فقط بلده با کلمات بازی کنه
همشون باید تغییر کنن تا والیبال در مسیر درستی قرار بگیره ، که سرمربی متناسب با نیاز والیبال انتخاب بشه و کادر فنی هم توسط خودش انتخاب بشه ، کاری که استویچف میخواست انجام بده و برنامه هاش رو به شدت نیاز داشتیم که نذاشتند! ضمن اینکه تو جوانان هم من بازیکن های ایده آلی نمی بینم و ربطی هم به زمان نداره ، از اول معلومه عیار یک بازیکن چقدر هست و میشه فهمید کی می تونه خودش رو به استاندارد های متداول جهانی برسونه . مثله جواد کریمی ، اسماعیل نژاد ، اسفندیار هم اصلا دریافت کننده مطمئنی نیست ، ساعد هاش خیلی ضعیفه ، تقریبا یه چیزی شبیه میرزاجان پور هست ، هم قد هم هستند 205 سانته ، باید اونو واسه قطر پاسور بسازنش چون هم فیزیک بدنی قوی داره و هم از قدرت اسپک بالا و سرویس پرشی خوبی برخورداره. به نظر من بازیکنی که قابلیت زدن سرویس پرشی تا حداقل 105 کیلومتر رو نداشته باشه و دریافت و اسپک هم قدرتمند نباشه بدرد بزرگسالان نمیخوره ، ( البته سرعت سرویس برای تیم های درجه یک 110 کیلومتر به بالاست از سال 2007 ) لیست جناب اکبری و کولاکوویچ بزرگسالان هم خیلی ها بی کیفیت هستند ، تو مدافع ها همشون از دم ( به جز سید موسوی که البته امسال جزو بدترین ها بود ، شاید برای سال بعد درست بشه ) اصلا متوسط هم نیستند ، تو مدافع های جوانان هم وضعیت مطلوب نیست . دریافت کننده ها تو جوانان کامل نیستند ، تو بزرگسالان هم به نظر من تو دریافت کننده ها عبادی پور دوباره باید خودشو پیدا کنه ، چون نسبت به بقیه کامل تره. و جواد معنوی نژاد اگه بتونه دریافت ش رو درست کنه از عبادی پور هم خیلی بهتره. قائمی و میرزا جان پور از نظر من خوب نیستند و نباید تو تیم ملی باشن ، قائمی اسپک نداره ، میرزاجان پور دریافت نداره . رحمان داوودی رو باید دوباره بهش توجه کنن ، چون اگه تمرینات کاملی داشته باشه واقعا ایده آل میشه مثله سال 2013 در تیم ملی که ، کوبا و ایتالیا و آمریکا رو کبود کرد با سرویس و اسپک
عجیبه که نتونستند یک دریافت کننده و یک پشت خط زن مطمئن بسازند!! تو پشت خط زن ها ، تاجر از همه یه سر و گردن سرتره ، اما تو جوان ها اسماعیل نژاد خوبه . در کل من به تیم ملی و کادرش اصلا خوش بین نیستم ، چون اصولی جلو نمی رن و هرکی به فکر منافع خودشه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر

آخرین عناوین

  1. همه
  2. مطالب
  3. تصاویر
  4. ویدیوها

هر آنچه در والیبال نیاز دارید

تبلیغات متنی

ربات اینستاگرام ایران سوشال

ربات هوشمند افزایش فالوور اینستاگرام واقعی، فعال و هدفمند ایرانی با امکان 3 روز تست رایگان!

www.iransocial.net

آکادمی دیجیتال مارکتینگ

اولین و برترین برگزارکننده تخصصی دوره های کاربردی بازاریابی اینترنتی در ایران

www.dmacourse.com

پول تیکت

نقد و بررسی و خرید بلیط استخرها و پارک های آبی، سونا و جکوزی سراسر ایران و تخفیف بلیط استخرها و پارک های آبی

www.poolticket.org