والیبال ایران - بازیکن تیم ملی والیبال گفت: اگر در المپیک اسیر بی‌تجربگی نمی‌شدیم حتما با نتیجه‌ای بهتر این رقابت‌ها را ترک می‌کردیم. آرزو داشتم با تیم ملی روی یکی از سکوهای اول تا سوم المپیک بایستم که متأسفانه این اتفاق برایم ممکن نشد.

محمد موسویبه گزارش گروه رسانه‌های والیبال ایران، سید محمد موسوی ظرف سالهای کودکی و نوجوانی متوجه شد که به رشته والیبال علاقه زیادی دارد ولی اقدام جسورانه اش در همان سنین اندک باعث شد تا این باور را در خود ایجاد کند که می تواند به یکی از بهترین مدافعان والیبال در جهان مبدل شود و اتفاقا اینطور هم شد و او تا امروز بارها در تورنمنتهای مختلف از جمله المپیک 2016 ریو توانسته این عنوان را از آن خود کند.

 

 

سید محمد موسوی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی مشرق، درباره اینکه چطور موفق شد راهش را به سمت موفقیت پیدا کند حرف زد و از والیبال و دردسرهای تلخ و شیرینش حرف زد تا بیش از پیش مخاطبان و علاقمندان به خود و رشته اش را به درون دنیای پر هیجان این رشته ببرد. متن کامل این گفت و گو در ادامه می آید:

 

در المپیک به آنچه انتظارش را داشتید نرسیدید؟
نه متأسفانه! بد آوردیم. شاید کمی شانس هم برایمان لازم بود ولی در کل برای نخستین حضور در المپیک باز هم بد نبود. ما خیلی آماده بودیم و از نظر بدنی و تکنیک و تاکتیک هیچ کم و کسری از دیگر رقبا نداشتیم شاید فقط کم تجربگی کار دستمان داد.

 

اما شما که همگی آخر تجربه هستید؟

المپیک با دیگر میادین تفاوت دارد. هر چقدر هم که خوب باشید کار در المپیک آسان نیست و ما هم که این تجربه را نداشتیم در همین بخش به مشکل خوردیم. اما همین که طلسم نرفتن به المپیک را شکستیم به خودی خود یک موفقیت بود. ضمن اینکه ما در المپیک زنگ تفریح نبودیم و با اقتدار در این دوره حضور داشتیم.

 

در المپیک هم به عنوان مدافع برتر انتخاب شدی؟

من به این مسایل فکر نمی کنم. هیچ وقت در تورنمنتها به این قبیل مسایل توجهی ندارم و همه فکرم کمک به هم تیمی ها و اجرای برنامه های تاکتیکی تیم است. اگر دفاع می کنم به خاطر دستورات تاکتیکی است و اگر سرویس می زنم یا هر کار دیگری انجام می دهد در راستای اهداف تیمی است.

 

فقط تو اینگونه فکر می کنی؟

نه! این تفکر همه اعضای تیم ملی است.  

 

کمی از اطلاعات شخصیتان بگویید!؟

محمد موسوی عراقی هستم که در تاریخ 31 مرداد سال 1366 متولد شدم.

 

می گویند مرداد ماهی ها مغرور و خودگیر هستند!

بله به شدت. من هم مغرورم و احساسم را بروز نمی دهم. خیلی دیر به دیر عصبانی می شوم ولی کوتاه مدت اما وقتی عصبانی بشوم دیگر هیچ چیزی جلودارم نیست. معمولا در نهایت عصبانیتم با شکستن یک وسیله فروکش می کند.

 

در کدام شهر ایران متولد شدی؟

من در منطقه ای به نام پایگاه چهارم، در فاصله پنج کیلومتری دزفول متولد شدم.
 
 

آنجا چکار می کردید؟ اصالتا عرب هستید؟

خیر! فامیلی من که آخرش عراقی است در اصل "ایراکی" بوده و ما اصلیتی اراکی داریم، اما چون نوشته لاتین این دو اسم در لاتین شبیه هم است در برگردان آن به فارسی آن را عراقی ترجمه کرده اند و چون من بچه دزفول هستم و ته فامیلی ام هم عراقی است فکر می کنند که ما عربیم.

 

چند خواهر و برادر داری؟

من دو خواهر دارم که هر دو هم از من کوچکتر هستند.

 

درس می خوانی؟

خیر!حدود چهل واحد از تربیت بدنی را پاس کردم اما آنقدر گرفتار اردوهای تمرینی و مسابقات بودم که نتوانستم به تحصیلاتم ادامه دهم و پس از چهار سال رفت و آمد به دانشگاه سرانجام موقتا ترک تحصیل کردم تا در فرصتی مناسب درسم را تا جایی که لازم است ادامه دهم.

 

کنار والیبال شغل دیگری هم داری؟

بله! با پدرم در کار ساخت و ساز ملک هستیم و در همان عظیمیه کرج این کار را انجام می دهیم. یک رستوران هم افتتاح کرده ام و سرم گرم است.


 
چه شد که سراغ والیبال آمدی؟

درواقع پدرم باعث شد. او قبل از تولد من والیبال بازی می کرد و به این ورزش علاقه داشت. به یاد دارم که وقتی من کلاس دوم ابتدایی بودم او زمین خاکی که پشت خانه مان قرار داشت را صاف کرد و سنگ ریزه های آن را برداشت. سپس با دوتا میله و خط کشی کردن زمین و یک تور، زمین والیبال درست کرد. اوایل تعداد آنهایی که در آن زمین بازی می کردند آنقدر زیاد نبود و مثلا برای بازی تعدادمان را چهار به چهار می کردیم تا دوتا تیم شویم. بعد هم ساعت ها بازی می کردیم اما پس از گذشت یک سال، سه، چهار تیم به آن زمین آمدند و برنده به جا بازی می کردیم. از همان جا بود که من فهمیدم به والیبال علاقه دارم و در سطح آموزشگاه ها هم خودم را نشان دادم و کم کم به سطح اول والیبال رسیدم.

 

یادت هست جرقه اصلی برای این کار کجا زده شد؟

روزی در همان زمین خاکی بازی می کردیم و تیم ما یک نفر کم داشت و پدرم مرا که آن زمان کلاس سوم ابتدایی بودم انتخاب کرد. در تیم حریف یک بازیکن ارتشی به نام بهرام پور بود و اسپک هایش خیلی قدرتی نواخته می شد، او مخالف بازی من بود و می گفت که من با ورودم به بازی مسابقه را خراب می کنم و به شکلی نگران آسیب دیدگی من بود اما پدرم سفت و سخت پشت من ایستاد و مرا بازی داد. آن آقا هم مشخصا مرا هدف قرار داده بود تا ثابت کند که من این کاره نیستم و دو تا از اسپک هایش را از کنار صورتم رد کرد و امتیاز گرفتند اما ضربه سومش را با ساعد جمع کردم و در ذهنم گفتم من باید والیبالیست شوم. پله پله بالا آمدم و در نهایت به تیم های نوجوانان و جوانان و بزرگسالان پیدا کردم.


 
قدت چقدر در این زمینه کمکت کرد؟
خیلی نقش داشت. من همیشه در دوران تحصیلم هم از هم سن و سال هایم کمی بلندتر بودم و برای همین در والیبال هم توانستم موفق تر ظاهر شوم. فکر می کنم هر انسانی استعدادهایی دارد که اگر بتواند آن را در خودش پیدا کند حتما موفق خواهد بود.
 
 

وزن و قدت را هم به ما می گویی؟

من دو متر قد دارم و 90 کیلو هم وزنم است.

 

برای اوقات فراغت چه برنامه هایی داری؟

بیشتر به کارهای غیر ورزشی‌ام و حساب و کتاب های کاری رسیدگی می کنم و خیلی وقت استراحت به معنی واقعی را ندارم. البته با دوستانم بیرون می روم و چون غیر از تمرینات ملی درگیر بازی های باشگاهی مان هم هستیم از این نظر فرصتی برای استراحت زیاد ندارم.

 

ظاهرا می خواهی همه وقت خودت را برای پیشرفت صرف کنی؟

البته که این کار را می کنم. الان وقت کار کردن است و باید در این شرایط که زندگی خیلی سخت شده آینده ام را از حالا بسازم.

 

اهل خرافات هم هستی؟

نه! البته خودم یک گردن بند نقره دارم که بیشتر اوقات آن را در گردنم می اندازم و حس می کنم به من کمک می کند. نوعی انرژی از آن می گیرم.

 

وقتی به سوپر مارکت می روی بیشتر دوست داری کدام خوراکی را برای خودت بخری؟

پفک...من عاشق پفک هستم البته دیگر تنقلات مثل مغز خشکبار و این قبیل چیزها را هم دوست دارم اما بیشترین چیزی که دوست دارم و یا حتما آن را در خریدم می گذارم همین خوراکی است.

 

تا چه سنی می خواهی در این سطح از ورزش باشی؟

تا وقتی که احساس کنم می توانم مثل سایرین بازی کنم. اگر ببینم که از نظر توانی کم می آورم قبل از اینکه کسی به من این موضوع را گوشزد کند خودم می روم.

 

از اینکه ولاسکو (سرمربی قبلی تیم ملی) از ایران رفت تا چه اندازه ناراحت شدی؟

خب من و سایر بازیکنان تیم ملی به او عادت کرده بودیم و نمی توانم میزان علاقه ام به او را با کلام توصیف کنم. او باعث شد تا یک نسل از بازیکنان ایران در والیبال، به دنیا معرفی شوند. او را در المپیک دیدم و کلی خاطره را با هم مرور کردیم. شخصیتی دارد که همه او را دوست دارند و کسی را ندیده ام که بگوید از ولاسکو بدش می آید. امیدورام هر جا که هست موفق باشد.

 

با او ارتباط داری؟

بله من و سایر بچه های تیم ملی با او از طریق تماس با اینترنت یا موبایل با هم در ارتباطیم و اگر هم ما با او تماسی نداشته باشیم او خودش جویای حال ما می شود. ما همگی دوست نداشتیم او از ایران برود اما ورزش حرفه ای این مشکلات را هم دارد.

 

جمله یا پندی که خیلی به آن اعتقاد داری و به آن هم عمل می کنی؟

اینکه می گویند احترام بگذار و احترام بردار. یا مدل دیگرش این است که هر کس با من خوب تا کند من هم با خوب هستم و یا همان از هر دستی بدهی از همان دست می گیری را خیلی قبول دارم و فکر می کنم همیشه اینطور است. در واقع خود من شخصا اگر ببینم کسی برایم ارزش قائل می شود و به من احترام می گذارد من هم برایش دو برابر احترام قائل می شوم و برعکس اگر ببینم که اینطور نیست من هم روش رفتارم را تغییر می دهم و یا کلا قطع ارتباط می کنم یا عکس العملی مانند خود آن رفتار را بروز خواهم داد.
 
 

چقدر به خدا ایمان داری؟

بیش از هر کاری و پیش از اتفاقی به خدا توکل می کنم و می دانم که ناظر به همه رفتارها و حتی افکار ماست. فکر می کنم مهمترین چیزی که در زندگی هر انسانی باید وجود داشته باشد همین ایمان به خداست. چون بعد از آن انسانی که به خدا ایمان دارد همه رفتارها و اعمالش بر اساس ایمانی که دارد در جهت درست حرکت می کند.

 

آرزویت در زندگی ورزشی چیست؟

من آروز داشتم با تیم ملی ایران روی یکی از سکوهای اول تا سوم المپیک بایستم که متأسفانه این اتفاق برایم ممکن نشد. حالا هم باید سعی کنم برای رسیدن به این خواسته خیلی تلاش کنم و بدنم را آماده نگه دارم تا بتوانم چهار سال بعد هم در همین وضعیت باشم. فکر کنم آن زمان من 33 ساله باشم و اگر مشکلی پیش نیاید شاید هنوز بتوانم دنبال آرزویم بروم.

 

آرزوی شخصی ات چیست؟

سلامتی و سربلندی خودم و خانواده ام را بر هر چیزی ترجیح می دهم.

نوشتن دیدگاه

* دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
* ارسال پیام توسط یک نفر با نام های مختلف ممنوع است.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


دیدگاه‌ها  

بردیا
+1 # بردیا 1395-09-03 17:29
با عرض ادب و احترام:
درخصوص سید محمد موسوی نگاه من به ایشان متعصبانه نیست بلکه فنی تکنیکی است و اکثر کارشناسان و مربیان دنیا او را برگ برنده ایران میخوانند. در پاسخ به کاربر گرامی آقای میلاد باید عرض کنم در مورد ولی نور محمدی که دوستان اشاره کردند استایل یک والیبالیست امروزی را ندارد اما منظور آقای میلاد چیز دیگری شاید بود که خود ایشان هم پاسخ داد ، در مورد حامد رضایی ایشان درست اشاره کردند حامد رضایی سال گذشته سرویس پرشی میزد اما کم سرعت بود و در پرش مشکل داشت چون نحوه ی زدن سرویس پرشی وی به طوری بود که به کمر فشار می‌آورد ، که امسال سرویس ساده استفاده میکنند ولی با این همه از نور محمدی بسیار کارآمدتر است، (امین اسمعیل نژاد شاید کمتر دیده شده و شناخت نسبت به وی کمتر است او نیز 20 ساله است، ) درخصوص رسول آقچه لی هم ایشان درست گفتند پارسال سرویس پرشی های بسیار خوبی میزد اما نمیدانم امسال کادر فنی از او تقاضای سرویس ساده کرده یا خود او متزلزل عمل میکند. در مجموع آقچه لی بازیکنی است که استایل یک والیبالیست مدرن را دارد ولی اگر مدام سرویس ساده بزند عادت میکند و در آینده به نحوه ی سرویس های پرشی او لطمه وارد میکند، به همین دلیل است که در لیگ ایتالیا کمتر کسی از سرویس ساده استفاده میکنند چون کارشناسان برجسته ی دنیا معتقدند نظام ساختاری بازیکن از تغییر استفاده از نحوه ی زدن سرویس بهم می ریزد و به نوعی سم است. ولی باز هم از شما ممنونم بالاخره قطعا من هم ایراداتی شاید داشتم که شما متذکر شده باشید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
بردیا
+1 # بردیا 1395-09-03 17:21
با عرض ادب و احترام:
درخصوص سید محمد موسوی نگاه من به ایشان متعصبانه نیست بلکه فنی تکنیکی است و اکثر کارشناسان و مربیان دنیا او را برگ برنده ایران میخوانند. در پاسخ به کاربر گرامی آقای میلاد باید عرض کنم در مورد ولی نور محمدی که دوستان اشاره کردند استایل یک والیبالیست امروزی را ندارد اما منظور آقای میلاد چیز دیگری شاید بود که خود ایشان هم پاسخ داد ، در مورد حامد رضایی ایشان درست اشاره کردند حامد رضایی سال گذشته سرویس پرشی میزد اما کم سرعت بود و در پرش مشکل داشت چون نحوه ی زدن سرویس پرشی وی به طوری بود که به کمر فشار می‌آورد ، که امسال سرویس ساده استفاده میکنند ولی با این همه از نور محمدی بسیار کارآمدتر است، (امین اسمعیل نژاد شاید کمتر دیده شده و شناخت نسبت به وی کمتر است او نیز 20 ساله است، ) درخصوص رسول آقچه لی هم ایشان درست گفتند پارسال سرویس پرشی های بسیار خوبی میزد اما نمیدانم امسال کادر فنی از او تقاضای سرویس ساده کرده یا خود او متزلزل عمل میکند. در مجموع آقچه لی بازیکنی است که استایل یک والیبالیست مدرن را دارد ولی اگر مدام سرویس ساده بزند عادت میکند و در آینده به نحوه ی سرویس های پرشی او لطمه وارد میکند، به همین دلیل است که در لیگ ایتالیا کمتر کسی از سرویس ساده استفاده میکنند چون کارشناسان برجسته ی دنیا معتقدند نظام ساختاری بازیکن از تغییر استفاده از نحوه ی زدن سرویس بهم می ریزد و به نوعی سم است. ولی باز هم از شما ممنونم بالاخره قطعا من هم ایراداتی شاید داشتم که شما متذکر شده باشید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
سامان
+2 # سامان 1395-09-02 21:24
من نمیدونم چراازکسی میخواندانتقادکن ندیاتعریف پای امیرغفوررومیکشن دوسط!بچه بعدازولاسکوکم تحقیرشد؟یافدراس یون کم کم لطفی کرد؟توی بازی باکانادانبود که المپیک نمیرفتیم!اذیتش نکنید گناه داره!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
مرتضی آوینی
+2 # مرتضی آوینی 1395-09-02 21:08
وقتی اسم از والیبال ایران میشه همه کارشناسان دنیا و بازیکنان مطرح ستاره ی والیبال ایران رو محمد موسوی و سعید معروف میدونن حتی تو المپیک ریو ی داور ایتالیایی پیراهن موسوی برای پسرش از آقای فرهاد شاهمیری تقاضا کرده بود و سید رو الگوی خودش میدونست ، در مورد پشت خط زن امیر غفور و میکائیل تاجر بهترین ها واسه این ملی هستند اما برای دراز مدت امین اسمعیل نژاد و وحید وادی هر دو سرویس پرشی پر سرعت میزنند بالای دومتر هم هستند ولی چون اسمعیل نژاد ذخیره ی امیر غفوره تو پیکان هست از اون طرف هم وحید وادی ذخیره ی شهرداری تبریز هست کمتر شناخته شدند ، بخصوص اسمعیل نژاد که 20 سال سن بیشتر نداره تو تیم ملی ب هم عالی بود، اما دوستان بخصوص بردیا که خیلی حرفه ای به والیبال نگاه میکنه همیشه اظهارنظر هاشو دیدم، درست میگن به نظر من رسول آقچه لی خوب هست ولی امسال هم سرویس ساده میزنه هم خیلی آفت کرده بعد همه جوره اگه امین اسمعیل نژاد بیشتر دیده بشه اونوقت متوجه میشد توانایی هاش از آقچه لی خیلی بیشتره، رضا قرا و امین علوی 27 ساله هم دو سرویس پرشی بلد نیستند و بدرد تیم ملی نمیخورن.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
میلاد.
0 # میلاد. 1395-09-03 13:01
البته آقچلی هم سرویس پرشی زنه ولی امسال احتمالا طبق خاسته بهروز عطایی نوع سرویسشو موجی کرده، آقچلی تو بازی کاله و پیکان ،خود غفور رو محو کرد چه برسه به ذخیره ی غفور، همونطور که اشاره کردم اسمعیل نژاد و غفور و امثالهم همه بازیکنای یک پسته ان اما آقچلی باتوجه به نیاز تیم قابلیت بازیکن دریافت قدرتی روهم داره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
نسرین
+2 # نسرین 1395-09-02 20:40
با آقای بردیا و محمد رضا شفیعی دقیقا موافقم ، میلاد هم همیشه نظراش خوب بود ولی در مورد ولی نور محمدی برام عجیب بود چون اصلا واسه خاتم اردکان هم زیادیه!!!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
میلاد.
+1 # میلاد. 1395-09-03 01:18
منظورم این نبود که بازیکن خیلی تاپیه بلکه چون گفتن هیچ مدافع وسطی نمیتونه ازین نوع سرویس بزنه دوموردش رو نام بردم، البته بازیکنای دیگه ای هم تو این پست داریم که بتونن پرشی بزنن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
نادر ابراهیمی
0 # نادر ابراهیمی 1395-09-02 20:34
هرکی بپره سرویس بزنه که بهش نمیشه بگی سرویس پرشی ، تو دفاع وسط مشکل داریم سید نابغه ست قبول دارم تو سرویس پرشی هم کم دقت هست بخاطر اینکه تو شرایط خاص از لحاظ ذهنی هم تیم بهم ریخته هم کادر فنی نتونسته آرامش رو بهش منتقل کنه بازی انتخابی المپیک ریو بازی با کانادا 7 امتیاز سرویس فقط موسوی گرفت تو آپارات سرچ کنید میاد ولی اگه از لحاظ ذهنی آماده باشه سرویس های خیلی با سرعت بالایی میزنه ، اما تعجب میکنم اسم ولی نورمحمدی و حامد رضایی رو دیدم، بدرد تیم ملی ب هم نمیخورن اگه خوب بودند مطمئنم تو بانک سرمایه با پول بیشتر توپ میزدند، منم اخلاق موسوی رو دوست ندارم ولی واسه تیم ملی همیشه یک برگ برنده ست.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
کمالی
+1 # کمالی 1395-09-02 20:22
آقا میلاد ولی نورمحمدی و حامد رضایی اصلا قابل مقایسه با سید هستند که ازشون نام بردی بخصوص ولی نور محمدی!!! حامد رضایی رو درست میگید پارسال تو لیگ سرویس پرشی میزد ولی خودت بهتر میدونی سرعت سرویس هاش خیلی پایین بود در صورتی که امسال اصلا سرویس ساده میزنه،!! بعد نحوه ی زدن سرویس پرشی هاش پارسال اصولی نبود مثل لوکاس ساوتکمپ مدافع برزیلی دست و پاش هر کدوم ی طرف میره در مورد آقچه لی هم امسال همش سرویس ساده میزنه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
میلاد.
+2 # میلاد. 1395-09-03 13:03
بله ، درسته،من نگفتم بازیکنای خوبی ان،گفتم اینکه هیچکس بجز موسوی نمیتونه پرشی بزنه صحیح نیست،آقچلی هم احتمالا به خاسته ی بهروز عطایی سرویس موجی میزنه، پارسال تو گنبد بود پرشیای قشنگی میزد اگرچه من اعتقاد دارم سرویس موجی کسی مثل تشکری صدبار از سرویس پرشی موسوی بهتره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
مهران
+1 # مهران 1395-09-02 09:03
استعدادهای زیادی دروالیبال داریم بزارجوونابیان اینده والیبال روبسازن وشماهم بروساخت وسازوبه رستورانت برس به اندازه کافی ازوالیبال بردی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
محمد رضا شفیعی
+4 # محمد رضا شفیعی 1395-09-02 02:38
سید اعتبار والیبال ایرانه همه کشورها تو بازی ازش هراس دارند ، تو المپیک دوره مقدماتی هم بهترین مدافع شد ، مرندی هم بهترین لیبرو ، ولی از نظر روحی روانی و انگیزه کل تیم ویران بود چون هنوز با سطح کیفیت دنیا فاصله داریم و کادر فنی هم نتونست جنگندگی رو به تیم منتقل کنه که مقصر فدارسیونه ، چون لوزانو رو انتخاب کرد، و در حملات خیلی ضعیف بودیم ، چون جای میکائیل تاجر شهرام محمودی رفت یا مثلا امیر غفور باید فیکس بازی میکرد، تو دریافت هم معنوی نژاد شایسته تر از همزه زرینی بود. که ضربه خوردیم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
سبحان الوندی
+2 # سبحان الوندی 1395-09-02 02:23
درسته موسوی تو دنیا یک ستاره ست ، خیلی هم خوشحال شدم که تا المپیک بعدی میخواد تو تیم ملی والیبال خدمت کنه. چون جایگزین هاش واقعا ضعیف اند، آقای بردیا درست میگن ، ایتالیا فقط بازیکن حرفه ای تو پست دفاع وسط نداره البته نسبت به موسوی. ولی بقیه شون خیلی قوی و با تکنیک هستند، حتی تو المپیک ریو وقتی پست های دفاع وسط میرفتن سرویس بزنن چون سرویس پرشی بلد نبودند ، آنتونوف رو با اینا واسه زدن سرویس پرشی تعویض میکرد. بعد پشت خط زن ما شهرام محمودی سرویس ساده میزد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
بردیا
+7 # بردیا 1395-09-01 18:51
با عرض ادب و احترام:
سید محمد موسوی در والیبال ایران و جهان به واقع یک استثناست ، و در کنار سعید معروف سرشناس ترین بازیکنان والیبال در دنیا هستند ، او را باید تا المپیک 2020 توکیو حفظ کرد البته من معتقدم اگر امکان پذیر بود بتوانیم تا مسابقات قهرمانی جهان 2022 نیز که در آن 35 ساله است در تیم ملی استفاده کنیم. ضمن اینکه در این فرصت میبایست به پرورش و بازیکن سازی به خصوص در پست دفاع وسط از حیث فنی کار شود، در غیر این صورت با بحران مواجه میشویم، در لیگ ایران ، تیم ملی جوانان و... در پست دفاع وسط هیچ بازیکنی به استثنای سید محمد موسوی توانایی زدن سرویس پرشی را ندارد ، در سرعت اسپک و چرخش مچ هم و دفاع هم کند هستند و سرعت عمل متناسب با والیبال مدرن امروز را ندارد ، علی اصغر مجرد نیز توانایی زدن سرویس پرشی را ندارد و از حیث فنی بازیکن کاملی نیست ، در تیم های قدرت مند دنیا به جز ایتالیا دست کم یک نفر قابلیت زدن سرویس های با ریسک بالا را دارد، کمااینکه در تیم ملی والیبال صربستان دو نفر هم مارکو پوتروش کانین و لیسیناج سرویس های پرشی میانگین 115 کیلومتر در ساعت میزنند. البته در پست پاسور جواد کریمی 19 ساله 202 سانتی متری بهترین پشتوانه است و در پست قطر پاسور در کنار امیر غفور ، به ترتیب میکائیل تاجر و امین اسمعیل نژاد 202 سانتی متری 20 ساله بازیکن ذخیره ی تیم پیکان که هر دو سرویس پرشی پر قدرت میزنند و به طور کلی استایل یک قطر پاسور را دارند و در پست دریافت کننده قدرتی امیرحسین اسفندیار 18 ساله با فیزیک عالی و توانایی فنی خوب که باز هم جای رشد دارد، اتفاق بسیار خوبی است. اما در پست دفاع وسط این خلع عدم پشتوانه سازی به وضوح مشخص است. امیداوارم والیبال در مرحله ی اول از حیث اخلاقی که این مشکل به مانند یک موریانه از روحه ، این ورزش تیمی میخورد ، رها شود. و در مرحله ی دوم فدراسیون متناسب با والیبال مدرن امروز دنیا، پیش برود به زیر ساخت ها بیشتر توجه کند و در انتخاب سرمربی تیم ملی ایران اشتباه دو سال گذشته را تکرار نکند، تا سکان دار جدید، بهترین ها را برای تیم ملی ایران گلچین کند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
میلاد.
+1 # میلاد. 1395-09-02 14:45
همه حرفاتون موافقم بجز دو مورد، اولا در ایران بجز موسوی،مدافعان دیگری هم داریم که پرشی بزنند مثل حامد رضایی،ولی نورمحمدی که دقتشون تو سرویس بهتره از موسوی و سابقه لباس تیم ملیوهم دارن و در بحث پشت خط زن هم بعد از غفور و تاجر قطعا رسول آقچلی که توانایی بازی در پست دریافت قدرتی رو داره،چیزی مثل زایتسف،اندرسون و کورک که تیم ملی بهش نیاز داره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
رضا
+9 # رضا 1395-09-01 18:25
دست شما درد نكنه ولي اكثر مطالب را در مصاحبه هاي قبلي گفته بود
لطفا با افراد كمتر ديده شده از نظر رسانه ها هم مصاحبه كنيد مثل معنوي نژاد، مرندي و بقيه
مرسي
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر

آخرین عناوین

  1. همه
  2. مطالب
  3. تصاویر
  4. ویدیوها

هر آنچه در والیبال نیاز دارید

ghab.gif

مطالب ویژهتبلیغات متنی

ربات اینستاگرام ایران سوشال

ربات هوشمند افزایش فالوور اینستاگرام واقعی، فعال و هدفمند ایرانی با امکان 3 روز تست رایگان!

www.iransocial.net

آکادمی دیجیتال مارکتینگ

اولین و برترین برگزارکننده تخصصی دوره های کاربردی بازاریابی اینترنتی در ایران

www.dmacourse.com

پول تیکت

نقد و بررسی و خرید بلیط استخرها و پارک های آبی، سونا و جکوزی سراسر ایران و تخفیف بلیط استخرها و پارک های آبی

www.poolticket.org