والیبال ایران: تیم های والیبال نشسته مردان و زنان به دنبال کسب افتخاری تازه برای ورزش معلولان ایران در بازی های پارالمپیک 2016 ریو هستند.

تیم ملی والیبال نشسته مرداناولین حضور تیم ملی والیبال نشسته مردان ایران به پارالمپیک 1988 سئول بازمی گردد و از آن تاریخ تا کنون تیم ملی ایران 5 دوره به عنوان قهرمانی در سالهای ۱۹۸۸، ۱۹۹۲، ۱۹۹۶، ۲۰۰۰ و ۲۰۰۸ دست یافته است.

 

تیم ایران در مرحله گروهی بازی های پارالمپیک ریو با بوسنی و هرزگوین، چین و اوکراین همگروه است و تیم اوکراین نیز جایگزین تیم روسیه در این رقابتهاست.

 

تیم والیبال نشسته مردان ایران موفق ترین تیم ورزشی تاریخ ورزش ایران به حساب می آید با این اوصاف برای قهرمانی در این دوره از رقابتها دو حریف سرسخت به نام بوسنی و هرزگوین و برزیل را پیش رو دارد. در کنار پنج قهرمانی بازی های پارالمپیک، ایران دو بار هم در سال های ۲۰۰۴ و ۲۰۱۲ به عنوان نایب قهرمانی دست یافته است.

 

تیم والیبال نشسته با ترکیب ابوالفضل اوليایی، صادق بیگدلی، مهدی بابادی، آرش خرمالی، عیسی زیراهی، رمضان صالحی حاجی کلایی،  میثم علیپور، داود علیپوریان، حسین گلستانی، مجید لشکر صنمی، مرتضی مهرزاد، مهرزاد مهروان در این رقابت ها حضور می یابد.

 

هدایت ملی پوشان بر عهده هادی رضایی، سرمربی تیم است و علیرضا معمری و بهمن تاروردی زاده نیز به عنوان مربیان تیم ملی در کنار وی حضور دارند. سرپرستی تیم والیبال نشسته آقایان نیز بر عهده منوچهر پور حسن است.

 

تیم ملی والیبال نشسته کشورمان اولین دیدار خود در مرحله ی گروهی را 20 شهریور مقابل تیم ملی چین برگزار می کند.

 

**گروه بندی مسابقات بخش مردان به شرح زیر است:

گروه A : برزیل، مصر، آلمان، آمریکا

گروه B : ایران، بوسنی و هرزگوین، چین، اوکراین

 

**برنامه مسابقات  مرحله ی گروهی نیز بر اساس وقت محلی ریو دوژانیرو به شرح زیر اعلام شده است:

19 شهریور ( 9 سپتامبر) :

ساعت 10   برزیل - آمریکا

ساعت 14   مصر - آلمان

20 شهریور ( 10 سپتامبر):

ساعت 18:30   ایران - چین

ساعت 20:30  بوسنی و هرزگوین - اوکراین

21 شهریور ( 11 سپتامبر):

ساعت 10  برزیل - مصر

ساعت 18:30  آمریکا - آلمان

22 شهریور ( 12 سپتامبر):

ساعت 18:30  چین - اوکراین

ساعت 20:30   ایران - بوسنی و هرزگوین

23 شهریور ( 13 سپتامبر):

ساعت 14  مصر - آمریکا

ساعت 20:30  آلمان - برزیل

 24 شهریور ( 14 سپتامبر):

ساعت 18:30   بوسنی و هرزگوین - چین

ساعت   20:30   ایران - اوکراین