والیبال ایران: نوجوانان ملی پوش ارتعاشات صنعتی اگرچه با شکست های متوالی و قعر نشینی لیگ برتر را تمام کردند، اما نشان دادند آینده ی روشنی در انتظار آن ها خواهد بود.

تیم والیبال ارتعاشات صنعتی ایران

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی والیبال ایران؛ باشگاه ارتعاشات صنعتی ایران با حمایت از تیم ملی والیبال نوجوانان کشورمان، برای نخستین بار در تاریخ این رقابت ها مقدمات حضور این تیم در قالب یک تیم لیگ برتری را فراهم کرد و باعث شد تا بهترین راه  برای آماده سازی نوجوانان والیبالیست کشورمان مهیا شود، عملی که بی شک یکی از نکات جالب توجه و به زعم برخی کارشناسان از اقدمات مثبت لیگ بیست و هشتم بود.


اگرچه تیمی با نام ارتعاشات برای چهارمین بار پس از 3 سال غیبت در لیگ برتر شرکت کرد، اما حضور یکی از رده های سنی تیم ملی در قالب یک تیم باشگاهی برای اولین بار در این دوره رقم خورد. ارتعاشات با بازیکنانی متشکل از متولدین سال های  1375 ، 1376 و 1377 در لیگ شرکت کرد و میانگین سنی حدود 17 سال را برای خود به ثبت رساند.

 

همانطور که از ابتدا پیش بینی می شد این تیم از آغاز شانسی برای پلی آفی شدن نداشت و با وایت کارت فدراسیون والیبال و فقط برای کسب تجربه لیگ برتر آمده بود که در نهایت با قعر نشینی هم به کار خود پایان داد. پایانی که بی شک مقدمه ای بر آغاز اتفاقات خوشایند برای تیم ملی والیبال نوجوانان کشورمان خواهد بود.

 

ارتعاشات با کادر فنی محمد وکیلی (مربی)، حمید جعفرزاده فرد (کمک مربی) و وحید خورشیدی (کمک مربی) در این دوره شرکت کرد و بهنام باقری، بیژی براتی، مهرشاد کتال، توحید صمدی، اسماعیل طالبی خامنه، علی اصغر مجرد، میر بابک موسوی گرگری، طیب عینی ثمرین، رسول آقچه لی، میثم پایدار، اسماعیل مسافر، امیر حسین اسفندیار، علی رمضانی، جواد کریمی سوچلمایی و محمود رسولی بازیکنان این تیم بودند که از میانگین قدی قابل توجه 196.67 بهره مند هستند.

 

شاگردان وکیلی در فاکتورهای میانگین آبشار (335.33) و میانگین دفاع (325.67) نسبت به اکثر تیم های حاضر در لیگ بیست هشتم برتری دارند که این خود نشان از پتانسیل بالای نوجوانان ملی پوش والیبال کشورمان است.

 

ارتعاشات که لیگ را با شکست های متوالی آغاز کرد و رقیب جدی پارس مهر شیراز برای به پایان رساندن بدون امتیاز لیگ بود، حداقل در آمارها به مراتب بهتر از پارس مهر عمل کرد اما با این حال در هفته دوازدهم موفق شد تا با شکست شهرداری زاهدان، ضمن کسب اولین امتیاز خود اولین بردش را هم کسب کند. ضمن اینکه هفته بعد از آن نیز 1 امتیاز از تعاون گنبد گرفت تا با جوانترین تیم ممکن بتواند با 3 امتیاز لیگ را به پایان برساند.


ارتعاشات ضعیف ترین بازی اش در هفته هشتم برابر میزان خراسان بود که تنها 53 پوئن برابر این تیم کسب کرد، ضمن اینکه با کسب تنها 8 پوئن در دیدار هفته داوزدهم برابر شهرداری زاهدان ضعیف ترین عملکرد یک تیم لیگ برتری در این دوره را به نام خود ثبت گرد.


این تیم در 12 بازی برگزار کرده ی خود یک برد و 11 شکست کسب کرد و در ازای 11 ست برده 35 ست را به حریفان داد. در واقع ارتعاشات 948 امتیاز مثبت و 1127 امتیاز منفی به نام خود ثبت کرد تا این آمارها نشان دهنده وضعیت قعر نشین گروه یک باشد. ارتعاشات 3 امتیازی که گرچه به لحاظ آماری عملکردی بسیار پایین تر از حد استاندار لیگ برتر داشت ولی با توجه به شرایط سنی این تیم نمی توان خیلی از نوجوانات خرده گرفت.

نوجوانان در هفته اول رتبه چهارم، هفته دوم رتبه پنجم و در سایر هفته ها تا پایان مرحله مقدماتی رتبه هفتم (آخر) را از آن خود کردند.

 

دور بازی برد باخت ست برده ست باخته پوئن مثبت پوئن منفی امتیاز میانگین ست میانگین پوئن رتبه رتبه کلی
رفت 6 0 6 4 18 447 546 0 0.222 0.819 هفتم سیزدهم
برگشت 6 1 5 7 17 501 581 3 0.412 0.862 هفتم سیزدهم
کلی 12 1 11 11 35 948 1127 3 0.314 0.841 هفتم سیزدهم

*نکته: رتبه کلی مربوط به رتبه باشگاه در بین 14 تیم این فصل است.


همانطور که از آمارها پیداست، ارتعاشات در نیم فصل دوم عملکرد بهتری نسبت به نیم فصل نخست داشت. این تیم تنها برد خود را در خارج خانه کسب کرد و نکته مثبت بازی های این تیم این بود که تنها در 4 بازی ستی کسب نکرد و در بقیه مسابقاتش حداقل یک ست از رقبا گرفت. نوجوانان همچنین از 3 تیم اول تا سوم گروه خود  (پیکان ، میزان ، شهرداری تبریز) یک ست کسب کرد و در هر دو بازی رفت و برگشت نیز از جواهری گنبد، دیگر تیم پلی آفی این گروه ست گرفت.

 

نوع بازی برد باخت ست برده ست باخته پوئن مثبت پوئن منفی امتیاز میانگین ست میانگین پوئن رتبه رتبه کلی
میزبان 6 0 6 6 18 504 587 1 0.333 0.859 هفتم چهاردهم
میهمان 6 1 5 5 17 446 540 2 0.294 0.826 هفتم سیزدهم

 

ارتعاشات طبق آمارها بیش از 1000 تماشاگر در خانه و بیش از 7000 نفر را در خارج خانه به سالن کشاند که از این حیث جزو تیم های کم تماشاگر این فصل بشمار می رود.

 

بیشترین تماشاگر در بازی های خانگی ارتعاشات برابر شهرداری تبریز و در خارج خانه هم در گنبد برابر جواهری به سالن آمدند.


بدین ترتیب، ارتعاشات با کسب 3 امتیاز لیگ را به پایان رساند ولی می توان امیدهای زیادی به نوجوانان جنگنده و پرقدرت این تیم در آینده داشت.

نوشتن دیدگاه

* دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
* ارسال پیام توسط یک نفر با نام های مختلف ممنوع است.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین عناوین

  1. همه
  2. مطالب
  3. تصاویر
  4. ویدیوها

هر آنچه در والیبال نیاز دارید

ghab.gif

از سراسر اینترنت

مطالب ویژهتبلیغات متنی

ربات اینستاگرام ایران سوشال

ربات هوشمند افزایش فالوور اینستاگرام واقعی، فعال و هدفمند ایرانی با امکان 3 روز تست رایگان!

www.iransocial.net

آکادمی دیجیتال مارکتینگ

اولین و برترین برگزارکننده تخصصی دوره های کاربردی بازاریابی اینترنتی در ایران

www.dmacourse.com

پول تیکت

نقد و بررسی و خرید بلیط استخرها و پارک های آبی، سونا و جکوزی سراسر ایران و تخفیف بلیط استخرها و پارک های آبی

www.poolticket.org