والیبال ایران: پس از انحلال تیم صالحین ورامین و تشکیل کمپین فروش کلیه هواداران این تیم، مسئولان ورامینی چک 10 درصدی مبلغ قرارداد بازیکنان و کادرفنی را صادر کردند و حالا باید دید فدراسیون چه تصمیمی در این زمینه می گیرد.

شیرکوند و ترکاشوند و درخشنده و فداکاربه گزارش والیبال ایران؛ بازیکنان تیم والیبال صالحین ورامین به دلیل پرداخت نشدن مطالبات‌شان از سوی این باشگاه در بازی هفته‌ دوازدهم این تیم برابر پارسه به میدان نرفتند و اعلام کردند که دیگر با این تیم ادامه نمی‌دهند و در مقابل فدراسیون والیبال نیز در پی این اتفاق اعلام کرد که این تیم از لیگ کنار گذاشته شده است و بازیکنان‌شان آزاد هستند.

 

بر همین اساس تعدادی از مردم ورامین نیز به دلیل علاقه زیادی که به این باشگاه و تیم دارند از امروز (دوشنبه) صبح کمپین فروش کلیه‌ به راه انداختند تا با این کار مطالبات بازیکنان را پرداخت کنند تا این تیم از لیگ کناره‌گیری نکنند و در مقابل مسوولان باشگاه صالحین ورامین اعلام کردند که تلاش می‌کنند تا پایان روز دوشنبه مشکلات این باشگاه را حل کنند تا این تیم در هفته‌ سیزدهم لیگ برتر که چهارشنبه اول دی ماه برگزار می‌شود مشکلی نداشته باشد.

 

آخرین اظهار نظرها در خصوص وضعیت تیم والیبال صالحین ورامین:

علیرضا فداکار، مدیرعامل صالحین ورامین:

فداکار درباره مشکلات تیم والیبال صالحین ورامین و عدم حضور بازیکنان در دیدار برابر پارسه تهران گفت: با توجه به بدهی های سال گذشته که تیم به بازیکنان داشت یک ذهنیت بدی به وجود آمده است. در حال حاضر ما با منابع دولتی تیم را اداره می‌کنیم و پروسه مهیا کردن پول هم زمان‌بر است. تیم های دولتی قطعا پول را پرداخت می‌کنند اما خب دیر و زود دارد. ما سه بار به بازیکنان قول دادیم و عمل نکردیم و همین باعث شد این اتفاق بیفتد اما من تلاش خودم را انجام می دهم.

 

فداکار درباره اعلام فدراسیون والیبال درباره کنارگذاشتن این تیم از لیگ برتر گفت: ما در هفته دوم لیگ مجوز بازی را دریافت کردیم ولی از همان هفته اول می‌توانستیم در بازی حاضر باشیم و مشکلی نداشتیم. اگر ما بازیکنان را راضی کنیم فکر نمی‌کنم که فدراسیون اصراری داشته باشد که تیم ما را منحل کند. انحلال ما برای فدراسیون هم مشکل‌ساز است.  بیشترین دغدغه ما این است که 10درصد پولی که قول داده‌ایم را پرداخت کنیم. تلاش می‌کنیم امروز کارها را انجام بدهیم و تیم را به تمرینات برگردانیم و بعد با فدراسیون مذاکره کنیم. منحل شدن ما سودی برای فدراسیون ندارد.

 

مدیرعامل باشگاه صالحین ورامین درباره صدور رضایت‌نامه برای بازیکنان تیم خود گفت: ما قبل از فدراسیون خودمان اعلام کردیم که بازیکنانمان می‌توانند با باشگاه‌های دیگر هم قرارداد امضا کنند و برابر آئین نامه رضایت نامه آن‌ها را صادر می‌کنیم. ما نمی خواهیم بازیکنی که به او پول پرداخت نکردیم را اذیت کنیم و فشار مضاعف روی او ایجاد کنیم.

 

او در پاسخ به این سوال که چرا مسئولان استان حمایت لازم را از تیم انجام نداده‌اند، گفت: تمام مسئولان تلاش می کنند تیم را حفظ کنند اما مجموعه شهری ضوابطی دارد که شورای شهر باید ابتدا پرداخت پول را مصوب کنند و هیمن باعث تاخیر در کارها شده است. متاسفانه بضاعت ورامین محدود و مدیریت با این منابع محدود دشوار است. من به بازیکنان گفته‌ام که کمی خویشتن‌دار باشد اما گلایه ای از بازیکنانمان نداریم. واقعا عملکرد خوبی در لیگ داشتند و ما این پتانسیل را داریم که جزو چهارتیم برتر هم باشیم.

 

او در پایان گفت: شب گذشته تمام تلاشم را انجام دادم تا مشکل تیم حل شود و از هر طریقی پیگیری کرده‌ام. می‌خواهم از زمان حداکثر استفاده را ببرم. اگر امروز همه چیز درست شود که تیم بازمی گردداما فکر نمی کنم فردا فرصت کافی برای جمع و جور کردن تیم فراهم باشد. من خودم برای تیم هم هزینه کردم و چک شخصی من دست بازیکنان است. فکر نمی‌کنم هیچ مدیری چک خودش را به بازیکنان بدهد اما من برای حفظ تیم این کار را انجام دادم.

 

محمد ترکاشوند، سرمربی تیم والیبال صالحین ورامین:

ترکشاوند درباره اعتصاب بازیکنان تیم والیبال صالحین ورامین و عدم حضور بازیکنان در دیدار برابر پارسه تهران، اظهار کرد: قرار بود قبل از آغاز لیگ 40 درصد قرارداد بازیکنان پرداخت شود،  اما متاسفانه این اتفاق رخ نداد و به دلیل همین، تیم در هفته‌ اول لیگ از انجام بازی منع شد و باخت. این شرایط ادامه‌ داشت و هفته‌ دوم 10 درصد قرارداد بازیکنان پرداخت شد. قبل از بازی برابر پیکان قرار بود 20 درصد دیگر نیز به بچه‌ها پول بدهند، اما به دلیل این که مسئولان تیم همه به سفر کربلا رفته بودند هیچ کسی در شهر نبود که این پول را پرداخت کند. همین شرایط و حواشی باعث شد ما نتوانیم تمرینات خوبی را انجام دهیم و در مسابقه برابر پیکان بازی ضعیفی را ارائه دادیم.

 

ترکاشوند ادامه‌ داد: هفته‌ بعد از بازی برابر پیکان مسئولان به ما اعلام کردند که حتما پول به حساب بازیکنان واریز می‌شود. در حال‌ حاضر هم چک یک میلیاردی به بازیکنان داده‌اند، اما پاس نشده است. حتی بازیکنان حاضر بودند قبل از بازی برابر پارسه تنها 10 درصد دیگر دریافت کنند و در زمین حاضر شوند، اما این اتفاق رخ نداد.

 

سرمربی تیم والیبال صالحین ورامین با بیان این که تیمی که نمی‌تواند 500 میلیون پول به بازیکنانش بدهد دیگر نمی‌تواند کارش را ادامه‌ بدهد، گفت‌: تا نیم فصل باید حدود 50 تا 70 درصد قراردادها پرداخت می‌شد. بازیکنان من با همان 20 درصد هم می خواستند کار را با تیم ادامه بدهند، اما باشگاه نتوانست پول به حسابمان واریز کند. باشگاهی که بعد از چهار ماه نتواند 500 میلیون تومان پول به تیم تزریق کند قطعا تا آخر فصل هم نمی‌تواند سه میلیارد تومان پول بیاورد. به همین خاطر بود که بازیکنان حاضر نشدند با پارسه مسابقه بدهند.

 

او با بیان این که بازیکنان این تیم هیچ گاه کم کاری نکرده‌اند و مایل به ادامه کار با ورامینی‌ها بودند، گفت‌: بازیکنان تیم از هر لحاظ کنار باشگاه بودند و هیچ گاه کم کاری نکردند. از نتایج مشخص است که عملکرد تیم چگونه بوده است. ما می‌توانستیم فقط یک باخت در کارنامه  داشته باشیم، اما به دلیل همین حواشی و تمرین نکردن‌ها ما در برخی از بازی‌ها ضعیف ظاهر شدیم و نتوانستیم پیروز میدان باشیم.

 

او در ادامه افزود: بازیکنان به دنبال منحل کردن تیم نیستند. این مسئولان هستند که دوست دارند این اتفاقات رخ بدهد. برخی از مسئولان چوب لای چرخ تیم می‌گذارند و دوست ندارند که اتفاق‌های خوب برای باشگاه بیفتد. مسئولان یک روز به کربلا می‌روند ، یک روز به مشهد و روز دیگر هم اصلا در شهر حضور ندارند.

 

ترکاشوند در پایان گفت‌: تمامی این اتفاق‌ها به خاطر سهل انگاری مسئولان بوده است. در فصل گذشته باشگاه یک ریال به بازیکنان نداد و سابقه همین سال گذشته بود که باعث شد بازیکنان ترس و استرس داشته باشند. در حال‌ حاضر هم بازیکنان من از تیم‌های دیگر پیشنهاد دارند و فکر نمی‌کنم در صالحین ورامین بمانند.

 

احسن شیرکوند، لیبروی صالحین ورامین:

شیرکوند درباره مشکلات تیم والیبال صالحین ورامین، اظهار کرد: بازیکنان ورامین تا ساعت چهار عصر یکشنبه در هتل بودند و ما اصلا قصد این را نداشتیم که تیم را تنها بگذاریم. متاسفانه یک کارمند جزء شهرداری این بلا را سر تیم ما آورده است و همه مسئولان کلان استان به دنبال این هستند که این مشکل را حل کنند. اگر امروز چک ما امضا شود فکر کنم که بازیکنان تمرینات خودشان را دوباره از سر بگیرند.

 

او درباره کمپین فروش کلیه مردم ورامین برای حفظ‌ این تیم در لیگ برتر، گفت‌: مردم ورامین عاشق والیبال هستند و از زمانی که این اتفاق رخ داده است کل استان بسیج شده‌اند که این تیم در لیگ حفظ شود. متاسفانه دو نفر در شهرداری و شورای شهر استان با هدف منافع شخصی کمر به نابودی این تیم بسته‌اند.

 

بازیکن تیم والیبال صالحین ورامین ادامه‌ داد: واقعیت این است که در شهر ما جوانان به تیم خودشان افتخار می‌کنند. همه شاهد هستند که چه اتفاقی برای این تیم افتاده است و من اصلا دلیل آن را نمی دانم. بحث ما فراتر از ورامین است، چرا که رییس جمهور در سفر استانی خود مصوب کرده که استاندار و معاونانش به تیم کمک کنند. منحل شدن این تیم آسیب زیادی به شهر وارد می‌کند و نمونه آن هم همین کمپینی است که به راه افتاده است.

 

او با بیان این که پول در حساب باشگاه وجود دارد، اما کارشکنی اشخاص باعث بروز این مشکلات شده است، گفت‌: با گذشت حدود 60 روز از آغاز لیگ هنوز بازیکنان دریافتی زیادی نداشتند و کار جلو نرفته است. باید علت این موضوع را از شهردار پرسید و کسانی که درباره آن تصمیم می‌گیرند. حدود یک میلیارد و 500 تومان پول در حساب وجود دارد، اما حساب بلوکه شده است و اجازه برداشت نداریم. استاندار شخص کارشکن را خواسته است و اعلام کرده اگر کار انجام نشود، او از سمتش معلق می‌شود.

 

شیرکوند درباره این که فدراسیون اعلام کرده است که این تیم از لیگ حذف شده است، گفت‌: فدراسیون همواره به ما لطف داشته است و با توجه به این که مردم تیم ما را دوست دارند امیدوارم در صورت حل مشکلات رییس فدراسیون مساعدت لازم را انجام بدهد. من بسیار امیدوارم که اتفاقات خوبی برای تیم ما رخ بدهد.

 

سعید درخشنده: رئیس سازمان لیگ فدراسیون:

درخشنده در خصوص حذف صالحین ورامین اظهار داشت: طبق اساسنامه سازمان لیگ فدراسیون تیمی که در ۲ بازی از مجموع مسابقات لیگ شرکت نکند به طور اتوماتیک از گردونه رقابت‌ها کنار گذاشته می‌شود.

 

رییس سازمان لیگ فدراسیون والیبال اظهارداشت: حتی اگر ما هم می‌خواستیم متین ورامین در لیگ برتر باقی بماند بازیکنان این تیم دیگر حاضر به همکاری با باشگاه نبودند آن‌ها خود برای بازی با پارسه از آمدن به سالن ممانعت کرده بودند٬ حرف همه این بازیکنان پول بود.

 

درخشنده گفت: متین تا به حال به هیچ یک از تعهدات خود در مورد بازیکنان عمل نکرده است و آن‌ها هم به در خصوص مطالباتشان شکایت‌نامه‌ای را تنظیم و به سازمان لیگ ارائه کرده‌اند تا ما پیگیری‌های لازم را انجام دهیم.

 

گفتنی است؛ طبق آخرین اخبار منتشر شده توسط روابط عمومی باشگاه صالحین ورامین چک مبلغ 10 درصد قراداد بازیکنان و کادرفنی صالحین ورامین صادر شده است و مسئولان این تیم در حال پیگیری و رفع مشکل ایجاد شده می باشند. این در حالی است که فدراسیون نام صالحین را از جدول رده بندی حذف کرده و باید دید سرانجام این اتفاق چه خواهد بود.

 

منابع: ایسنا و فدراسیون والیبال

نوشتن دیدگاه

* دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
* ارسال پیام توسط یک نفر با نام های مختلف ممنوع است.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین عناوین

  1. همه
  2. مطالب
  3. تصاویر
  4. ویدیوها

هر آنچه در والیبال نیاز دارید

ghab.gif

از سراسر اینترنت

مطالب ویژهتبلیغات متنی

ربات اینستاگرام ایران سوشال

ربات هوشمند افزایش فالوور اینستاگرام واقعی، فعال و هدفمند ایرانی با امکان 3 روز تست رایگان!

www.iransocial.net

آکادمی دیجیتال مارکتینگ

اولین و برترین برگزارکننده تخصصی دوره های کاربردی بازاریابی اینترنتی در ایران

www.dmacourse.com

پول تیکت

نقد و بررسی و خرید بلیط استخرها و پارک های آبی، سونا و جکوزی سراسر ایران و تخفیف بلیط استخرها و پارک های آبی

www.poolticket.org