تمرین تیم ملی والیبال عصر دوشنبه با تمرکز روی سیستم دفاعی و حمایت از مهاجمان پیگیری شد.

 

والیبال,والیبال ایران,تیم ملی والیبال


به گزارش والیبال ایران به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تیم ملی والیبال ایران عصر دیروز تمرین خود را پیگیری کرد. مطابق معمول ملی‌پوشان در نوبت عصر به دو گروه تقسیم شدند و پس از گرم کردن، انجام حرکات کششی و کار نرم با توپ در قالب دو تیم به مصاف یکدیگر رفتند.سعید معروف، پوریا فیاضی، شهرام محمودی، فرهاد ظریف، علی مباشری، فرهاد قائمی و سامان فائزی در یک سوی میدان قرار داشتند. در تیم مقابل هم حمزه زرینی، عادل غلامی، آرش کشاورزی، امیر غفور، مجتبی یوسفی،‌ علی جدیدی و مهدی مهدوی بازی می‌کردند.

خوشبختانه امیر غفور و شهرام محمودی دو پشت خط زن تیم ملی در این تمرین نمایش خوبی داشتند و به نظر مصدومیت خود را کاملا پشت سر گذاشته‌اند.

در هفته‌های گذشته و با تشدید مصدومیت این دو بازیکن که هر دو در یک پست بازی می‌کنند، کادر فنی تیم ملی قدری نگران شده بود.

تمام ملی‌پوشان با شور و نشاط خاصی تمرین‌ها را دنبال می‌کردند. نکته قابل توجه در کار تاکتیکی، تمرکز روی سیستم دفاعی و حمایت از دفاع سه نفره در مقابل آبشارهای قدرتی تیم مقابل بود.

بازیکنان با انگیزه زیادی از مهاجمان حمایت می‌کردند اما در مقابل دریافت کنندگان تیم ملی نمایش ایده‌آلی نداشتند. همین موضوع موجب شد که ولاسکو در وقت‌هایی از تمرین قدری عصبانی شود و با صدای بلند از فرهاد قائمی بخواهد تا تمرکز بیشتری روی دریافت داشته باشد.

سیچلو، دستیار آرژانتینی خولیو ولاسکو نیز که از ابتدای هفته به تهران سفر کرده است، این تمرین را از نزدیک می‌دید. وی پیش از این نیز در تمرین تیم ملی ب حاضر شد و از روی سکو عملکرد حسین معدنی و شاگردانش را نظاره کرد.

در کنار ولاسکو و سیچلو ناصر شهنازی، احمد مساجدی، رحمان محمدی راد و حسین معدنی حضور داشتند. نوید مشجری تمرین ملی‌پوشان را آنالیز می کرد. فرشاد سعیدی و مهرداد مهران‌پور کارشناس و مربی والیبال نیز از نزدیک شاهد این تمرین بودند.

ملی‌پوشان از ساعت 17:30 تا 19 در قالب دو تیم با یکدیگر مسابقه دادند، هرچند وقت یکبار ولاسکو کار را متوقف می‌کرد و توصیه‌های تاکتیکی را به بازیکنان می‌گفت. دو تیم انگیزه زیادی داشتند تا یکدیگر را شکست دهند تا جایی که گاهی صدای فریاد آن‌ها ناشی از موفقیت یا شکست بلند می‌شد.