مصدومیت همزمان امیر غفور و شهرام محمودی دو قطر پاسور تیم ملی والیبال در فاصله یکماه تا شروع مسابقات لیگ جهانی موجب نگرانی کادر فنی ایران شده است.


به گزارش والیبال ایران به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اردوی آمادگی تیم ملی والیبال از اواخر سال گذشته برای شرکت در لیگ جهانی استارت خورد. پس از رفت و آمدهای زیاد سرانجام ولاسکو لیست نهایی بازیکنان ایران در لیگ جهانی را اعلام کرد. سرمربی تیم ملی در راستای جوانگرایی در تیم ملی برای پست قطر پاسور، امیر غفور و شهرام محمودی را دعوت کرد؛ بازیکنان جوان اما موثری که پیش از این نیز بارها توانایی ‌های خود را در جام جهانی و انتخابی لیگ جهانی ثابت کرده بودند. اما در فاصله یکماه مانده تا شروع مسابقات لیگ تشدید مصدومیت‌های کهنه‌ی این بازیکنان، کادر فنی تیم ملی را نگران کرده است.

در حال حاضر غفور و محمودی شرایط تمرین با سایر بازیکنان را ندارند. بازگشت امیر غفور به تمرینات تیم ملی منوط به موافقت پزشک تیم ملی است. همچنین شهرام محمودی نیز از امروز کار سبک را آغاز کرده اما هنوز با مرز آمادگی کامل فاصله زیادی دارد.

بدین ترتیب احتمال نقش آفرینی رضا قرا قطر پاسور سوم تیم ملی در لیگ جهانی پررنگ تر شده است. باید دید خولیو ولاسکو در برابر حریفان قدرتمند ایران در لیگ جهانی چگونه از وجود این سه بازیکن در تیم ملی بهره می برد.

سعید معروف، مهدی مهدوی، محمدطاهر وادی، شهرام محمودی، امیر غفور، رضا قرا، پوریا فیاضی، رحمان داودی، فرهاد قائمی، آرش کشاورزی، حمزه زرینی، علیرضا مباشری، محمد موسوی، آرمین تشکری، عادل غلامی، علیرضا جدیدیی، مسعود غلامی، سامان فانزی، فرهاد ظریف، آرش کمالوند، مجتبی یوسفی و ناصر رحیمی‌پناه، ۲۲ بازیکن معرفی شده به فدراسیون جهانی والیبال برای مسابقات لیگ جهانی هستند.