تيم ملي واليبال كشورمان با نتيجه 3 بر 2 ايتاليا را به زانو در آورد و بار ديگر شايستگي هاي خود را به نائب قهرمان اروپا ديكته كرد.

به گزارش واليبال ايران، دو تيم ايران و ايتاليا در حالي صبح امروز از ساعت 6:40 صبح در كيوتو ژاپن به مصاف يكديگر رفتند كه ايران در اولين گام با نتيجه 3 بر 1 مغلوب برزيل شده و ايتاليايي ها با همين نتيجه از سد روسيه پرقدرت پر گذشته بودند.

 

ايتاليا كه تجربه تلخ شكست برابر بلند قامتان ايراني را چشيده بود اين بار آمده بود تا قهرمان آسيا انتقام بگيرد ولي در نهايت باز هم مقابل اراده شاگردان ولاسكو با نتايج 3 بر 2، امتياز ست هاي اول ( 26 - 24 ) ست سوم (25 - 23 ) و ست پنجم اين ديدار (15 - 12 ) را در مقابل پيروزي در دو ست دوم ( 25 - 16 ) و ست چهارم ( 25 -23 ) واگذار كرد، تا همچنان در حسرت انتقام از شگفتي سازان ايران باقي بماند.

 ديدار صبح امروز كشورمان تحت تاثير مصدوميت امير غفور، پشت خط زن شايسته تيم ملي كشورمان كه به دليل آسيب ديدگي از ناحيه مچ پا ديدار برابر ايتاليا را از دست داد، قرار گرفت.

ولاسكو كه شاگردانش روز گذشته مقابل پرافتخارترين تيم جهان نيز نمايش قابل قبولي ارائه كرده بودند و يك ست از برزيل گرفته بودند، براي اين ديدار ترکیب اولیه سعید معروف، شهرام محمودی، عادل غلامی، محمد موسوی، فرهاد قائمی، حمزه زرینی و فرهاد ظریف روانه میدان کرد.

ست اول با نمايش خوب ايران آغاز شد و ملي پوشان ايراني در سرويس و دفاع روي تور و پاس هاي زيباي مير سعيد معروف برتر از حريف ظاهر شده و موفق به ايجاد فاصله 5 امتيازي در پوئن 8 با نائب قهرمان اروپا شدند. سرويس هاي فرهاد قائمي و نمايش خوب موسوي برگ برنده ايران در امتيازگيري بود. اما در ادامه نمايش فوق العاده زايستف ستاره ايتاليايي ها و سرويس هاي برق آساي وي اين اختلاف امتياز را كاهش داده و اشتباهات بازيكنان ايران براي نخستين بار در ست اول ايتاليا را در امتياز 18 بر 17 از ايران پيش انداخت.عادل علامي كه يكي از چهره هاي شاخص اين ميدان بود موفق شد با گرفتن امتياز اين اختلاف را جبران كرده و در نهايت نبرد برابر دو تيم با پيروزي 26 بر 24 ياران ولاسكو در ست اول همراه شد تا حساب كار دست لاجورردي پوشان آمده و ست دوم را با قدرت بيشتري آغاز كنند.

ست دوم در ابتدا پاياپاي پيش رفت و وقت استراحت فني اول بازي با برتري يك امتيازي ايتاليايي ها همراه شد، در ادامه با درخشش ستاره هاي ايتاليايي در مقابل اشتباهات بازيكنان ايران اين شاگردان مائورو بروتو كه موفق شدند از حريف آسيايي سرسخت خود پيشي گرفته و اختلاف امتياز خود را افزايش دهند، محمودي در اين ست نمايش خوبي ارئه نكرد و تعويض هاي ولاسكو و درخواست وقت استراحت اين مربي كهنه كار نيز كاري از پيش نبرده و در نهايت درخشش ستاره هايي همچون زايستف و لانزا شكست 16 بر 25 نماينده آسيا را رقم زد.

ست سوم با ورود علي مباشري به جاي حمزه زريني همراه شد اما برتري ايتاليايي ها در آغاز ست محسوس بود و در نهايت در امتياز 8 مقابل 6 امتياز ايران به وقت استراحت فني اول رفتند، در ادامه اشتباهات فردي بازيكنان ايران اين فرصت را به حريف داد تا اختلاف امتيازات را خود را افزايش دهند اما سرويس هاي زيباي فرهاد قائمي در ادامه كابوس شاگردان بروتو شد و ايران علاوه بر جبران اختلاف امتياز از حريف پيشي گرفت، دفاع روي تور مستحكم ايران و سرويس هاي خوب غلامي مربي حريف را وادار به درخواست وقت استراحت در امتياز 23 بر 22 به سود ايران كرد كه اين حربه نيزي سودي نداشت،حتي درخشش زايستف هم به كمك اين تيم نيامده و ايران با نتيجه 25 بر 23 و با اسپك زيباي محمودي پيروز اين ست لقب گرفت.

 

ست چهارم ايتاليايي ها كه چيزي براي از دست دادن نداشتن با تمام توان وارده ميدان شدند در مقابل ولاسكو ميرزاجانپور جوان را وارد ميدان كرد تا در كنار موسوي براي ايران خوش بدرخشند، و ايران 5 بر 1 از حريف خود پيش بيفتد.ايتاليايي كه تيم دست و پا بسته نبودند و از حضور ستارگان بزرگي در تركيب خود بهره مي بردند موفق شدند روي سويس هاي امتيازآور كوار هم اختلاف امتياز را كاهش داده و هم در امتياز 8 از ايران پيشي گرفته و با خيالي آسوده به وقت استراحت فني اول بروند.زايستف در چند صحنه به دواري اعتراض كرد كه در مقابل مير سعيد معروف كاپيتان ارنده واليبال ايران بازيكنان را به آرامش دعوت كرد.در ادامه بازي پاياپايي را از دو تيم شاهد بوديم و ايران در امتياز 21 با حريف مساوي كرد و با وجود درخشش ياران دو تيم اين ايتاليايي ها بودند كه نتيجه ست سوم را اينبار با پيروزي براي خود تكرار كردند.

ست پنجم بسيار حساس آغاز شده بود لاجوردي پوشان كه با شكست قهرمان جهان، المپيك و ليگ جهاني به خيالشان براي ايراني ها خط و نشان كشيده بودند،با احتياط وارد ميدان شدند و اين ملي پوشان ايراني بودند كه روي سرويس هاي خوب قائمي و نمايش ميرزاجانپور جوان كه از ابتدا در تركيب قرار گرفته بود از حريف پيشي گرفتند در ادامه اما ايتاليا شانه به شانه ايران بالا آمد و رقابت بسيار حساس دنبال شد، ايتاليايي كه شناختي از ميراجانپور نداشتند روي درخشش اين بازيكن دچار مشكل شده و در امتياز 8 بر 5 و با سه امتياز كمتر نسبت به ايران زمين مسابقه را عوض كردند، در ادامه نمايش عالي موسوي و سرويس هاي خوب قائمي يكي از ديگري براي ايران به امتياز تبديل مي شد. در صحته اي از بازي به دلیل تشنجی که زیر تور پدید آمد داور به سعید معروف و بیرارلی کاپیتان های دو تیم کارت زرد داد و بازي براي متوقف شد اما در ادامه اين قهرمان آسيا بود كه نائب قهرمان پر مدعاي ايتاليا را به زانو در آورده و با نتيجه 15 بر 12 در اين ست و مجموع 3 بر 2 مغلوب اراده خويش ساخت.

در پایان این مسابقه عادل غلامی به عنوان بهترین بازیکن انتخاب شد. همیچنین کوار، بازیکن شماره 2 لاجوردی‌پوشان ایتالیا و محمد موسوی عراقی، سرعتی‌زن تیم ملی والیبال ایران با کسب 17 امتیاز به عنوان امتیازآورترین بازیکنان میدان معرفی شدند.

بدين ترتيب ايران با كسب اين نتيجه 2 امتيازي شد و پس از يك روز استراحت از روز جمعه ساعت 10:40 دقيقه صبح به وقت اران در توكيو ژاپن به مصاف تيم قدرتمند روسيه قهرمان جهان، اروپا، ليگ جهاني و المپيك خواهد رفت.

 

گزارش تصویری :

عکس دیدار والیبال ایران و ایتالیا
عکس دیدار والیبال ایران و ایتالیا
عکس دیدار والیبال ایران و ایتالیا
عکس دیدار والیبال ایران و ایتالیا
عکس دیدار والیبال ایران و ایتالیا
عکس دیدار والیبال ایران و ایتالیا
عکس دیدار والیبال ایران و ایتالیا
عکس دیدار والیبال ایران و ایتالیا
عکس دیدار والیبال ایران و ایتالیا

< مشاهده تصاویر بیشتر >

نوشتن دیدگاه

* دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
* ارسال پیام توسط یک نفر با نام های مختلف ممنوع است.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


آخرین عناوین

  1. همه
  2. مطالب
  3. تصاویر
  4. ویدیوها

هر آنچه در والیبال نیاز دارید

تبلیغات متنی

ربات اینستاگرام ایران سوشال

ربات هوشمند افزایش فالوور اینستاگرام واقعی، فعال و هدفمند ایرانی با امکان 3 روز تست رایگان!

www.iransocial.net

آکادمی دیجیتال مارکتینگ

اولین و برترین برگزارکننده تخصصی دوره های کاربردی بازاریابی اینترنتی در ایران

www.dmacourse.com

پول تیکت

نقد و بررسی و خرید بلیط استخرها و پارک های آبی، سونا و جکوزی سراسر ایران و تخفیف بلیط استخرها و پارک های آبی

www.poolticket.org