کارشناس والیبال با ارزیابی عملکرد تیم ملی در لیگ جهانی گفت: والیبال ایران در سال‌های اخیر پیشرفت زیادی داشته است و حتی تیم دوم ایران هم می‌تواند در آسیا قهرمان شود.
http://up.volleyballiran.com/uploads/137501142720291.jpg

به گزارش والیبال ایران ، داود آهنگری در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: تیم ملی والیبال ایران در لیگ جهانی بازی‌های خوبی انجام داد. بازی‌های قابل قبولی انجام داد. شاید با یک برد از پنجمی به سومی گروه هم ارتقا می‌یافت ولی در مجموع برای نخستین سال حضور فکر می‌کنم تیم ملی والیبال ایران خوب کار کرد.

گروه ایران در لیگ جهانی در گروه سختی قرار داشت. ما می‌توانستیم حتی روسیه را هم شکست دهیم و به صدر جدول بیاییم. تیم ما ایتالیای صدرنشین و تیم سوم لیگ جهانی را شکست داد. پس می‌توانستیم با طرح و برنامه روسیه را هم مغلوب کنیم. می‌خواهم بگویم که امروز والیبال ایران پتانسیل زیادی برای موفقیت دارد. البته قدری فراز و نشیب هم داریم که با تمرین‌های بیشتر و اردوهای تدارکاتی بیشتر می‌توانیم آن را کاهش دهیم. باید بررسی شود که چرا در دو شب یک بازی را 3بر صفر می‌بریم و یک بازی را 3بر صفر می‌بازیم.

وی افزود: والیبال ایران امروز توانایی حضور در جمع چهار تیم برتر جهان را دارد. والیبال ایران در سال‌های اخیر خیلی پیشرفت کرده است. ما مهره‌های خیلی خوبی در تیم ملی داریم. از وجود یک مربی خوب و کاربلد هم بهره می‌بریم. هیچ مشکلی نداریم. فکر می‌کنم شرایط برای موفقیت هر چه بیشتر والیبال فراهم است. والیبال ایران امروز برای موفقیت چیزی کم ندارد. امکانات سخت افزاری خوبی هم داریم.

کارشناس والیبال تاکید کرد: امروز صد در صد قهرمانی در آسیا حق والیبال ایران است. حتی به نظر من اگر دو یا سه تیم ملی هم داشته باشیم و تیم دوم خود را به مسابقات قهرمانی آسیا بفرستیم باز هم باید قهرمان شویم. والیبال ایران واقعا سرآمد آسیاست. در یکی دو سال اخیر آنقدر پیشرفت داشته ایم که هر بازیکنی جایگزین می‌شود بهتر از نفر قبل کار می‌کند.

آهنگری در پاسخ به این سوال که "چرا بازیکنان ایرانی با وجود درخشش در لیگ جهانی والیبال لژیونر نمی‌شوند؟" تاکید کرد: اولا بازیکنان ایرانی خیلی عاطفی هستند. خیلی سخت است که تنها در خارج از کشور زندگی کنند. همین مراسم افطار ماه مبارک رمضان و سایر سنت‌های فرهنگی برای بازیکنان ایرانی وابستگی می‌آورد. خیلی سخت است که یک بازیکن ایرانی کشور را ترک کند. بازیکنانی که لژیونر می‌شوند هم خیلی شرایط سختی را می‌گذرانند. از سوی دیگر لیگ ایران هم خیلی سطح بالایی دارد. اگر بازیکنی در لیگ ایران بدرخشد در سطح جهان هم موفق خواهد بود. موسوی و معروف در همین لیگ ایران ساخته شده‌اند. رحمان داودی که امروز در تیم ملی عالی بازی می‌کند در قالب تیم باشگاهی خود پیشرفت کرده است. وقتی لیگ کشور ایران خیلی عالی است چه دلیلی دارد بازیکنان ما به لیگ‌های خارجی برود. حتی به غیر از ملی پوشان سایر بازیکنان والیبال ایران هم خیلی خوب هستند.

نوشتن دیدگاه

* دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
* ارسال پیام توسط یک نفر با نام های مختلف ممنوع است.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.