سرمربي تيم واليبال نوجوانان ايران گفت: در ورزش ايران مربيان خارجي دستور مي دهند اما مربيان ايراني بايد التماس كنند.

http://up.volleyballiran.com/uploads/137404775223361.jpg

به گزارش والیبال ایران ، ايرج مظفري در گفت و گو با ايرنا اظهار داشت: تيم ملي ايران در ميان شش تيم گروه خود در ليگ جهاني در رده پنجم قرار گرفت و بلافاصله پس از پايان مسابقات پاداش زيادي از هيات دولت دريافت كرد اما تيم من در جهان چهارم شد ولي كسي به ما توجه نكرد. اين پاداش ها نوش جان بازيكنان تيم ملي اما ما چه جايگاهي در ورزش ايران داريم؟ واقعا اين تفاوت خنده دار نيست؟
وي ادامه داد: اگر تيم ملي در ليگ جهاني تيم هاي كوبا و آلمان را شكست داده است ما هم آرژانتين و فرانسه را برده ايم. واقعا چهارمي جهان مهم تر است يا پنجم شدن در گروه ليگ جهاني؟
سرمربي تيم نوجوانان ايران گفت: پس از اينكه در رده چهارم جهان قرار گرفتيم كسي كه ادعا مي كند كارشناس واليبال است اين رتبه را پس رفت ما مي داند، در حالي كه ايران در دوره قبلي نوجوانان جهان در رتبه دهم جاي گرفته بود. اين حرف ها به اين دليل مطرح مي شود كه من به كسي باج نمي دهم.
وي تاكيد كرد: از نتيجه تيم خود در مسابقات قهرماني جهان صد در صد راضي هستم زيرا اين رقابت ها در سطح بسيار بالايي برگزار مي شد و تيم هاي قدرتمندي مثل آمريكا و ژاپن حتي نتوانستند به جمع هشت تيم برتر جهان صعود كنند.
مظفري ادامه داد: پيش از مسابقات قهرماني جهان هميشه از قهرماني تيم خودم حرف مي زدم چون بايد به بازيكنان انرژي و انگيزه مي دادم. اگر مي گفتم كه هدفم حضور در جمع چهار تيم برتر جهان است نمي توانستيم دهم هم بشويم. براي آماده كردن اين تيم چند ماه از خانواده ام دور بودم اما حتي اجازه ندادند كه عرق تنم خشك شود و انتقاد از من را شروع كنند. احتمالا اين افراد از چهارم شدن ما ناراحت هستند و بايد دهم مي شديم تا خوشحال شوند.
وي خاطرنشان كرد: من از تفاوتي كه ميان تيم ما با تيم بزرگسالان وجود دارد حرف مي زنم اما به پاداش نياز ندارم. من از بي توجهي به تيم خودم و تبليغ نادرست درباره نتايج دو تيم ناراحتم. من هم از پيروزي تيم ملي مقابل ايتاليا و كوبا به خودم باليدم اما اين موضوع نبايد باعث ديده نشدن كار تيم ما شود.
وي افزود: واقعا چهارمي جهان انقدر بي ارزش است؟ اگر همين الان هم به ما ۵۰۰ ميليون تومان پاداش بدهند ديگر فايده اي ندارد چون زماني كه بايد به تيم نوجوانان توجه مي شد اين كار را نكردند.
مظفري گفت: در روزهاي آينده با محمدرضا داورزني مذاكره خواهم كرد تا درباره ادامه همكاري ام با فدراسيون تصميم گيري شود اما بعيد مي دانم ديگر هدايت تيم هاي ملي را بر عهده داشته باشم چون برنامه ها و خواسته هايم از عهده فدراسيون بر نمي آيد.
وي ادامه داد: هم اكنون در برزيل سرمربي تيم هاي نوجوانان و جوانان يك نفر است. اين شيوه مي تواند الگوي مناسبي براي واليبال ايران هم باشد. من خودم علاقه دارم كه با همين نفرات تيم نوجوانان به رده جوانان بروم و به صورت همزمان هدايت تيم نوجوانان را نيز بر عهده داشته باشم و يا حداقل در اين رده نيز تصميم گيري كنم.
سرمربي تيم نوجوانان ايران گفت: در سال هاي گذشته يكي از مشكلات واليبال ايران صغرسني بازيكنان بوده است. براي حل اين مشكل بايد عاشق باشيم و براي رده هاي پايه وقت بگذاريم و از سوي ديگر دانش اين كار را نيز داشته باشيم. اين ويژگي ها به صورت همزمان در افراد كمي وجود دارد و به همين دليل گزينه هاي زيادي در واليبال ايران وجود ندارند كه بتوانيم هدايت تيم هاي پايه را به آنها بسپاريم.
وي تصريح كرد: كسي نمي تواند جايگاه من را در واليبال ايران خدشه دار كند. قول مي دهم كه اگر سرمربي تيم جوانان ايران شوم با تيمي كه در نوجوانان پرورش داده ام قهرمان جوانان آسيا شوم و در مسابقات قهرماني جهان هم به بهترين نتيجه تاريخ ايران دست پيدا كنم.
مظفري گفت: متاسفانه در حال حاضر مربيان ايراني تيم هاي پايه امنيت شغلي ندارند و قراردادي با آنها امضا نشده است و فقط با حكمي از سوي رييس فدراسيون اين سمت ها را بر عهده مي گيرند. بايد در فدراسيون واليبال كودتا شود تا اين مشكل حل شود. هميشه مربيان خارجي دستور مي دهند اما من به عنوان يك مربي ايراني بايد التماس كنم.
وي اظهار داشت: فدراسيون واليبال زحمات زيادي كشيده و كارهاي مفيدي در اين سال ها انجام شده است اما وزارت ورزش و كميته ملي المپيك هم بايد به فدراسيون كمك كنند تا اين مشكلات حل شود. در حال حاضر من به عنوان سرمربي تيم نوجوانان ايران بيمه هم نيستم. من دو فرزند دارم و فرزندان من هم دندان درد مي گيرند و سرما مي خورند! چرا نبايد من بتوانم براي درمان آنها از بيمه استفاده كنم؟
مظفري در پايان گفت: اگر شرايط مورد نظرم فراهم شود و بار نتيجه گرايي نيز روي دوشم نباشد قول مي دهم كه در عرض سه سال حداقل ده بازيكن بالاي دو متر در سطح اول جهان به واليبال كشور عرضه كنيم. مطمئن باشيد در آينده از بازيكناني كه در تيم نوجوانان داشتم مانند محمد جواد معنوي نژاد و سهند الله ورديان چيزهاي زيادي خواهيد شنيد.

نوشتن دیدگاه

* دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
* ارسال پیام توسط یک نفر با نام های مختلف ممنوع است.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


آخرین عناوین

  1. همه
  2. مطالب
  3. تصاویر
  4. ویدیوها

هر آنچه در والیبال نیاز دارید

ghab.gif

مطالب ویژهتبلیغات متنی

ربات اینستاگرام ایران سوشال

ربات هوشمند افزایش فالوور اینستاگرام واقعی، فعال و هدفمند ایرانی با امکان 3 روز تست رایگان!

www.iransocial.net

آکادمی دیجیتال مارکتینگ

اولین و برترین برگزارکننده تخصصی دوره های کاربردی بازاریابی اینترنتی در ایران

www.dmacourse.com

پول تیکت

نقد و بررسی و خرید بلیط استخرها و پارک های آبی، سونا و جکوزی سراسر ایران و تخفیف بلیط استخرها و پارک های آبی

www.poolticket.org