والیبال ایران - سرمربی تیم ملی والیبال ایران در نشست خبری گفت: در دوره جدید جوانان شانس بیشتری برای حضور در تمرینات و ترکیب تیم ملی را دارند/ سیگنالی برای بازگشت محمودی به تیم ملی دریافت نکرده ام.

ایگور کولاکوویچبه گزارش والیبال ایران و به نقل از تسنیم، ایگور کولاکوویچ که پس از کسب مدال برنز مسابقات جام بزرگ قهرمانان و پس از گذراندن تعطیلات طولانی مدت،‌ روزهای پرکاری را در ایران سپری می‌کند، امروز در نشست خبری گفت: خوشحالم که دوباره همانند سال گذشته اینجا هستم و امیدوارم روابط حرفه‌ای ما مثل گذشته ادامه یابد.

 

سرمربی تیم ملی والیبال ایران ضمن تسلیت به خاطر زلزله کرمانشاه و حادثه نفتکش سانچی به برنامه تیم ملی در فصل پیش‌رو اشاره کرد و گفت: نخستین رقابتی که پیش روی ما است لیگ جهانی والیبال است که 5 هفته ادامه دارد. تورنمنت پرفشاری را پیش رو داریم که باعث خستگی مفرط بازیکنان خواهد شد.

 

وی ادامه داد: در لیگ جهانی ابتدا به فرانسه می‌رویم و سپس به آمریکای جنوبی، روسیه، آمریکا و در آخر در تهران به مصاف حریفان خواهیم رفت، ما پیش از شروع مرحله نهایی 19 مسابقه در 5 قاره پیش رو خواهیم داشت.

 

کولاکوویچ عنوان کرد: آنچه برای ما مهم است حضور و در اختیار داشتن دو تیم آماده برای لیگ جهانی است. البته هنوز اسامی بازیکنان حاضر در دو تیم نهایی نشده ولی ما قطعا دو تیم در اردو خواهیم داشت.

 

سرمربی تیم ملی والیبال افزود: خوشبختانه تیم‌های نوجوانان و جوانان برنامه خاصی در فصل پیش رو ندارند و ما زمان کافی در اختیار خواهیم داشت تا این جوانان در کنار ملی‌پوشان باسابقه تمرین کنند و با روش و منش آنها آشنا شوند.

 

کولاکوویچ گفت: سال قبل اصرار زیادی بود که از جوانان در اردوهای تیم ملی استفاده کنیم ولی برنامه تمرینی و مسابقات آنها بسیار فشرده بود و این امکان مهیا نشد اما آنها امسال این شانس را دارند که در کنار بزرگان تمرین و رقابت کنند. در اردوی پیش رو 28 بازیکن برتر ایران حضور ندارند چون مردم و همچنین فدراسیون والیبال تمایل دارند که از جوانان در اردوها استفاده بیشتری کنیم.

 

سرمربی تیم ملی والیبال در ادامه گفت: در بخش دوم تمرینات تیم ملی مسابقات قهرمانی جهان به میزبانی ایتالیا و بلغارستان پیش روی ما است، امیدوارم با تفاهم فدراسیون تیم اصلی در بازی‌های آسیایی جاکارتا استراحت کند و تیم ملی «ب» راهی این رقابت‌ها شود. ما نیاز داریم که با آمادگی بسیار مناسب در مسابقات جهانی حاضر شویم، به همین خاطر امیدوارم نماینده ایران در جام باشگاه‌های آسیا نیز به ملی‌پوشان خود استراحت بیشتری بدهد تا ما از توان آنها در مسابقات جهانی استفاده بیشتری ببریم.

 

وی افزود: بعد از پایان مسابقات جام جهانی از مرخصی قانونی خودم استفاده کردم اما در همین مدت آنالیزورها و دستیاران من لیگ ایران را رصد می‌کردند و نتایج آن را برای من می‌فرستادند. برهمین اساس تصویر کلی را برای خودم تشکیل دادم و بیشترین تمرکزم را روی افراد جوانی گذاشتم که پتانسیل ملی شدن و حضور در تیم ملی را دارند.

 

کولاکوویچ گفت: به محض اینکه به ایران بازگشتم با تمام مربیان باشگاهی ایران ارتباط برقرار کردم. تنها 3 مربی از کاشان، گنبد و ساری هستند که نتوانستم هنوز با آنها ارتباط برقرار کنم.

 

سرمربی تیم ملی والیبال ادامه داد: محور اصلی صحبت‌های من با مربیان باشگاهی درباره بازیکنانی بود که نظر آنها را جلب کرده بود، برای من نظر مربیان و نگاه کارشناسی همکارانم بسیار مهم و با ارزش است چرا که معتقدم آنها استعدادهای نهفته را پیدا می‌کنند، به این شکل که علاوه بر آنالیزور و نگاه دقیق تیم خودشان نگاه ریزبینانه‌تری نیز به تیم حریف دارند، برهمین اساس در این مدت با اسامی آشنا شدم که تاکنون نشنیده بودم و به واسطه کمک به آنالیز مربیان باشگاهی با نام‌های جدید آشنا شدم.

 

وی تاکید کرد: آنالیز پرمحتوایی در دست دارم که با مشقت زیادی به دست آمده است، همچنین درباره لژیونرهایی چون میلاد عبادی‌پور و معنوی‌نژاد و فعالیت‌شان در تیم‌های خارجی اطلاعاتی دارم.

 

کولاکوویچ در پاسخ به سوالی در خصوص وضعیت عادل غلامی و شهرام محمودی گفت: به دفعات درباره عادل غلامی صحبت کرده‌ام اما باز هم درباره او جواب می‌دهم. بحث مربوط به بازیکنی با کیفیت و حرفه‌ای است که در یک لحظه از خطوط قرمز عبور کرد که قابل گذشت هم نبود، وقتی تصمیم گرفتم او را از تیم ملی کنار بگذارم احساس تاسف کردم اما اصول حرفه‌ای اجازه‌ای جز این تصمیم را به من نداد.

 

سرمربی تیم ملی والیبال اظهار داشت: عادل غلامی بعد از گفت‌وگویی که با من داشت خودش نیز پذیرفت که باید از تصمیم من تمکین کند اما درباره حضور او در تیم ملی باید بگویم در دوره آتی و در فصل امسال فعالیت‌های زیادی خواهیم داشت. دوره جریمه عادل تمام شده است اما با توجه به گرایش ما برای دعوت از جوانان باید ببینم وی در تقابل با جوانان چه کار می‌کند.

 

وی افزود: درباره شهرام محمودی هم بارها صحبت کرده‌ام، گزینه‌های زیادی را پیش روی شهرام محمودی گذاشتم اما تاکنون سیگنالی برای ورود وی به تیم ملی دریافت نکردم. من کار دیگری هم نمی‌توانم بکنم جز اینکه نگاه حرفه‌ای خودم را همچنان دنبال کنم.

 

کولاکوویچ در مورد میزان مرخصی سالانه خود اظهار داشت: من دقیقا 3.5 ماه در مرخصی بودم، شما می‌توانید در این مورد از فدراسیون والیبال ایران سوال کنید چون من به هیچ وجه قصد ندارم در مورد جزئیات قرارادم به صورت علنی صحبت کنم ولی مطمئن باشید که تک تک مفاد قرارداد ما تحت نظر فدراسیون است و اگر خلاف آن رفتار کنم آنها حق تحریم من را خواهند داشت.

 

سرمربی تیم ملی والیبال در مورد مسابقات جام باشگاه‌های جهان که بانک سرمایه نیز در آن حضور داشت، گفت: من این مسابقات را مثل لیگ برتر ایران تحت نظر داشتم ولی طبق قراردادم مکلف نبودم که به لهستان بروم و همچنین بودجه‌ای را برای این کار در نظر نگرفته بودم.

 

او در مورد کادرفنی تیم ملی ب گفت: من به فدراسیون والیبال ایران نسبت به حضور تیم ملی ب در بازی‌های آسیایی پیشنهادی ارائه کردم که هنوز مورد موافقت واقع نشده است. مسابقات قهرمانی جهان آوردگاهی خاص برای همه تیم‌هاست که هر 4 سال یک بار برگزار می‌شود، امیدوارم در مورد موارد مختلف در فصل پیش رو با فدراسیون والیبال به تفاهم برسیم. همچنین در مورد انتخاب کادرفنی تیم ملی ب باید دقت زیادی را در نظر داشت ولی هنوز راجع به اسامی تصمیمی گرفته نشده است.

 

کولاکوویچ درباره رئیس جدید فدراسیون والیبال خاطرنشان کرد: به محض بازگشت از مرخصی با ضیایی دیدار داشتم و همه طرح‌ها را با ایشان در میان گذاشتم. امیدوارم جلسه دیگری هم برگزار شود، ضیایی تا قبل از انتخاب شدن به ریاست فدراسیون والیبال، نایب‌رئیسی بود که در کنار داورزنی حضوری موثر داشت. داورزنی و ضیایی تلاش‌های موثری برای توسعه والیبال ایران به عمل آورده‌اند امیدوارم ضیایی نیز ادامه دهنده راه داورزنی باشد.

 

سرمربی تیم ملی والیبال در مورد هدف تیمش برای کسب سکوی المپیک گفت: هیچ تضمینی در هیچ جای دنیا برای کسب مدال وجود ندارد و هیچ تیمی حتی برزیل نمی‌تواند مطمئن باشد که در یک تورنمنت به مدال خواهد رسید. ما در آخرین مسابقاتی که پیش رو داشتیم (جام بزرگ قهرمانان) به همراه برزیل و ایتالیا روی سکوی قهرمانی قرار گرفتیم ولی همه تیم‌هایی که به سکو نرسیدند نیز شایسته کسب مدال بودند.

 

وی اضافه کرد: والیبال ایران کیفیت خوبی دارد البته شاید کیفیت آن به اندازه بزرگان والیبال جهان نباشد ولی یک خصلت منحصر به فرد دارد و آن تمایل زیاد برای انجام کارهای بزرگ است. جوانان ایرانی آماده هستند تا جان خود را در زمین برای تیمشان بدهند و من به داشتن چنین بازیکنانی افتخار می‌کنم.

 

کولاکوویچ تصریح کرد: با توجه به تعصب بازیکنان ایرانی من تضمین می‌دهم که آنها تمام توان خود را در زمین مسابقه ارائه خواهند کرد و از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنند، در سایر موارد اما تضمینی وجود ندارد چون والیبال یک ورزش تیمی است.

 

سرمربی تیم ملی والیبال در مواجهه با این سوال که کارلوس کی‌روش چند سال پیش بازیکن مطرحی به نام سیدمهدی رحمتی را به دلیل اینکه می‌خواهد استراحت کند، کنار گذاشت، نمونه آن در والیبال در خصوص شهرام محمودی اتفاق افتاد، او یک سال درخواست استراحت داشت، اما مدام به سراغ او رفتید، آیا این کار شأن تیم ملی را پایین نمی‌آورد، گفت: شهرام محمودی بازیکن بزرگی است، او محاسن زیادی دارد که محاسنش برای تیم ملی در این برهه زمانی نیاز است، اما مشکل داشت و درخواستش را به صورت واضح برای حل مشکلش عنوان کرد، ولی با توجه به روحیه‌ای که دارم نمی‌خواهم هیچ بازیکنی را به زور به تیم ملی دعوت کنم. دوست دارم با بازیکنانی همکاری کنم که با تمام وجودشان برای تیم ملی بخواهند بازی کند.

 

وی افزود: به بازیکن‌هایی نیاز دارم که بخواهند تمام توان‌شان را در زمین بگذارند. این اقدام خطرناکی است که هر بار پیش‌قدم شوم و برای ورود بازیکنان به تیم از آنها درخواست داشته باشم. زندگی با تمام قدرت خود در حرکت است و ما نمی‌دانیم در آینده چه اتفاقاتی رخ خواهد داد.

 

کولاکوویچ اظهار داشت: لیست 40 نفره‌ای اواسط تابستان منتشر شد، لیستی که برای اخذ ویزای آمریکا تهیه شده بود، در این لیست همکاران و دوستانم افرادی که شایستگی حضور در تیم ملی را داشتند، لحاظ کرده بودند به این شکل که هر اسمی که توانایی حضور در تیم ملی را داشت در این لیست قرار گرفت.

 

سرمربی تیم ملی والیبال افزود: همانطور که می‌دانید صدور روادید برای ورود به آمریکا سخت است، بخش اداری ایالات متحده اسامی نهایی را برای صدور روادید از ما می‌خواست اما نمی‌دانستیم که در این لیست چه اسامی قرار است نهایی شود با توجه به استعدادهای زیادی که در ایران وجود دارد نمی‌دانیم که آیا این بازیکنان ماندگار هستند یا نه. با توجه به همکاری فدراسیون ایران و آمریکا در تلاش هستیم اسامی دیگری را هم به لیست اضافه کنیم.

 

وی تاکید کرد: تا جایی که به اعلام و مطرح شدن این لیست مربوط می‌شود، من نقشی نداشتم و من نمی‌دانم چطور این لیست در فضای رسانه‌ای منتشر شد.

 

کولاکوویچ در پاسخ به این سوال که آیا مسائل اخلاقی نیز جزو آیتم‌های انتخاب شما برای بازیکنان تیم ملی است، تصریح کرد: تا جایی که به نظارت من و تماشای تیم‌های باشگاهی مربوط می‌شود تنها نکات تکنیکی و تاکتیکی را می‌توانم مشاهده کنم. به همین دلیل با تمامی مربیان باشگاهی ارتباط می‌گیرم تا در خصوص موارد اخلاقی و ضوابط روحی و شخصیتی و ذهنی بازیکنان آگاه شوم چه بسا اگر به صورت زنده نیز مسابقات را از نزدیک شاهد بودم باز هم نمی‌توانستم از خلقیات و شرایط روحی بازیکنان آشنا شوم، به همین دلیل از مربیان تشکر می‌کنم بابت اینکه حتی کوچکترین اطلاعات مورد نیاز را به صورت کاملا و مفید در اختیار من قرار می‌دهند.

 

سرمربی تیم ملی در مورد قول‌هایی که رئیس جدید فدراسیون والیبال به او داده است، گفت: مهمترین خواسته من این بود که به خاطر فصل شلوغی که پیش رو داریم، اجازه تشکیل دو تیم ملی را داشته باشیم تا تیم اصلی بتواند به اندازه کافی استراحت کند. خوشبختانه قول مساعدی از جانب رئیس دریافت کردم، نکات دیگری نیز بود که اهمیتی برای مطرح شدن در این نشست ندارد.

 

وی در مورد دیدارهای تدارکاتی پیش رو گفت: ما در جام واگنر لهستان حضور خواهیم داشت، همچنین دعوتنامه‌های متعددی به تیم‌های قدرتمند اروپایی ارسال شده که در صورت قطعی شدن آنها را علنی خواهیم کرد.

 

کولاکوویچ به حضور دو بازیکن ایرانی در لیگ‌های لهستان و ایتالیا اشاره کرد و گفت: عبادی‌پور و معنوی‌نژاد بازیکنان مهمی برای ما هستند ولی در خصوص صدور روادید حضور آنها در آمریکا اطلاعی ندارم، اگر چنین اتفاقی رخ نداده باشد برای ما اصلا خوشایند نیست.

 

سرمربی تیم ملی والیبال همچنین به شایعه حضور همسرش به عنوان سرمربی تیم ملی هندبال بانوان ایران اشاره کرد و گفت: همسر من در صربستان شاغل است و پیشنهادی از سوی فدراسیون هندبال ایران به وی نشده است.

 

وی در ادامه گفت: مرخصی بعدی من پس از پایان مسابقات والیبال قهرمانی جهان (شهریورماه) خواهد بود تا آن موقع تنها چند روز همزمان با عید نوروز شما به کشورم برمی‌گردم ولی فعلا در ایران حضور دارم تا از نزدیک شاهد مسابقات باشیم. متاسفانه در ایران امکان در اختیار داشتن فیلم تمام بازی‌های لیگ برای من مهیا نیست، مطمئن باشید من برای استراحت به کشورم برنمی‌گردم و مرتب دیدارهای لیگ را آنالیز خواهم کرد. کمتر مربی‌ای وجود دارد که خودش را با بازیکنان و مسابقات به روز نگه دارد و در تماس باشد.

 

کولاکوویچ در پایان گفت: بازیکنان جوان در اردوهای بعدی تیم ملی حضور بیشتری خواهند داشت ولی صرف جوان بودن دلیل حضور آنها در اردوهای تیم ملی نخواهد بود و ما به تلاش و اراده آنها توجه خواهیم کرد. امیدوارم حُسن همکاری من با رسانه‌ها ادامه داشته باشد چون همه ما بر عرشه یک کشتی سوار هستیم.

نوشتن دیدگاه

* دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
* ارسال پیام توسط یک نفر با نام های مختلف ممنوع است.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


دیدگاه‌ها  

جلیل راضی اردکانی
0 # جلیل راضی اردکانی 1396-12-19 08:19
با سلام دیدگاه سر مربی قابل تحسین است امید است که ایشان در راهی که پیش گرفته است موفق باشند با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
واقعیت
-1 # واقعیت 1396-11-08 02:58
دیگه سیستم محمودی که سرعته بدرد والیبال روز دنیا نمیخوره واقعیته الان فقط ژاپن با سیستم سرعت کار میکنه که زیاد موفق نیست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
KJ
+1 # KJ 1396-11-05 14:41
شماها خیلی فراموشکارید برای انتخاب المبیک همین شهرام محمودی بازیکرد که رفتیم المبیک امیر غفور مصدوم بود و فقط دو بازی اول روبازیکرد ولیشهرام همه بازیها رو برد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
یکی
0 # یکی 1396-11-04 16:26
اگه به بعضی ها بر نخوره محمودی با پارتی وارد تیم ملی شد و باید تاجر تو تیم ملی به جای محمودی میبود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
مهران
0 # مهران 1396-11-03 20:46
محمودى كه بره دنبال زندگيش

تا غفور داريم غم نداريم

غلامى هم بسشه ديگه تيم ملى بازى كنه خيلى بهتر از اون داريم مجرد،فائزى،شفيع ى و ...
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
Haniye24
+2 # Haniye24 1396-11-03 19:57
محمودی که بلاشک باید بره یعنی اصلا ازاولشم نباید میومد!
محمودی فقط ادعا داشت و هیچ وقت درحد واندازه ی مسابقاتی که تیم ملی ایران توشون شرکت میکرد نبود
کی جلوی تیمای ابرقدرتی مثل ایتالیا روسیه لهستان...
تونست خودی نشون بده ؟؟؟!!!! نودونه درصد مواقع غفور تنها بود و محمودی نیمکت نشین(درواقع هیچ مربی جرات نمیکرد بهش میدون بده . مگر توبازی های آسیایی درمقابل تیم هایی مثل چین قطر و... خخخخخ)
غلامی هم که دیگه ......
نه هیچی ولش کن
میترسم باز ناراحت بشه..
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
Xb
+5 # Xb 1396-11-03 18:57
اگه به حرفایی که تو این مصاحبه زده واقعآ عمل کنه، حتمآ والیبال پیشرفت می‌کنه( استفاده از جوانان، برنامه ریزی برای دو تیم تا بازیکنان خسته نشن از نظر بدنی و روحیه ی جنگندگیشون حفظ بشه و همیشه بدونن که جانشینی مجرب دارن در تیم، عدم وعده وعید تو خالی مثل کسب سکو و...، اشاره به سن و سال غلامی و خط قرمز و اینکه دیگه نمیره دنبال محمودی و خودش باید بیاد درخواست کنه و آنالیز بازیکنان توسط همکارانش و مشورت با مربیان داخلی در کشف استعدادها و دیدار با تک تک مربیان و...که اگه عمل بشه خیلی خوبه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
صفری
+7 # صفری 1396-11-03 16:40
محمودی و غلامی هیچ وقت تو پست هاشون ایده آل نبودن

یلی
اسماعیل نژاد
توخته
بهترین گزینه های جوان اند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
ستاره روشن
+5 # ستاره روشن 1396-11-03 16:12
خدا کنه به جوونا مخصوصا تیم های شهرستانی فرصت داده بشه که توانائی های خودشون رو نشون بدن. خدا کنه فقط وعده نباشه این حرف ها. والیبال ایران پتانسیل بالائی داره. استفاده نکردن از این پتانسیل واقعا نهایت بی تدبیری و بی انصافی یه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
ساشا
+10 # ساشا 1396-11-03 13:31
یقین دارم دوره ی غلامی ومحمودی تموم شده در تیم ملی، چون این مربیان شرق اروپا بایکی طرف بشند دیگه از حرفشون نمی گذرند. بهتر چون سنشون بالارفته و جاشون تو پست پشت خط زن امثال پوریا یلی و اسماعیل نژاد بیان تو پست سرعتی هم امثال مجرد ، عینی و توخته.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر

آخرین عناوین

  1. همه
  2. مطالب
  3. تصاویر
  4. ویدیوها

هر آنچه در والیبال نیاز دارید

ghab.gif

مطالب ویژهتبلیغات متنی

ربات اینستاگرام ایران سوشال

ربات هوشمند افزایش فالوور اینستاگرام واقعی، فعال و هدفمند ایرانی با امکان 3 روز تست رایگان!

www.iransocial.net

آکادمی دیجیتال مارکتینگ

اولین و برترین برگزارکننده تخصصی دوره های کاربردی بازاریابی اینترنتی در ایران

www.dmacourse.com

پول تیکت

نقد و بررسی و خرید بلیط استخرها و پارک های آبی، سونا و جکوزی سراسر ایران و تخفیف بلیط استخرها و پارک های آبی

www.poolticket.org