والیبال ایران: بازیکنان و کادر فنی تیم ملی والیبال پس از شکست ژاپن در دیداری حساس به اظهارنظرهایی پرداختند.

تیم ملی والیبال ایرانبه گزارش والیبال ایران؛ تیم ملی والیبال ایران ظهر امروز در چهارمین مصاف خود در مسابقات جام قهرمانان بزرگ جهان به مصاف ژاپن رفت و با حساب 3 بر یک از سد این تیم گذشت. در پایان این مسابقه بازیکنان و کادرفنی تیم ملی در مصاحبه هایی به اظهار نظر پرداختند که در ادامه مشاهده می کنید.

 

اکبری: نشان دادیم قدرت اول آسیا هستیم

مربی تیم ملی والیبال ایران  اظهار داشت: پیروزی جذاب و پراسترسی بود. ترس از باخت برابر تیمی از آسیا شرایطی ایجاد کرده بود که در ست اول نتوانستیم تمام کارایی خود را به نمایش بگذاریم. در مجموع هرچه جلوتر رفتیم بازیکنان توانایی‌های خود را به نمایش گذاشتند.

وی ادامه داد: در مجموع به سه امتیاز این مسابقه نیاز داشتیم که کسب کردیم. از حالا باید به فکر بازی فردا باشیم؛ البته بازی ایتالیا و آمریکا که پیش از بازی ما برگزار می‌شود بسیار برای ما مهم است، چون هر اتفاقی رخ بدهد روی بازی ما تاثیر دارد.

مربی تیم ملی والیبال ایران گفت: اگر آمریکا بتواند ایتالیا را شکست دهد ما هم باید حتماً فرانسه را شکست بدهیم، اما اگر برعکس شود کار برای ما راحت‌تر خواهد بود و سومی ما قطعی می‌شود. به هر حال باید تا فردا صبر کرد. باید برای بازی فردا با تمام وجود وارد زمین شویم تا فرانسه را شکست دهیم. با لطف خدا و دعای خیر مردم امیدوارم فردا فرانسه را از پیش‌رو برداریم و برای نخستین بار اتفاق بزرگی در والیبال ایران رقم بزنیم.

اکبری خاطرنشان کرد: همیشه ژاپن والیبال را از نظر تکنیکی خیلی خوب بازی می‌کند، هرچند شاید از نظر قدی کوتاه باشند. توپ‌گیری داخل زمین آنها عالی است و هر توپی مستقیم وارد زمین آنها نمی‌شود. دفاع آنها ضعیف است و تلاش می‌کنند این ضعف را با توپ‌گیری داخل زمین جبران کنند.

وی افزود: در این بازی نشان دادیم که قدرت اول آسیا تیم ایران است. در مسابقات اخیر قهرمانی آسیا هم تیم امید ایران حضور داشت؛ شاید اگر تیم اصلی ایران می‌رفت قهرمان می‌شد.

 

رضايي: با بازي خوب و تاكتيک‌پذيري بازيكنان به بازي برگشتيم

سعيد رضايي  افزود: از ست هاي دوم به بعد تيم ايران با دريافت‌هاي بهتر، زخمي كردن توپ‌هاي ژاپن در دفاع، هاي بال كردن و توپگيري، كنترل خوب روي توپ‌هاي برگشتي و تاكتيك پذيري بازيكنان به بازي برگشت.

وي در خصوص دلايل باخت ایران در ست اول گفت: به هر حال ژاپني‌ها در ميان تيم هاي شركت كننده اين باور را دارند كه مقابل ايران مي‌توانند خوب بازي كنند و به رغم كوتاه بودن قدشان از تكنيك خوبي برخوردارند و با سرويس‌ها تیم ایران را آزار دادند.

مربی تیم ملی والیبال ایران ادامه داد: در ضمن مدافعان ایران در اين دوره با تيم‌هايي با سبک‌هاي مختلف بازي كردند و به تدريج آن‌ها را مهار كردند.

رضايي با اشاره به اينكه چشم اميد همه ايرانيان به بازي فردا مقابل فرانسه است، گفت : بازي با فرانسه بازي مرگ و زندگي براي تيم ايران است. سرنوشت اين مسابقه دست خودمان است و اميدوارم با بازي خوب و با دست پر به ايران برگرديم.

 

موسوی: بی‌صبرانه منتظر مسابقه با فرانسه هستم

سید محمد موسوی گفت: بازی با ژاپن همیشه در این کشور سخت است. تیم ژاپن بازیکنان سخت کوشی دارد که تا آخرین لحظات مسابقه برای پیروزی تلاش می کنند.

وی با بیان اینکه فشار زیادی روی تیم ایران در این مسابقه بود، گفت: ست نخست را نیز به حریف واگذار کردیم و کار برایمان مشکل تر شد اما برای کسب مدال باید ژاپن را شکست می دادیم. خوشبختانه با استفاده از تجربه گذشته به بازی برگشتیم و به پیروزی رسیدیم تا هنوز شانس کسب مدال جهانی را داشته باشیم.

مدافع میانی تیم ملی والیبال با بیان اینکه تیم ایران حتی به کسب مدال نقره و نایب قهرمانی این رقابت ها امیدوار است، گفت: باید فردا مقابل فرانسه فاتح میدان باشیم تا نخستین مدال جهانی را کسب کنیم.

وی ادامه داد: واقعا از پیروزی برابر ژاپن و ایجاد شرایط مناسب برای تیم خوشحالم و نمی دانم امشب چگونه بخوابم. سخت است و بی‌صبرانه منتظر بازی فردا با فرانسه هستم و امیدوارم فوق‌العاده و همراه با برد برای تیم ایران باشد.

موسوی در پاسخ به این سئوال که چرا در ست نخست تیم ایران مغلوب ژاپن شد، گفت: با توجه به اینکه شکست برابر ژاپن همراه با از دست دادن مدال برای تیم ایران بود، بازیکنان استرس زیادی داشتند. این شرایط باعث شد در ست نخست مغلوب ژاپن شویم. اما برای مسابقه فردا شرایط تیم بسیار خوب است.

وی با بیان اینکه وقتی تیم در مسابقه‌ای پیروز می‌شود، شرایط خوبی هم در تیم ایجاد می‌شود، گفت: وقتی برابر برزیل شکست خوردیم کمی شرایط تیم متفاوت شد زیرا بازیکنان از اینکه خوب بازی نکرده بودند، ناراحت بودند. اما خوشبختانه الان وضعیت خوب است و آماده دیدار با فرانسه در آخرین روز جام قهرمانان بزرگ هستیم.

تیم ملی والیبال ایران در چهارمین دیدار خود در جام قهرمانان بزرگ جهان سه بر یک ژاپن را شکست داد.

 

فائزی: خوشحالیم که به یک قدمی سکوی جهانی رسیده ایم

سامان فائزی اظهار داشت: این بازی برای ما اهمیت زیادی داشت زیرا می خواستیم خود را در جدول رده بندی حفظ کنیم. پس از شکست مقابل برزیل خودمان را از نظر روحی و روانی آماده بازی با ژاپن کردیم و خوشحالم که حالا با یک پیروزی روحیه بخش، آماده آخرین مسابقه خود با فرانسه می شویم.
وی افزود: مسابقه سختی مقابل فرانسه داریم که قهرمان لیگ جهانی است اما تلاش می کنیم که عملکرد خوبی داشته باشیم. خیلی خوشحالیم که توانستیم پس از چند ماه زحمت به یک قدمی سکو برسیم، امیدوارم با دعای مردم و تلاش بازیکنان و کادر فنی در مسابقه با فرانسه هم موفق باشیم و مزد زحمات خود را با مدال بگیریم.

 

غفور: فردا محکوم به پیروزی هستیم/ امیدواریم با مدال به تهران بازگردیم

امیر غفور  افزود: خدا را شکر امروز بعد از واگذاری نتیجه در ست نخست خیلی خوب به بازی برگشتیم و در ادامه نیز خیلی خوب کار کردیم. تا این جای کار شکر خدا آن نتایجی که می‌خواستیم را به دست آوردیم. اما واقعا کافی نیست و یک گام مانده تا اینکه مدال بگیریم.

وی تصریح کرد: زحمت‌هایی که در این چند سال همه برای والیبال کشیدند، نتیجه‌اش را باید فردا بگیریم. با همتی که در بازیکنان برای صرف فعل خواستن سراغ دارم، مطمئنم که فردا می‌توانیم یک بازی خیلی خوب و بی‌نقص جلوی تیم خوب فرانسه به نمایش بگذاریم. ان شاالله بتوانیم هم نتیجه خوبی بگیریم و بتوانیم با مدال از اینجا برویم به تهران بازگردیم.

پشت خط زن تیم ملی والیبال ایران در خصوص شکست دادن تیم ژاپن تنها رقیب ایران در قاره آسیا در مقابل بیش از هشت هزار تماشاگر افزود: واقعا از ژاپن هم نباید غافل شد. شاید بگویند که تیم ایران خیلی راحت برد و حتی یک ست را ۲۵ بر ۱۴ برد، اما هر چه تیم خوب بازی کند، می تواند با این نتیجه نیز غافلگیر شود. این نیست که بتوانیم با ۶۰ درصد توان‌مان پیروز شویم. زحمت کشیدیم، تلاش کردیم و توانستیم این تیم را از پیشرو برداریم، اما بازی اصلی قطعا فرداست و باید تمام تمرکزمان را روی بازی فردا باشد.

وی در خصوص شکسته شدن طلسم پیروزی مقابل فرانسه گفت: فردا محکوم به پیروزی هستیم. باید خیلی خوب این تیم را آنالیز کنیم. شرایطمان باید در ایده‌آل‌ترین حالت باشد. امیدوارم کسب مدال‌مان به هیچ اما و اگر نرسد و مثل بازی‌هایی که در این تورنمنت بی‌نقص انجام دادیم، بتوانیم فردا هم خیلی بهتر بازی کنیم و حتی بهتر هم باشیم.

 

حیدری: فردا با شکست قهرمان اروپا به روی سکو می‌رویم

مصطفي حيدري گفت: بچه‌ها از صبح با انگيزه بردن و با روحيه مضاعفي تمرين كردند و خوشحالم كه در آخر هم برابر میزبان به پیروزی رسیدیم.

وي تصريح كرد: بچه‌ها براي پيروز شدن زياد فشار نيآوردند، اما باز هم توانستیم از ست دوم به بعد هماهنگ‌تر عمل کنیم و این تیم را شکست دهیم. بچه‌ها براي بردن حريف هم قسم شدند، خدا را شكر که همين طور هم شد.

حيدري در پاسخ به اين سئوال كه چقدر بازيكنان توانستند ديدگاه‌هاي كادر فني را اجراء كنند، گفت: تا حدودي تاکتیک های مورد نظر ایگور را عملی کردیم، اما آناليز در حين بازي کمک فراوانی به تیم ایران کرد.

لیبروی تیم ملی والیبال در پایان در خصوص دیدار فردا برابر فرانسه اظهار داشت: فردا هم با تمام توان مثل امروز به ميدان خواهیم رفت و امیدوارم با شکست قهرمان اروپا به نخستین سکوی جهانی تاریخ والیبال دست پیدا کنیم.

 

 

نظري‌افشار: می‌دانستیم که برای کسب سکو نیاز به شکست ژاپن داریم

فرهاد نظري افشار اظهار داشت: با توجه به اینکه بارها با ژاپن بازی کرده بودیم و حتی این تیم را شکست داده بودیم، از شکست روز گذشته برابر برزیل ترس داشتیم و با احتیاط به مصاف ژاپن رفتیم و می دانستیم که برای کسب سکو نیاز به شکست این تیم داریم.

وی افزود: برای اینکه بتوانیم نگاهی به سکو داشته باشیم باید در این بازی حساس به پیروزی می رسیدیم که خدا را شکر بچه‌ها با هماهنگی که داشتند توانستند پس از شکست در ست نخست به بازی بازگشته و برابر ژاپن به پیروزی برسند.

نظری افشار در خصوص بازی فردا برابر فرانسه و کسب سکو گفت: همه چیز بستگی به بازی فردا دارد که با شکست تیم قدرتمند فرانسه قطعا برای نخستین بار صاحب مدال خواهیم شد.

وي در پاسخ به اين سئوال كه مقابل اين همه تماشاگر ژاپنی پیروزی چه لذتی دارد، گفت: البته تماشاگران ژاپنی که به پاي تماشاگران ايرانی نمي‌رسند. ولي در مجموع تماشاگران مودب و خوبی دارند.

دریافت کننده تیم ملی والیبال ایران در پایان اظهار داشت: انشاالله در بازی با فرانسه روز خوب‌مان باشد و با ارائه یک بازي يكدست بتوانیم يكي از بهترين سكوها را از آن خود كنيم.

نوشتن دیدگاه

* دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
* ارسال پیام توسط یک نفر با نام های مختلف ممنوع است.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


آخرین عناوین

  1. همه
  2. مطالب
  3. تصاویر
  4. ویدیوها

هر آنچه در والیبال نیاز دارید

ghab.gif

مطالب ویژهتبلیغات متنی

ربات اینستاگرام ایران سوشال

ربات هوشمند افزایش فالوور اینستاگرام واقعی، فعال و هدفمند ایرانی با امکان 3 روز تست رایگان!

www.iransocial.net

آکادمی دیجیتال مارکتینگ

اولین و برترین برگزارکننده تخصصی دوره های کاربردی بازاریابی اینترنتی در ایران

www.dmacourse.com

پول تیکت

نقد و بررسی و خرید بلیط استخرها و پارک های آبی، سونا و جکوزی سراسر ایران و تخفیف بلیط استخرها و پارک های آبی

www.poolticket.org