مربی تیم ملی والیبال ایران گفت: در مسابقات جام قهرمانان بزرگ به دنبال بهترین عملکرد هستیم و کسب نتیجه مناسب نیز دور از دسترس نیست. 

پیمان اکبریپیمان اکبری افزود: سفری 25 ساعته و خسته کننده به ژاپن داشتیم. انتظار داشتیم به دلیل این خستگی بازیکنان در تمرین روز نخست با نشاط نباشند، که اینگونه نبود و ملی پوشان بسیار با انگیزه در تمرینات وزنه و توپی حاضر شدند تا در مسابقات پیش رو بهترین توانمندی و قدرت خود را به نمایش بگذارند. امیدوارم این انگیزه و تمرینات در مدت حضور در کشور ژاپن نیز ادامه یابد تا بازیکنان با قدرت در مسابقات حاضر شوند.

 

وی درباره دیدار تدارکاتی تیم ملی والیبال ایران قبل از شروع مسابقات جام قهرمانان بزرگ گفت: از زمان مسابقات انتخابی جهان در اردبیل تیم ملی در شرایط مسابقه قرار نگرفته است و دیدار تدارکاتی و دوستانه با یکی از تیم های باشگاهی ژاپن می تواند برای تیم ایران بسیار مفید باشد. این مسابقه می تواند در هماهنگی تیمی ایران تاثیر مثبت بگذارد و بیشترین استفاده را برای ملی پوشان داشته باشد.

 

مربی تیم ملی والیبال ایران درباره سطح فنی مسابقات تدارکاتی گفت: این تیم نماینده والیبال ژاپن است و والیبال ژاپن نیز در توپگیری مشهور است، اگر اسپک ایران در این مسابقه خوب و قدرتمند نباشد، دچار مشکل می شویم. از سوی دیگر این تیم یک بازیکن خوب خارجی از کشور بلغارستان دارد که سابقه زیادی در این رشته ورزشی در کشورهای مختلف مانند ایتالیا، روسیه، بلغارستان و ترکیه دارد. وی تاکید کرد که اگر تیم ایران در این مسابقه تحت فشار قرار گیرد می‌تواند این مسابقه برای آماده سازی تیم ایران مناسب باشد. همچنین نقاط ضعف و قوت تیم ایران در آستانه مسابقات مشخص می شود که آنها را برطرف کنیم.

 

اکبری در پاسخ به این سئوال که پیش بینی شما برای جایگاه ایران در جام قهرمانان بزرگ چیست؟ گفت: امیدوارم نتیجه خوبی بگیریم که دور از دسترس نیست. در لیگ جهانی خودمان انتظار عملکرد بهتری مقابل تیم هایی مانند ایتالیا داشتیم اما شرایط تیم خوب نبود اما الان شرایط تیم ایران خوب است و باید نتیجه بهتری نسبت به قبل کسب کنیم.

 

وی درباره حریفان ایران در جام قهرمانان بزرگ جهان نیز گفت: تیم های قدرتمند جهان در این رقابت ها شرکت می کنند، برزیل، آمریکا، فرانسه و حتی ایتالیا از تیم خوب شرکت کننده در این رقابت ها هستند اما من فکر می کنم که برزیل و آمریکا از دیگر تیم ها شرایط بهتری دارند.

 

هفتمین دوره رقابت های والیبال جام قهرمانان بزرگ جهان با حضور شش تیم ایران ( آسیا ) ، ژاپن (میزبان ) ، ایتالیا ( انتخاب فدراسیون جهانی ) ، فرانسه ( اروپا ) ، برزیل ( آمریکای جنوبی ) و آمریکا ( نورسیکا ) از روز 21 تا 26 شهریورماه به میزبانی دو شهر ناگویا و اوساکا برگزار خواهد شد.

منبع: فدراسیون والیبال