تیم ملی والیبال ایران درحالی به کار خود در بیست و هشتمین دوره رقابت های لیگ جهانی پایان داد که اتفاق مثبتی در این تیم مشاهده نشد و هفته آخر هم زنگ تفریح بودیم.

والیبالسال هاست که والیبال در سطح اول لیگ جهانی حضور داشته و قرار است تا چند سال آینده نیز در این تورنمنت بزرگ با بهترین  تیم های والیبال جهان همگروه باشد اما متاسفانه هنوز نتوانسته به حرفه ای گری تیم هایی مانند روسیه، ایتالیا و برزیل برسد.

 

همه تیم های بزرگ دنیا به لیگ جهانی به چشم کسب تجربه و آمادگی برای مسابقات قهرمانی جهان و یا المپیک نگاه می کنند اما برای والیبال ما چیزی غیر از این است.  همیشه به چشم کسب نتیجه و یا سرپوشی بر روی ضعف ورزش های تیمی به آن نگاه کردیم و قطعا این نوع برنامه ریزی خیلی به صلاح این رشته پرافتخار نخواهد بود. 

 

لیگ جهانی امسال نیز برای ما قصه تکراری سال های گذشته را داشت، با این تفاوت که کادر فنی جدیدی روی نیمکت بود و بازیکنان خسته تر و بی انگیزه تر از سال های قبل نتایج ناامید کننده ای کسب کردند. شاید این انتطار زیادی از والیبال ایران و کولاکوویچ باشد که تیم های قدرتمند دنیا را شکست دهیم، تیم هایی که به مراتب حرفه ای تر و منسجم تر هستند و لیگ والیبال در آن کشور ها به معتای واقعی حرفه ای برگزار می شود اما روی صحبت و نقد پیرامون بازیکنانی است که استفاده شد.

 

درخشیدن بازیکنان تیم جوانان در قالب تیم کاله و همچنین تیم یک دست زیر ۲۳ سال(تیم ملی امید) به خانواده والیبال این نوید را داد که می توان بعد از این نسل طلایی باز هم به تیم ملی امید داشت. با حضور کولاکوویچ که خود مدعی داشتن تخصص در تغییر نسل است انتظار داشتیم فدراسیون والیبال و شخص سرمربی تیم ملی همانند تیم های دیگر حاضر در لیگ جهانی بهترین استفاده را از لیگ امسال داشته و با میدان دادن به چهره های جوان تنور رقابت برای پوشیدن پیراهن تیم ملی را داغ کنند. 

 

هرچند در لیست معرفی شده به فدراسیون جهانی چهره های جدیدی حضور داشتند اما با توجه به سن و سال آن ها به هیچ جه نمی توان اسم جوانگرایی را روی این تغییرات گذاشت. هرچند والیبال ایران مانند ایتالیا و روسیه از چهره های جوان ممتاز، غنی نیست و نیز تیم ملی جوانان درگیر اردوی آمادگی مسابقات قهرمانی جهان بود اما بودند بازیکنانی که می توانستند در کنار تیم ملی حضور داشته و انگیزه آن ها شادابی را در چهره تیم زنده کند. همان طور که معنوی نژاد این کار را کرد و توانست تحسین بسیاری از کارشناسان را جلب کند.

 

درهفته اول و بعد از نمایش ضعیف مقابل برزیل و ایتالیا که چند مهره اصلی خود را نیز به همراه نداشتند به نیمکت نشینان میدان داده شد و حاصلش پبروزی برابر لهستان بود. این اتفاق می توانست در بازی های قبل و زمانی که غفور به دلیل مصدومیت شرایط خوبی نداشت و یا تیم در دریافت با مشکل روبه رو بود رخ دهد اما اصرار بر استفاده از ترکیب تکراری که به گفته کارشناسان به دلیل نبود شناخت کافی کولاکوویچ بوده شادابی را از تیم دور کرد.

 

در هفته دوم تهران میزبان بود و حضور هوادار این نوید را می داد که بازی ها با پیروزی همراه باشد. با اینکه بلیط ها گران شد اما هوادار آمد، موسوی هم به تیم اضافه شد پیروزی هم کسب شد اما دو پیروزی نزدیک  ۳ بر ۲  و یک شکست ۳ بر صفر خیلی به کام جامعه والیبال خوش نیامد. این نکته را در نظر داشته باشید که آرژانتین درحالی در تهران ۳ بر ۲ مغلوب تیم ما شد که کونته و دچکو ۲ مهره اصلی خود را در اختیار نداشت.

 

هفته سوم و پایانی هم که انگار زنگ تفریحی بود و بازیکنانی را در زمین دیدیم که خود را از پیش بازنده می دانستند. به آمریکایی باختیم که اندرسون، دیوید لی، راسل و چند بازیکن اصلی خود را به همراه نداشت. به روسیه ۳ برصفر باختیم درحالی که آن ها ۱۴ بازیکن جدید با خود به لیگ آورده بودند و در نهایت به لهستان هم  باختیم تا پرونده لیگ جهانی برای ایران  بسته شود.

 

در این تیم ملی که اثری از طراوت در آن دیده نمی شد به هیچ وجه جوانگرایی صورت نگرفت بلکه بازیکنانی اضافه شدند که پیش از این پشت خط مانده بودند. نکته جالب این جاست که در این شرایط هم خیلی از آن ها استفاده نشد و به جز یک یا دو بازی از همان ترکیب تکراری همیشه استفاده کردیم. فدراسیون  باز هم نتوانست همانند تیم های دیگر از لیگ جهانی استفاده بهینه را داشته باشد و از این میدان بزرگ برای تجربه اندوزی جوانانش بهره ببرد. در همه جای دنیا بعد از مسابقات المپیک پوست اندازی برای چهار سال آینده آغاز می شود اما تنها اتفاقی که شاهد آن بودیم استفاده نصف و نیمه از پشت خط مانده های سال های گذشته والیبال بود.


حال لیگ جهانی را پشت سر گذاشتیم و باید منتظر مسابقات انتخابی جهان و پس از آن جام قهرمانی بین قاره ها بمانیم. در این شرایط ایجاد انگیزه در بازیکنان تیم ملی که گویا حضور در المپیک و چند دوره لیگ جهانی آن ها را اشباع کرده و البته اضافه کردن چند چهره جوان به تیم ملی کار کولاکوویچ و دستیارانش را سخت خواهد کرد و باید دید از پس این امتحان برخواهند آمد یا خیر.

منبع: مهر

نوشتن دیدگاه

* دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
* ارسال پیام توسط یک نفر با نام های مختلف ممنوع است.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


دیدگاه‌ها  

صفري
0 # صفري 1396-04-08 12:30
درسته نظري افشار توي ليگ خوب بازي کرد ولي وقتي بازيکني با سن بالا و عملکرد خيلي خوب رو مياري تيم ملي حتما بايد تو ارنج اصلي باشه يا اگه ميخواي بذاري ذخيره بايد بازيکن جوون مي آورد ولي از نظري افشار و ميرزا جانپور بهتر هم تو ليگ داشتيم که نياوردن و درباره ي معروف بايد بگم تو بازيش کم اشتباه و پاسور خوبي هستش ولي بريد ببينيد چه کساني باعث خط خوردن ميکاعيل تاجر از تيم ملي شدند و بعصي بازيکن هارو کي تو تيم ملي نگه داشته.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
لطفی
0 # لطفی 1396-04-08 10:12
همه نظرات دوستان قابل احترامه ولی در مورد معروف درسته باندبازی داره ولی خداییییش تو این مسابقات عالی بود و معروف همیشگی بود.بعد هفته سوم لیگ جهانیم تو ترکیب تیم منتخب بود.وقتی توپ به پاسور نمی رسید مجبور بود پاس بلند بده به غفور .غفورم دمش گرم می کوبید به دست دفاع.مشکل تیم ما تو این مسابقات این بود که غفور موسوی و قاعمی و مرندی تو اوج نبودن .بازیکنان ذخیره هم ی باز افت کرده بودن ی ازشون استفاده نشد مثلا فرهاد نظری افشار از اون دسته افرادی بود که خدایییییش تو لیگ امسال خیلی خوب بود و حقش بود بیاد تیم ملی ولی حیف که ازش استفاده نکردن.ای کاش تو بقیه پستا هم بر اساس شایسته سالاری بازیکن انتخاب می کردن مثل میکاعیل تاجر بجای غفور پوریا فیاضی به جای قاعمی و میرزاجان پور و آرمین تشکری به جای مسعود غلامی قطعا وضعیتمون به مراتب از الان بهتر بود.کلا تو این لیگ جهانی ۳ نفر خوب بود معنوی نژاد عبادی پور معروف .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
گیتی گنبد
0 # گیتی گنبد 1396-04-08 02:00
مربی ایرانی و وابسته به فدراسیون برای والیبال ایران دیوانگیه ، هرچند هیچی هم بلد نیستند ، عطایی هم واسه تیم ملی جوانان هم زیاده . بازیکنی مثله آقچه لی رو این بابا داغون کرده تو لیگ ، از بس مجبورش کرد ساده سرویس بزنه ، که الانم تو پست پشت خط زن تو مسابقات جهانی ساده سرویس میزنه ، ضمن اینکه واسه بزرگسالان هم دیگه کارایی نداره و اسمعیل نژاد و حسین آبادی از اون خیلی بهترن ، تو تیمش فقط دو نفر سرویس پرشی بلد هستند . که کریمی و اسفندیار هستند ، که اسفندیار هم دریافت نداره . به نتیجه این مسابقات توجه نکنید ، چون با خطاهای زیاد تیم های دیگه ایران پیروز شده . تو اسپک و سرویس از همه ضعیف تر بوده ، تو بازی با چین هم ایران 16 تا دفاع کرده ، چین 30 تا . آقچه لی هم سه دفع پشت سر هم دفاع شد ، البته نه عطایی نه هیچ مربی ایرانی دیگه. تاجر باید بشه پشت خط زن ، از اون گذشته مربی بزرگ هم هیچ وقت نمیشه واسش دستیار انتخاب کرد ، چون این کار هیچ جا اتفاق نمی افته و سرمربی خودش کادرش رو انتخاب میکنه به ویژه به ویژه دستیار اول رو از قبل دارند کنارشون. آلکنو اگه می اومد ایران از صورت گرفته تا واکنش بازیکنان در بازی و.... رو اصلاح میکرد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
ناصر ابراهیمی
0 # ناصر ابراهیمی 1396-04-07 22:54
مربی ایرانی برای هفت پشت مون بسته حالا هرکی میخواد باشه هم فرقی نمی کنه ، ضمن اینکه مربی های بزرگ که مربی ایرانی اونم تازه واسه دستیار اولی قبول نمی کنند که. خودشون کادر فنی رو انتخاب میکنند ، همه جای دنیا همینه ، استویچف که زیر بار مربی ایرانی نمی رفت ، حتی سیچلو هم قبول نمی کرد ، حقم داشت سرمربی باید خودش کادرشو انتخاب کنه و آزادی عمل داشته باشه ، ولی واسه مربی ضعیف فدراسیون مربی انتخاب می کنه ، مثله همین کولاکوویچ ، چون چیزی تو چنته نداره و اومده پول بگیره و بره. یادم میاد دوستی به اسم علی طهماسبی زندگینامه ایگور رو در والیبال صربستان نوشت که خیلی عالی بود و معلوم شد که میراث خودش نبوده در صربستان
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
بردیا
0 # بردیا 1396-04-07 22:45
با عرض ادب و احترام:
کاربر گرامی آقای علیرضا صحبت شما صحیح است و درباره ای پرسش شما: در والیبال ایران فقط دو نفر یعنی آقایان عطایی و طلوع کیان از میان مربیان ایرانی دوره های تئوری و آکادمیک والیبال را در مکتب غنی والیبال ایتالیا گدازنده اند . اما کافی نیست ، چون به صورت عملی تجربه ای در لیگ های معتبر اروپایی حتی به عنوان عضو آخر کادر فنی یک باشگاه متوسط یا قعر جدولی را نداشته اند ، برای مثال مکانیکی که فقط درس خوانده و به صورت عملی تجربه ای ندارد ، آیا عاقلانه ست ماشینی را جهت تعمیر به دست او سپرد؟ بهترین روش برای پرورش مربیان ایرانی پیوستن به لیگ های معتبر اروپایی ست . مانند آرژانتینی ها ، مربی ایرانی با توجه به دانش ضعیف و شرایط والیبال ایران و بازیکنان و... به هیج وجه نباید دستیار اول سرمربی باشد ، بارها قبل از آمدن لوزانو نیز به این موضوع اشاره کرده بودم.
در مورد دیکتاتور بودن سرمربی برای تیم ملی نیز ، این موضوع یکی از اساسی ترین نیاز والیبال ایران است چون شرایط ، چنین ایجاب میکند و به تعویق انداختن آن ضربه زننده ست . کی روش فوتبال و ولاسگوی والیبال نمونه ی بارز آن در ایران بوده است . البته جذب چنین مربیانی به خاطر نوسان والیبال ایران کمی سخت تر شده است ، اما قابله تحقق است. استویچف بهترین انتخاب بود که تا ایران هم آمد اما.....
ضمن اینکه فراموش نکنیم تعداد این مربیان کم است و به هیچ وجه زیر بار مربیان ایرانی نمی روند و دستیار اول را به صورت صد در صد خودشان انتخاب میکنند ، که امری کاملا طبیعی ست . در پاره ای موارد کل کادر فنی را خودشان انتخاب میکنند مانند آناستازی که کادری 6 نفره با خود شرط کرده بود که خود وی از پیش تعیین کرده باشد. دقت بفرمائید هیچ مربی بزرگی زیر بار مربی تحمیلی نمی رود و اساسا سرمربی که مثلا برای شناخت مربی را برگزیند علمش ناقص و توانایی های کاملی ندارد.
و نکته ی اساسی دیگر که کاربر گرامی و فهیم ( صادقی ) که کما بیش به آن اشاره کرده و در جایی بهزاد ترابی عزیز مفصل و حرفه ای به آن را پرداخته را نباید فراموش کرد . آن هم استعداد یابی و بازیکن سازی است که مربیان ایرانی این زمینه ضعیف اند ، قد بلند اولویت اول ایران شده!!! در صورتیکه تاندون آشیل پا و اصلاح والیبالی آن تاندون مچ دوقلوی پا باید در اولین اولویت انتخاب یک بازیکن قرار داشته باشد ، مانند سایر تیم های مطرح جهانی. ، تا بازیکن قابلیت کنده شدن از سطح زمین و پرش از سطح زمین را به بهترین شکل ممکن داشته باشد و به طبع آن کارایی و کیفیت لازم را در زدن سرویس پرشی و اسپک بتوان در بازیکن دید و آن را به بهترین شکل ساخت ، سپس قامت مهم است. مارکو ایوویچ صرب با 194 قد ، نمونه ی بارز آن است که جزو سه پایب زن با ارتفاع بالا در دنیاست. اما تمامی این موضوعات به ساختاری سالم ، شفاف ، منظم و قانونمدار در طولانی مدت بستگی دارد ، امیداوارم تا حدودی پاسخگوی شما کاربر گرامی شده باشم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
عایرضا0511
0 # عایرضا0511 1396-04-07 18:17
سلام من معتقدم مشکل تیم ملی ایران فقط و فقط با یک مربی دیکتاتور حل میشه ....فقط باید یکی مثل ولاسکو بیاد به تیم...و امثال معروف و موسوی و غفور و غلامی ها رو رد کنند اینا باعث افت تیم ملی هستن و دیگه اشباع شدن انگار تیم ملی ارث پدریشون هست
و از همه مهمتر امثال اکبری و کارخانه هم در تیم نباشند
بنظر من عطایی دلسوز هستن بازم نمیدونم ولی خدایی تیم جوانان رو خوب داره پیش میبره..نظر شما چیه دوستان
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
c.m
0 # c.m 1396-04-07 17:39
آره به خدا این والیبال باند بازی و فساد توش داره بیداد میکنه ، از معروف و اکبری گرفته تا فدراسیون و لیگ و....
نفرین بر بانک سرمایه فقط فکر سوزاندن ریشه های والیبال ایران هستند ، تو بحث فنی هم واقعا افتضاح ترین بازیکنان رو دیدم ، تو جوانان هم اکثرا بیخود و بی کیفیت هستند . هیچ تیمی به اندازه ایران حتی تو سطح دوم لیگ جهانی انقدر سرویس ساده نمیزد ، آنقدر ابتدایی بازی نمی‌کرد . از اسپک تا دریافت هم فوق العاده ضعیف بودند. مربیان ایرانی جزو بی دانش ترین مربیان هستند ، فقط تو احتیاط و ترسو بودن تو جهان حرف اول رو میزنند .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
Siamak
0 # Siamak 1396-04-07 13:31
امسال تو لیگ جهانی در هیچ زمینه ای پیشرفت نداشتیم بلکه پسرفت داشتیم. در هیچ پستی بازیکن مطمعن نداریم...افسوس بر ما که فقط دنبال گنده کردن یه عده مغرور از خودراضی هستیم. بازیکنان بی انگیزه که افتضاح بار میارند و پس از اون با بی شرمی هیچ حرفی از نقطه ضعف هاشون نمیزنند...در تمام دنیا در تمامی رشته های ورزشی بازیکنان با افت مواجه میشند ولی این افت نتیجه بی برنامگی و غرور کاذب هست. آقای موسوی که عادت کرده بودیم همیشه بهترین مدافع وسط تورنومنت ها بشه چه بر سرش اومده بود...اون که قبلن در هر بازی بیشتر از 5تا دفاع داشت حالا چی شده که تو کل ترنومنت 5تا دفاع نداشت...ساعدای افتضاح بازیکنایی مثل میرزاجانپور و مرندی...بله مرندی...این مرندی مرندی سابق نبود و تعویض بی معنی دو لیبرو با هم...اسپک های افتضاح غفور و غلامی و موسوی و و و و و...سرویس هایی که واقعن خنده داره...همین الان تیم زیر 21 ما که تو جام جهانی هستن اونا هم به این درد دچارن که سرویس های پرشی باقدرت ندارن.
کادر فنی ترسو و بدون برنامه...به هیچ وجه نمیتونین تغییر صد درصدی ترکیب رو بعد از بازی با لهستان توجیه کنید...هر موقع تغییری جواب میداد در بازی بعد ازش استفاده نمیشد...معنوی نژاد یکی از این تغییرات بود که در هیچ بازی به عنوان یار اصلی وارد زمین نشد و فقط به خاطر مصدومیت میرزا بود که فرصت بازی پیدا کرد...اسپک های خنده دار قائمی که واقعن خجالت آور بود...عدم استفاده از توپ های برگشتی و وسپک هایی با چشم بسته خیلی آزاردهنده بود.
پاسور دوم ما ارزش این رو داره که از اول وارد میدان بشه...چون به مراطب دفاع بلندتری داره و میتونه توپای بدی که دریافت کننده ها با ارتفاع بالا و لب تور میفرستن به راحتی پاس بده چیزی که بارها فقط به خاطر قد پایین معروف ازش ضربه خوردیم. بیشترین عصبانیت من از ناحیه پست پشت خط زن هست...این همه پشت خط زن خوب داریم که میتونن جایگزین بشن...مثل حسین آبادی که واقعن هم فیزیک خوبی داره هم پرش خوب و هم قدرت اسپک خوب...شاید درصد خطاهاش کمی زیاد باشه ولی این هم با فرصت دادن و کسب تجربه و دیدن میدان های بین المللی قابل اصلاح هست...جوان های ما دارن به خاطر مافیای فدراسیون تلف میشند...هر انتقادی هم کنند به عنوان تخریب تیم ملی تلقی میشه.
و در آخر فرهنگ ورزش و به خصوص والیبال...در هیچ جای دنیا سراغ ندارید که تماشاگران با صداهای آزار دهنده سعی در حمایت تیمشون و تخریب تمرکز تیم حریب داشته باشند و من باور دارم که همین کار باعث تخریب تمرکز خود تیم ایران میشه...چون جو الکی درست میشه و بازیکنان تو این جو نمیتونن خوب بازی کنن...امیدوارم فدراسیون شر این صداهای مزاحم رو از سر ما کم کنه
و هزاران عیب و ایراد که افسوس اصلاحشون خیلی سخته.
بدرود :(
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
صفري
0 # صفري 1396-04-07 13:21
سلام بعضبي مساعل درباره ي آقاي اکبري هست که بايد بگم ايشون در ليست چهارده نفره ي تيم ملي کساني رو دعوت کردند مثل مسعود غلامي در دفاع وسط که ايشون توانايي بازي در ليگ ايران رو نداشته و ذخيره نشين بوده ولي ايشون رو ميارن در ليگ جهاني بازي ميدهند و بازيکناني مثل شريفات تشکري عيدي رو که در اوج آمادگي اند رو دعوت نميکنند در پست پشت خط هم بازيکناني مثل غفور که مصدوم بوده و قرا که فقط از سرويسش استفده کردن و ضعيف ظاهر شده رو ميبرن و بازيکناني مثل اسماعيل نژاد و تاجر که پشت خط زني ايده آل هست رو نميبرند در دريافت کننده ي قدرتي نيز کم نگذاشتند و بازيکن چهل ساله اي رو بدون ارزيابي در بازي هاي تدارکاتي در ليست چارده نفره قرار داند و بازيکناني مثل مباشري فياضي مجتبي شبان و داوودي که سرويس هاي باسرعت بالا و دريافت هاي مطمني رو هم دارند نميبرند درباره ي کاپيتان تيم ملي هم بايد بگم ايشون باعث ماندن بازيکن هايي مثل مهدوي و عادل غلامي در تيم ملي شدند زيرا با اين بازيکنان راحت تر هستند ايشون در دوره ي آقاي کواچ نيز باعث خط خوردن تاجر از تيم ملي شدند ودر همين دوره نيز باعث خط خوردن بازيکن خوبي مثل محمد طاهر وادي شدند اين باند بازي در تيم ملي باعث اين مشکلات شده وتا بازيکن ومربي بادانش و شايسته به تيم ملي نياد ريشه کن نميشه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
امین فرزانه
0 # امین فرزانه 1396-04-07 13:15
نکته مهم اینه که اراده جدی برای بهبود وضعیت والیبال وجود نداره. نمی خوام این طور فکر کنم، ولی شواهد نشون می دن که دست هائی پشت پرده هست که نمی خواد بذاره این تیم از یک حدی بالاتر بره. این فرآیند از رفتن بی موقع ولاسکو شروع شد و امسال به اوج خودش رسید. آسیب های والیبال ایران اظهرمن الشمس و با اعمال قوانین درست قابل برطرف شدن هستند. این چیزیه که از کارشناس و پیشکسوت تا یک طرفدار ساده والیبال هم می فهمن و بارها هم تکرار کرده ان. نهایت سادگی یه که فکر کنیم مسئولین والیبال نمی فهمن. لیگ ایران به یمن بانک سرمایه دو سه سالی هست که به یک نمایش مسخره تبدیل شده. کاملا طبیعی یه که وقتی با دستمزدهای نجومی، تمام اعضای تیم ملی رو توی یک تیم جمع کنی، برنده نهائی لیگ معلومه و والیبال به جای ورزش تبدیل به بازار برده فروشی می شه که اربابان سر قیمت برده ها چونه می زنن. این مشکل به سادگی با ایجاد محدودیت در جذب بازیکنان تیم ملی و تعیین سقف برای قراردادها قابل حل هست. نتیجه غفلت از قوانینی که توی همه دنیا اجرا می شن همین می شه که این تیم رو می برین لیگ جهانی و این نمایش حقارت انگیز رو راه میندازن که برگردن و با تیم سرمایه برن بازی های باشگاه های دنیا و برای طرفداران تیم ملی فقط نفرین و ناله بذارن والا کدوم عقل سلیمی قبول می کنه که موسوی بازیش در اون سطحه؟ این چه جور آسیب دیدگی ای هست که به این زودی خوب شد؟ وقتی حتی حیثیت و آبروی کشور با پول تاخت زده می شه چه کارش می شه کرد؟ تا لیگ ما از این حالت مسخره در نیاد و روال طبیعی به خودش نگیره، بازیکنان بااستعداد زیر 21 سال و تیم امید رو هم که بیارین به سرعت برق آلوده می شن. مگه موسوی و بقیه همونی هستند که 5 سال پیش بودند؟ کجا این همه بی مسئولیتی و ولنگاری از تیم دیده بودیم که امسال دیدیم؟ وقتی آدم ها در قبال امکاناتی که بهشون داده می شه هیچ مسئولیتی نداشته باشن و نه تنها که پاسخگو نیستند طلبکار هم هستند، چه توقعی برای پیشرفت وجود داره؟ کدوم عقل سایمی قبول می کنه که ستاره زمین رو یا نبری یا بنشونی روی نیمکت و فقط در صورت آسیب دیدگی یک بازیکن نا کارآمد عوضش کنی و تازه وقتی نتیجه گرفتی باز هم اونو بنشونی روی نیمکت؟ واقعا این چیزها عادی هستند؟ بدیش به اینه که همیشه ملتی بدهکار می شه که نون شبش رو از دهن خودش و بچه هاش می گیرن و می دن به یک مشت آدم خودشیفته که برن و این جور مفت آبروی کشور رو ببرن. والیبال ایران متاسفانه ساختارش فاسد شده و تا تغییر کلی نکنه امید موفقیتی براش نیست.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
علی معینی
0 # علی معینی 1396-04-07 09:41
چرا اقای پیمان اکبری باید در تیم ملی باشد
ایشون با سه تیم دیگه در سال پیش شاهکار کردند و هر سه تا را به هیچ رساندند
ولی باز هم مربی تیم ملی میشوند و با گروه خود تیم ملی را هیچ کردند.
باید پشت پرده این گزینش ها بررسی و برای مردم بازگو بشه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
میلاد میلانی
0 # میلاد میلانی 1396-04-07 07:00
هرچی بگیم تکرار مکرراته، خدا از باعث و بانیش نگذره.خدارو شکر با هدف نتیجه گیری رفتن و یازدهم شدند.با معروف و موسوی و قائمی و غفور ، که ادعاشون گوش فلک رو کر میکنه، به یه مشت جوون آمریکایی و روس باختن، سه هیچ هم باختن.بهشونم انتقاد کنی طلبکار میشن.فقط بلدن بعد ازگرفتن هر امتیاز دلقک بازی دربیارن.جمش کنید این بساطو. هم فدراسیون نشینا از موندن این بازیکنا سود میکنن،هم بازیکنا با وجود این فدراسیون ضعیف ،هر غلطی میخان میکنن ، هردو طرف راضی ان، نتیجشم میشه این.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
محمد رضا شفیعی
0 # محمد رضا شفیعی 1396-04-07 05:07
از نظر مربی که والیبال ایران 4 ساله داره چوب میخوره . نه اینکه مربیان همشون بد بودن کواچ مربی خوبی بود اما چیزی که والیبال ما می طلبید امثاله ولاسگو بوده و هست . جز این جواب نمیده
در مورد بازیکنان هم بزرگترین مشکل ما تو پست پشت خط زن و دریافت کننده ست و بعد از این دو پست دفاع وسط . جایگزین های این سه پست هم جنگی به دل نمی زنند و در پاره ای از موارد ضعیف تر هم هستند یعنی تا وقتی تو پست پشت خط یکی مثله گئورگی کروزر ، ماریوژ ولازلی ، اندرسون و میخایلوف نداشته باشیم.
تو پست دریافت کننده 2 تا بازیکنان کامل ، مثله کلینتون استنلی ، خوان تورنا ، موریلو اندرس ، لوکارلی ، انگاپت ، ایوویج نداشته باشیم
تو پست دفاع وسط هم 2 بازیکن با کلاس فنی شبیه ، مکثول هولت ، سرکو لیسیناچ ، نیکلای نیکولوف که بهترین دفاع وسط دور مقدماتی لیگ جهانی 2017 امسال شد ، نداشته باشیم . والیبال ایران درست بشو نیست به اینا میگن والیبالیست کامل که هیچ نقصی ندارند . اگه لنگه شون یا شبیه این بازیکنان رو نتونند بسازند که نمی تونند فقط سردرد میگیریم و چیزی هم عوض نمیشه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
بهمن زرین کوب
0 # بهمن زرین کوب 1396-04-07 04:25
تیم ملی علاوه بر طراوت و شادابی ، دو مشکل خیلی شدید هم داره ، اول کادر فنی ترسو و همسو و دوم مشکلات عدیده ی فنی .
باید هر بازیکنی که توانایی لازم رو نداشت به هیج وجه تو تیم ملی دعوت نشه ، حداقل پنج نفر باید از افراد داخل زمین سرویس تا 110 کیلومتر بزنن ، هرکی اسپک نداشت اصلا نباید دعوت بشه و دریافت هم مثله میزرجان پور نباشه تو تیم ، فقط و فقط بیشتر باید رو سرویس ور سرعت و دریافت کار کنند و در کنارش اسپک
در مورد غفور هم دیدم آقای بردیا تو خبر * قرارداد رسمی معنوی نژاد با ورونا امضاء شد * زحمت کشیدن و توضیح دادند که غفور رو هم یکی از باشگاه های روسیه می خواسته که پشیمون شدن وقتی بازیش رو تو لهستان دیدن ، خوب خدایش حق هم دارند ، به نظر من نباید تو لیگ اینجوری سرویس میزد یا اصلا یک پشت خط زن ساده سرویس بزنه!! اسپکش هم همین طور ، اگه مصدوم بود پس چرا اومد تیم ملی ، این که قبل شروع لیگ جهانی میگفت وضعیت هر روز بهتر میشه و منم آماده تر ، پس چی شد
اوضاع خیلی آشفته شده تو والیبال ایران و حالا حالاها کار داره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
سبحان الوندی
0 # سبحان الوندی 1396-04-07 03:50
به والیبال ایران نمیشه زیاد امیدوار بود ، چون کلا به لحاظ ساختاری از مشکلات شدیدی رنج میبره. از فدراسیون گرفته تا پول ، و لیگ و کادر فنی و هزار و یک چیز مشابه دیگه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
سیامک گلشیری
0 # سیامک گلشیری 1396-04-07 03:44
ایران دیگه زورش به آرژانتین هم نمیرسه اگه ستاره هاش باشند تو مسابقات مهم بعدی ایران رو نقره داغ میکنند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
صادقی
0 # صادقی 1396-04-07 03:41
درسته اما ، به جز معنوی نژاد ، کریمی ، اسفندیار و اسمعیل نژاد ایران پشتوانه هاش ضعیفه . و در حد و اندازه های بازی های جهانی نیستند . یک سری بازیکن بهتر تو لیگ هم بودند مثله میکائیل تاجر ، حسین آبادی ، عیدی ، تشکری ، رحمان داوودی ، و پوریا فیاضی و... که باید همه این نفرات به جای غفور ، قرا ، صالح افزون ، نظری افشار ، قائمی ، و میرزاجان پور ، سید موسوی ، 2 تا غلامی ها و سامان فائزی میرفتن که انتخاب اشتباه بزرگ فدراسیون برای سرمربی و بدتر از اون مربی ایرانی تحمیلی که اکبری باشه همه چیز رو خراب کرد. این تیم تو قهرمانی جهان له میشه شک ندارم چون با تمام توان میان به استقبال مون. بهتره از همین حالا با کل کادر فنی فعلی کات کنند ، و اخراج بشند. اون چه افتضاحیه که ایران تو سرویس ساده و اسپک داشت ، یک مشت بازیکنان بی کیفیت که واسه والیبال چهل سال پیش هم اثر بخش نیستند رو بردن ، معلومه چیزی نباید جز این انتظار داشت. والا اینا حیف نونن. نفراتی که گفتم بهترین پرشی زن ها و اسپک زن ها هستند ، به جز تشکری که هم فیزیک درست و حسابی داره ، هم قدرت اسپک داره ، هم دفاع ش خوبه حداقل از این 4 تا موفت خور جدید دفاع وسط سرتره. ، اما مگه باند بازی میزاره آب خوش از گلومون پایین بره برای انتخاب بازیکنان
میکائیل تاجر اگه بود اینجوری سرشکسته مون میکرد ، با سرعت مثال زدنی سرویس هاش با کمترین خطا و قدرت اسپکش میزد ، آمریکا ، روسیه و.... رو ، روی زمین آش و لاش میشدند . ای بابا بازیکن برداشتند بردن حوصله نداره سرویس پرشی بزنه ، اسپک بزنه ، دفاع کنه . اون چه دفاع وسط های افتضاحی بود ، پس با اینا چطور تمرین کردن . دریافت کننده یکی اسپک نداره قائمی ، یکی دریافت نداره ، میرزاجان پور . یه چیز دیگه لعنت خدا اول بر سر بانک سرمایه و بعد پیکان که با پول موفت و منفعت طلبی خودشون چه بلایی سر والیبال کشور آوردند . سه موضوع تا برطرف نشه والیبال به اوج برنمی گرده ، اول آوردن آلکنو و امثالهم ، دوم رفته بازیکنان مستعد جوان به لیگ های معتبر اروپایی. سوم جمع شدن کلی بانک سرمایه و پیکان ، یا نظارت بر اونها که بعیده چنین چیزی رو شاهد باشیم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر

آخرین عناوین

  1. همه
  2. مطالب
  3. تصاویر
  4. ویدیوها

هر آنچه در والیبال نیاز دارید

ghab.gif

مطالب ویژهتبلیغات متنی

ربات اینستاگرام ایران سوشال

ربات هوشمند افزایش فالوور اینستاگرام واقعی، فعال و هدفمند ایرانی با امکان 3 روز تست رایگان!

www.iransocial.net

آکادمی دیجیتال مارکتینگ

اولین و برترین برگزارکننده تخصصی دوره های کاربردی بازاریابی اینترنتی در ایران

www.dmacourse.com

پول تیکت

نقد و بررسی و خرید بلیط استخرها و پارک های آبی، سونا و جکوزی سراسر ایران و تخفیف بلیط استخرها و پارک های آبی

www.poolticket.org