بازیکن سابق تیم ملی والیبال گفت: هم در بازی با لهستان و هم در بازی با آمریکا از نحوه ورود بازیکنان به زمین و چهره آنها مشخص بود که راحت بازنده می‌شوند.

امیر حسینی

امیر حسینی درباره عملکرد تیم ملی والیبال در مسابقات لیگ جهانی گفت: امسال نسبت به سالهای گذشته، جنگندگی و طراوت در تیم ما وجود نداشت. در زمان ولاسکو تیم ایران به جنگندگی معروف بود و بچه ها با تمام وجود کار می کردند ولی این فاکتور امسال در تیم ما وجود نداشت.

 

وی افزود: زمانی که ولاسکو آمد، از نظر انگیزشی و روحی و روانی تیم را بالا برد و تمام تلاشش را کرد تا ۳۰، ۴۰ بازیکن آماده برای تیم ملی داشته باشد. ولاسکو به ۴۰ نفر بازی داد و حس رقابت را ایجاد کرد. هیچکس در تیم ملی حاشیه امنیت نداشت. شرایط برای همه بازیکنان یکسان بود و به همه یکسان بها می داد. همین باعث شد تا بچه ها با هم رقابت کنند و با تمام وجود در خدمت تیم باشند. آن زمان بازیکن جوان و باتجربه فرقی با هم نداشتند.

 

بازیکن پیشن تیم ملی والیبال یادآور شد: به همین خاطر همه انگیزه داشتند و هر ۶ بازیکنی که در زمین بودند با تمام توان بازی می کردند و در سطح بالایی وجود داشتند. هیچ موقع مشکلی نداشتیم و اگر بازیکنی مصدوم می شد یا غیبت داشت، سایرین به خوبی جایش را پر می کردند.

 

حسینی در خصوص عملکرد تیم ملی مقابل لهستان و آمریکا و اینکه چهره بازیکنان از همان ابتدای مسابقه نشان نمی داد پیروز میدان باشند، گفت: هم بازی لهستان و هم بازی با آمریکا، واقعا از امتیاز اول مسابقه و از نحوه ورود بازیکنان به زمین، این احساس دست می داد که ایران راحت در سه ست بازنده می شود چون در چهره تک تک ملی پوشان مشخص بود که انگیزه و برانگیختگی را برای این بازی های مهم ندارند؛ بازی هایی که حکم مرگ و زندگی را داشت. در واقع  شادابی در وجود بازیکنان وجود نداشت.

 

وی در ادامه درباره سرویس های بد بازیکنان بر خلاف سالهای گذشته و همچنین مشکل دریافت در تیم ملی یادآور شد: تیمی که در تمرینات خوب سرویس نزند، مشخصا بازیکنان دریافت کننده هم خوب کار نمی کنند. ولاسکو بیشترین کار را روی دریافت تیم و سرویس انجام داد. حتی آن موقع دستگاه دریافت کننده آورده بود که توپ را با سرعت به بیرون پرتاب می کرد و روزی ۲ ساعت با دریافت کننده های تیم کار می شد.

 

بازیکن پیشین تیم ملی والیبال تصریح کرد: ولاسکو تاکید داشت بازیکنانی که سرویس پرشی می زنند را در اولویت قرار بدهد. الان دیگر والیبال بازی دریافت و سرویس است. متاسفانه تیم ما پیشرفت لازم را در سرویس نداشته است.

 

حسینی افزود: بازیکنی که جنگندگی و انگیزه نداشته باشد تمام فاکتورهایش پایین می آید. ما در تمام فاکتورها معمولی بودیم.

 

بازیکن پیشین تیم ملی در پاسخ به این سئوال که وظیفه چه کسی است که این مشکلات را در تیم ملی برطرف کند؟ یادآور شد: در تیم ما اپیدیمی شده که یکسری بازیکنان همیشه هستند و خیالشان از این بابت راحت است. کسی نیست کاری بکند و بازیکنان بدانند کسی جای آنها را می گیرد. با این رویه داریم رو به عقب می رویم. در زمان سرمربیگری ولاسکو، کل والیبال ما در اختیار او بود و حتی تیم نوجوانان و جوانان دنبال کمک به تیم ملی بودند. الان بازیکنان جوان خیلی خوبی داریم ولی هیچکدام به تیم بزرگسالان تزریق نشدند. همین باعث ایجاد بی انگیزگی شد که دارد به والیبال ما ضربه می زند. می توانستیم با اضافه کردن بازیکنان جوان جایگاه خوبی داشته باشیم.

 

حسینی در پایان تاکید کرد: ما امسال دو مربی خوب داخلی خود را کنار کولاکوویچ گذاشتیم که سالها در لیگ مربیگری می کنند. این دو بزرگوار باید کمک بیشتری به کولاکوویچ می کردند. پیمان اکبری مربی ای است که (در لیگ والیبال) از هیچ تیمی نمی ترسد و تعویض های خوبی انجام می دهد ولی در تیم ملی تعویضی ندیدیم. در زمان ولاسکو ما در هر مسابقه تغییر داشتیم. در لیگ جهانی به خاطر فاصله مسافت باید اینطور باشد. متاسفانه همان بازیکنانی که بودند حتی یکی دو نفر آنهم به خاطر مصدومیت عوض می شدند.

منبع: مهر

نوشتن دیدگاه

* دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
* ارسال پیام توسط یک نفر با نام های مختلف ممنوع است.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


دیدگاه‌ها  

ایرانی
0 # ایرانی 1396-03-28 21:59
خیلی متأسفم. یکم به خودمون بیاییم وگرنه اون قدرتمون رو ازدشت میدیم سقوط میکنیم دست دو. اون تیمی که چندسال پیش دیدیم امید داشتیم بتونه جز شه تیم برتر بشه اما خیلی ضعیف عمل کردن و افت کردن. کارشناسان و مجری ها هم که مرتب قدرت حریف رو یاداوری میکنن و تلویحا میگن نباید توقع زیادی داشت. آخع این حرفا چیه؟ خودباوری و تلاش باشه چرا نتونیم همیشه جز سه تیم اول باشیم. آخه چقدر خودکم بینی!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
arash ahmadi
0 # arash ahmadi 1396-03-28 18:50
امتیاز 22 را در ست سوم بازی ایران ارژانتین ببینید که به چه شکلی بدست امده بود هیچ وقت یک جاخالی در این منطقه توسط بازیکنان ایران انداخته نشده است و نمی شود نمیدانم چرا خودشان ایا میدانند چرا مطمین ترین جا برای امتیازگیری با انداختن جاخالی در این منطقه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
یه والیبالی
0 # یه والیبالی 1396-03-28 16:30
دوستان بیاید با هم بپردازیم به نقد و بررسی بازیکنا اما در کمال ادب و احترام . 1-فرهاد سال افزون بازیکن فوق العاده مستعد و دارای توانایی اما بیشتر برای دفاع .در تقسیم پاس ها بیشتر اوقات دچار مشکل میشه.2- میلاد عبادی که الحق و الانصاف خیلی خوب داره بازی میکنه و سرویساش عالین ولی بعضی مواقع توپ های اسون رو بیرون میزنه .3- سامان فائزی که واقعا نظر من اینه که برای تیم ملی ساخته نشده و اطمینانی بهش نیست 4- سعید معروف هم که نشون داد در دو بازی قبلی سعید همیشگی نیست هر چند همیشه عالیه ولی والیبال یک ورزش تیمیه و یک نفر هم مطرح نیست.5- فرهاد قائمی که فقط سرویساش خوبن و دفاعش هم بد نیست اما باز هم قابل اطمینان نیست6- محمد موسوی که اصلا بهتره دربارش حرف نزنیم .موسوی دو سال پیش کو و موسوی الان کو.9-عادل غلامی همیشه خسته. 10- امیر غفور همیشه مصدوم اما توانا . 12- میرزا جانپور که واقعا حضورش به تیم ضرر میزنه . مرندی که خوب بازی میکنه ولی بازیکنای ما اصلا به دنبال توپ نمیرن . قرا و شفیعی و نظری افشار که فقط ناظرن و بار اضافی . مصطفی حیدری هم متوسط رو به پایین . معنوی نژاد هم همیشه عالی و با اخلاق .
بله دیگه نام و نشانی از ایران چند سال پیش نیست .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
کارن
0 # کارن 1396-03-28 14:38
درود. تمام حرف های اقای حسینی درست هست حتی اکثر حرفهای مردم .چرا که مطمعن باشید اکثر مردم و کارشناسان دل سوز والیبال هستند .واقعا حتی کسای که مثلا منتقد بازیکنان قدیمی مثل غفور وموسوی هستند .میگن اقا اگر مصدوم هستند هر چند کم باید به علت بازی زیاد انها فعلا استراحت کنن و از جایگزین جوان مثل شفیعی و اسماعیل پور استفاده کنید.حتی اونایی که موافق اینردوستان هستند .میگن اقا مثلا دیشب بد بازی کردن خسته بودن حداقل از همین نیروهایی که بردید استفاده کنید.اقا نظری افشار که من فکر میکردم ۳۷ ساله هست اما کمتر است بردید حداقل ازش استفاده کنید.اقا ایران پر استعداد واقعا با نظر اقای حسینی موافقم باید مانند زمان ولاسکو ۳۰ نفر اماده داشته باشیم که نیاز به فرد نباشد تیم ملی این جوری انگیزه هم بالاست .واقعا چرا الان ۳سال در تمام مسابقات در خوش بیناترین حالت از ۸ نفر استفاده شده.نگین نداشتیم که احمقانه است نگید برای نتیجه بوده که نگرفتید نگید شناخت نیست .که اونایی که شناخت دارن در ابن دو ساله بازیکنان رو انتخاب کردن چون نه لوزانو ونه کولا که خودشون بازیکن انتخاب نکردن .هر چند کولا کویچ از همین بضاعت هم استفاده نکرد.مگر چشم ی نفر کور شد ویا ی نفر پاش شکست و..... واقعا خدا رحم کنه این از این فدارسیون واقای دادرزنی بعیده که ابتدا ازمایش و خطا کنیم بعد شاید اونم شاید درست شه.در صورتی که زمانیراقای داورزنی مستقر در فدراسون بودند بهتر و دقیق تر وبا برنامه تر کار پیش میرفت .خدا کنه وو شغله بودن اقای دادرزنی ضربه نزنه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
سودا
0 # سودا 1396-03-28 14:28
الحق که
باید اکبری رو امسال دعوت کنن ماه عسل
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
سوگل
0 # سوگل 1396-03-28 14:22
بی رگ تر از موسوی ندیدم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
سوگل
0 # سوگل 1396-03-28 14:21
موسوی
اگه چیزه خنده داری هس بگو ماهم بخندیم
اخه دیدم وقتی ۵ ۶ امتیاز عقبینو دارین میبازین
چهره ت خییلی بشاشه و ریز ریز میخندی
حداقل بقیه ی بازیکنا یکم توقیافه شو غم و ناراحتی بود
ولی تو..
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
علیرضا0511
0 # علیرضا0511 1396-03-28 14:18
با تمام حرفای اقای حسینی موافقم....بخدا همون قدر که کیروش ما رو تو فوتبال تیغ میزنه برگردیم ولاسکو یا رزنده رو بیارم با اون دستمزد ها ارزشش رو داره
چون واقعا میدونیم پیشرفت میکنیم
باید یکی نثل رزنده باشه تا سر اینا داد بزنه به خودشون بیان
پول یا مفت میگیرن تعویضم نمیشن منم که باشم دلم نمیخواد از تیم برم
خلاصه فقط درد و علاج این تیم لعنتی که اعصاب هنه رو خراب مرده با مربی بزرگ و دیکتاتور هستش مثل رزنده یا ولاسکو یا امثالهم اگر این تغییر به وجود نیاد مطمئن باشید تا است همینه و باید والیبال رو فراموش کنیم چون فقط رو اعصاب خودمونخ
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
t.a
0 # t.a 1396-03-28 13:43
من فک نمیکنم این مربی تا این حدم گیج باشه احتملا دستشو بستن نمیذارن کارشو بکنه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
محمد 1991
0 # محمد 1991 1396-03-28 12:47
با اینکه از نظر فنی ولاسکو رو برتر از بقیه مربیا نمیدونم اما این حرف امیر حسینی کاملا به جاست.تو تیممون هم بازیکن جوون ۲۰ ساله یا حتی کمتر داشتیم و هم امثال بازارگرد با تجربه و نادی بودن که به تیم کمک میکردن.در واقع هر بازیکنی که میتونست به تیم کمک کنه به مسابقات میرفت و در مواقع نیاز ازشون استفاده میشد. این فاکتور خیلی خوبی بود که ولاسکو داشت.اما امروز در تیم ملی چی میگذره؟ با امار حمله ی افتضاحی که مهاجمین ما بر جا میذارن تو زمین باقی میمونن و از بازیکن جایگزین استفاده نمیشه.اگر قرا یا نظری افشار قرار نبود ازشون استفاده بشه چرا ازشون دعوت شد. واقعا چه پاسخی به این سوالات دارن.همچنان میگم ایراد از بازیکن نیست.هر بازیکنی فراز و فرود داره. الان موسوی و غفور اصلا شرایط خوبی نداشتن.هیچکس و نداشتیم جای این ها بیاریم؟ تاجر و حسین آبادی و مجرد و سخی و غیره پس چرا دعوت نشدن. با مچ ضعیفی که قایمی داره دیگه دریافت هاش برای ما کارساز نیست.چون خط حمله ما خیلی قوی نیست نیازه پاسور از همه بازیکنای خط حمله استفاده کنه و تو این شرایط قایمی به هیچ وجه نمیتونه کمکمون کنه. عجیب بود که اصلنم از میرزاجانپور استفاده نشد تا رو توپای برگشتی یکم بهتر کار کنیم. اگر روی اصول پیش بریم و ببازیم بخدا حرفی نیست. ما هم عقل داریم میبینیم خیلی چیزها رو. اینطور نیست که ببازیم و بدون فکر حرفی بزنیم. ما میبینیم که از همه پتانسیلمون استفاده نمیشه و نمیتونیم ساکت بمونیم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
خالد
0 # خالد 1396-03-28 12:43
دقیقا تعجب من از همینه پیمان اکبری 4 تا بازیکن سرعتی داشت که هیچ کدوم فیکس نبودن توی تیمش یعنی یکیش یکم بد کار میکرد تعویضش میکرد!!معنوی نژاد توو فینال ذخیره نظری افشار بود من موندم چرا نظری افشار بازی نمیده!!یا میرزاجان پور فروخت معنوی نژاد نگه داشت واسه تیمش چون میدونست میرزا افتضاح بازی میکنه من موندم معنوی نژاد ذخیره سوم بعلت دست کردن یکی تو چش میرزاجان پور میاد تو زمین!!!آقای اکبری جوابگو باش؟؟اگه شما اینی پس چرا واسه پیکان بهتر کار میکنی؟؟اگه کلاکویچ این کار میکنه خوب بندازینش بیرون مربی که شعور اینو نداره به چه دردی میخوره؟؟مثلا چپرلی من نمیدونم ولی چن بار بازیشو دیدم قد بلندی داره جونه ولی...میخواست بیارتش توی تیم ملی در حالی که رفت توی تیم جوانان ذخیره شد!!!سیچلو 2 تا بازی گذاشتش توو دید داره خراب کاری میکنه!!باز نمیدونم چه وضعیتیه امیدوارم من اشتباه کرده باشم!!
تا اینجا که من فهمیدم اینه که مربی قدرت تشخیص زمان استراحت نداره!مربی قدرت تشخیش شناخت بازیکنا نداره!!مربی نمیدونه کی تعویض کنه مربی نمیدونه کی چه ارنجی بفرسته توو زمین!!مربی چی میدونه یکی توضیح بده :lol:
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
جمشید جهانی
0 # جمشید جهانی 1396-03-28 12:38
هر چند خود آقای حسینی هم سابقه خوبی در بحث روابط تیم ملی ندارند ولی حرفهای مهمی زدند. بله ولاسکو مسیح معجزه گر نبود بلکه کارهایی را کرد که باید انجام میشد . قرار گرفتن در رده جهانی نیاز دارد که شما 30 تا 50 بازیکن آماده داشته باشی از رده نوجوانان تا رده بزرگسالان و این افراد را چه از نظر روحی ، جسمی و فنی جوری آماده کنی که در نبود هر فرد جایگزین اون هم با کیفیت قابل قبول به کار ادامه دهد. باید حس رقابت در بین بازیکنان تیم ملی در بالاترین سطح ممکن باشد و کادر فنی در جهتی درست حاکم بلامنازع تیم باشد و مربی های رده پایه و مخصوصا فدراسیون در خدمت مربی کار بلد باشند. نمیبایست بازیکنان با کیفیت جوان در تیمهای پایه حروم شوند ودر کل حداقل در حیطه فنی و سازماندهی تیم های ملی و مسائل انظباطی مجموعه فدراسیون والیبال باید از هرگونه مصلحت گرایی، نتیجه گرایی و رابطه پاک شود.
هنوز برای من جای سواله که وقتی رئیس فدراسیون عنوان میکنند که امکانات ما برای برآورده کردن درخواستهای استویچف کم است چرا در گذشته به جای تلاش برای ترنسفر بازیکنان شاخص تیم به اروپا رقم های آنچنانی به آنها در داخل دادند تا کار به امروز بکشد؟!
مجموعه ورزش کشور به خصوص وزارت ورزش و مجموعه والیبال به خصوص روسای هیئت ها برای ادامه راه والیبال باید فکر جدی بکنند . ادامه روند فعلی یعنی سقوط و به حاشیه رانده شدن والیبال کشور، یعنی همان بلایی که بر سر فدراسیون بسکتبال اومد و الان کاملا بسکتبال کشور به حاشیه رانده شده و دیگر امیدی به قد راست کردنش هم وجود ندارد.
اما اگر رویه عوض شود و کار به دسا اهلش سپرده شود، نیروی فنی مجرب استخدام شود، اختیار تام به او داده شود و روابط ناسالم در فدراسیون پاکسازی شود هنوز امیدی هست که والیبال به روزهای اوج بازگردد.
باز هم میگویم طرز تفکر (نتیجه گرایی مطلق و حس خود برتر بینی و حس اینکه هر که انتقاد میکند دشمن است) و رویه(رابطه گرایی و باند بازی و توجیه عملکرد غلط و ضعیف) باید به شدت اصلاح شود وگرنه این ره که امروز والیبال میرود به ترکستان است.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
امین فرزانه
0 # امین فرزانه 1396-03-28 12:12
کاملا درسته. هیچ عزمی برای پیروزی توی چهره هاشون نبود. برای همینه که می گیم باید از رزروها استفاده می کرد که شوق بازی دارن. توی بازی اول با لهستان هم نشون دادند. این مربی از ماها هم گیج تره که این چیزهارو تشخیص نمی ده؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر

آخرین عناوین

  1. همه
  2. مطالب
  3. تصاویر
  4. ویدیوها

هر آنچه در والیبال نیاز دارید

ghab.gif

مطالب ویژهتبلیغات متنی

ربات اینستاگرام ایران سوشال

ربات هوشمند افزایش فالوور اینستاگرام واقعی، فعال و هدفمند ایرانی با امکان 3 روز تست رایگان!

www.iransocial.net

آکادمی دیجیتال مارکتینگ

اولین و برترین برگزارکننده تخصصی دوره های کاربردی بازاریابی اینترنتی در ایران

www.dmacourse.com

پول تیکت

نقد و بررسی و خرید بلیط استخرها و پارک های آبی، سونا و جکوزی سراسر ایران و تخفیف بلیط استخرها و پارک های آبی

www.poolticket.org