تیم ملی والیبال صربستان قهرمان سال 2016 لیگ جهانی، با سابقه 20 دوره حضور در این رقابت ها با تجربه ترین تیم هفته دوم رقابت های لیگ جهانی در تهران است که 9 مدال این رقابت ها را در گنجینه افتخارات خود دارد.

لیگ جهانی

هفته دوم لیگ جهانی والیبال از 19 خرداد ماه به میزبانی سه کشور ایران، بلغارستان و فرانسه آغاز می شود. رقابت های این هفته با دیدار صربستان و آرژانتین در سالن 12 هزار نفری آزادی تهران آغاز می شود و با برگزاری 18 دیدار در سه کشور میزبان پیگیری خواهد شد.


تیم های ملی والیبال ایران، بلژیک، آرژانتین و صربستان در گروه D و در سالن 12 هزار نفری آزادی در هفته دوم لیگ جهانی به مصاف یکدیگر می روند.


در بین چهار تیم شرکت کننده در رقابت های هفته دوم لیگ جهانی در تهران، صربستان با 9 مدال و 20 سال حضور در این رقابت ها باتجربه ترین تیم است. صربستان که در سال 2016 عنوان قهرمانی لیگ جهانی را در لهستان به دست آورد، پنج عنوان نایب قهرمانی و سه مدال برنز نیز در گنجینه افتخارات خود دارد.


بعد از صربستان، شاگردان خولیو ولاسکو سرمربی تیم ملی والیبال آرژانتین با 19 دوره حضور در لیگ جهانی با سابقه ترین تیم مسابقات تهران هستند، اما این تیم تاکنون در لیگ جهانی روی سکو نرفته است و ملی پوشان والیبال آرژانتین در حسرت مدال لیگ جهانی هستند.


در این گزارش نگاهی کوتاه به سابقه تیم های ملی والیبال صربستان، آرژانتین، ایران و بلژیک که در هفته دوم لیگ جهانی به مصاف یکدیگر می روند، خواهیم داشت.** والیبال بلژیک و چهارمین تجربه لیگ جهانی
والیبال بلژیک با وجود پیشینه تاریخی بسیار زیاد و افتخارآفرین شرکت در مسابقات بین المللی، نخستین دوره لیگ جهانی خود را در سال 2014 تجربه کرد.


ملی پوشان بلژیک که به اژدهای سرخ مشهور هستند، در دو دوره اول و دوم حضور در لیگ جهانی به مقامی بهتر از یازدهمی و دوازدهمی دست نیافتند، اما در سال 2016 به رغم افزایش تیم های سطح یک توانستند با کسب مقام نهمی خود را در سطح یک لیگ جهانی حفظ کنند و در رنکینگ فدراسیون جهانی والیبال در جایگاه هجدهم قرار گیرند.


تیم ملی بلژیک برای نخستین بار در سال 2013 توانست با شکست جمهوری چک در مرحله نیمه نهایی و کرواسی در مرحله فینال قهرمان لیگ اروپا شود.


والیبال بلژیک در سال 1948 با شرکت در مسابقات قهرمانی اروپا و کسب مقام پنجم، بین المللی شد. بلژیک در سال 1968 هم توانست با تیمی منسجم وارد بازی های المپیک مکزیکوسیتی شود و رتبه هشتم این رویداد مهم بین المللی را به دست آورد.


رقابت های والیبال قهرمانی جهان از سال 1949 آغاز شده است و نخستین دوره این رقابت ها به میزبانی کشور «چکسلواکی» برگزار شد که تیم بلژیک هم جزو 10 تیم شرکت کننده در این رقابت ها بود. بلژیک تا سال 1978 در شش دوره از هشت دوره برگزار شده این رقابت ها شرکت داشت، اما بعد به مدت 32 سال (هشت دوره) مجوز حضور به دست نیاورد تا در سال 2014 و در رقابت های لهستان بار دیگر سهیمه گرفت.


تیم ملی والیبال بلژیک در هفته نخست لیگ جهانی سال 2017 عملکرد خوبی داشت و موفق به شکست صربستان (سه بر صفر) و آمریکا (سه بر یک) شد و فقط در مسابقه نخست خود در هفته اول سه بر دو مغلوب کانادا شد. این تیم در پایان هفته نخست با دو برد و هفت امتیاز در جایگاه دوم جدول 12 تیمی این رقابت ها قرار گرفت به نوعی عملکردش همراه با شگفتی بود.** صربستان؛ مدافع عنوان قهرمانی با 9 مدال
والیبال مردان صربستان سابقه 20 ساله در لیگ جهانی دارد و در سال 2017 برای بیست و یکمین بار در این رقابت ها شرکت می کند. این کشور تاکنون 9 بار در لیگ جهانی روی سکو رفته است که بهترین آن در سال 2016 و کسب مدال طلا و عنوان قهرمانی است.


صربستان پس از پنج ناکامی برای کسب مدال طلا که منجر به کسب مقام نایب قهرمانی و مدال نقره لیگ جهانی شد، در سال 2016 با شکست برزیل مدعی در سالن تارون کراکوف کشور لهستان قهرمان شد و ارزش این مدال برای ملی پوشان صربستانی دو چندان شد.


تیم ملی والیبال مردان صربستان در سال های 2003، 2005، 2008، 2009 و 2015 به مدال نقره لیگ جهانی دست یافت و در سال های 2002، 2004 و 2010 به مدال برنز رسید.


طی این سال ها، بسیاری از بازیکنان مطرح صربستان در کسب جوایز فردی پیشگام بودند. از جمله ایوان میلیکوویچ که تنها بازیکنی است که چهار بار عنوان ارزشمندترین بازیکن لیگ جهانی را به خود اختصاص داده است.


والیبال مردان صربستان از سال 1996 در المپیک حضور یافت و پنج دوره متوالی این رویداد مهم بین المللی را تجربه کرد که مدال برنز بازی های المپیک آتلانتا سال 1996 و مدال طلای بازی های المپیک 2000 سیدنی از جمله افتخارات این تیم است. تیم ملی والیبال صربستان در سال 2016 به رغم قهرمانی در لیگ جهانی، سهمیه حضور در المپیک ریو به دست نیاورد.


صربستان هنوز نتوانسته به مدال طلای مسابقات قهرمانی جهان دست یابد و فقط یک مدال نقره در سال 1998 و یک مدال برنز در سال 2010 را درکارنامه خود دارد و جای خالی مدال خوش رنگ طلا در کارنامه افتخارات آنان احساس می شود. صربستان دو قهرمانی (2001 و 2011) مسابقات قاره اروپا را نیز در پرونده دارد.


تیم ملی والیبال صربستان در هفته نخست لیگ جهانی با دو برد و یک شکست و کسب 6 امتیاز در رتبه چهارم جدول 12 تیمی این رقابت ها قرار گرفت. ملی پوشان این تیم آمریکا و کانادا را سه بر یک شکست دادند و سه بر صفر مغلوب بلژیک شدند.آرژانتین؛ شاگردان ولاسکو در حسرت 19 ساله مدال لیگ جهانی
والیبال مردان آرژانتین در سال 2017 برای نوزدهمین بار در لیگ جهانی شرکت می کند، اما این کشور تاکنون مدالی در این رقابت ها به دست نیاورده است. آرژانتین که در لیگ جهانی 2015 تحت هدایت خولیو ولاسکو یازدهم شد، در سال 2016 پیشرفت قابل توجهی از خود نشان داد به طوری که در المپیک 2016 ریو به مقام پنجم مشترک دست یافت.


بهترین عنوانی که تاکنون تیم ملی آرژانتین توانسته در لیگ جهانی ثبت کند، مقام چهارم سال 2011 است که با باخت سه بر صفر به لهستان از کسب مدال برنز بازماند و به عنوان چهارمی بسنده کرد.


آرژانتین دوبار هم در سال های 2009 و 2010 پنجم شد. سال گذشته هم با سه پیروزی و 9 باخت به مقام نهم سطح یک اکتفا کرد. ولاسکو با تیم ششم رنکینگ جهانی به دنبال افق های جدیدی است که بتواند بر سوابق درخشان برون مرزی خود بیافزاید.


نخستین حضور بین المللی والیبال آرژانتین در مسابقات قهرمانی آمریکای جنوبی ریودوژانیرو در سال 1951 اتفاق افتاد که به مقام چهارم دست یافت. در همین شهر نیز نخستین حضور آرژانتین در مسابقات قهرمانی جهان در سال 1960 ثبت شد که به مقام یازدهم رسید. آرژانتین تاکنون در 11 دوره مسابقات قهرمانی جهان شرکت کرد و بهترین نتیجه آن هم در سال 1982 هنگامی که میزبان این رقابت ها بود، رقم خورد و به مقام سومی و مدال برنز دست یافت.


از مجموع هفت حضور آرژانتین در بازی های المپیک، بهترین مقام کسب شده مدال برنز بازی های المپیک 1988 سئول است.


تیم ملی والیبال آرژانتین در هفته نخست لیگ جهانی دو ناکامی سه بر صفر برابر روسیه و فرانسه داشت و با شکست سه بر دو بلغارستان با دو امتیاز در رتبه یازدهم قرار گرفت و راهی تهران شد تا در هفته دوم بخت خود را برای کسب امتیازهای بیشتر برابر بلژیک، ایران و صربستان بیازماید.** پنجمین حضور ایران در لیگ جهانی
تیم ملی والیبال ایران در سال 2013 نخستین حضور خود در لیگ جهانی را تجربه کرد و در سال 2014 برای نخستین بار به مرحله نهایی رقابت های لیگ جهانی راه یافت. تیم ملی والیبال ایران در این دوره با پذیرش شکست برابر ایتالیا از کسب مدال برنز لیگ جهانی بازماند و چهارم شد.


تیم ایران از زمان پیوستن به لیگ جهانی همواره تیم های قدرتمند دنیا را به چالش کشیده است. ایران در سال 2017 پنجمین حضور متوالی خود را در لیگ جهانی تجربه می کند و عملکرد این تیم به گونه ای بوده است که تضمین حضور هفت سال دیگر از سال 2018 تا 2024 در لیگ جهانی را از سوی فدراسیون جهانی والیبال کسب کرد.


لیگ جهانی 2016 برای ایران با چهار پیروزی و پنچ شکست و ناکامی در صعود به دور فینال رقابت ها به اتمام رسید.


تیم ملی والیبال ایران که اکنون در رتبه هفتم رده بندی جهانی این رشته ورزشی قرار دارد، در سال 1970 نخستین حضور خود در رقابت های قهرمانی جهان را تجربه و به عنوان بیست و یکمی اکتفا کرد. ملی پوشان ایران در سال 1998 برای دومین بار در این رقابت ها شرکت کردند و جایگاه نوزدهم را به دست آوردند. ایران در سال های 2006 و 2010 دو حضور دیگر در رقابت های جهانی تجربه کرد و در سال 2014 در پنجمین حضور خود با پذیرش شکست از تزارها مقام ششم این رقابت ها را در لهستان به دست آورد.

تیم ملی والیبال ایران سابقه حضور در 9 دوره بازی های آسیایی را نیز در پرونده کاری خود دارد که مدال برنز سال 1966، نایب قهرمانی در سال های 2002 و 2010 و قهرمانی سال 2014 با شکست ژاپن در بازی های کره جنوبی از جمله افتخارات این تیم در مهمترین رویداد ورزشی قاره کهن آسیا است.


همچنین والیبال مردان ایران تجربه حضور در 16 دوره مسابقات قهرمانی آسیا از 18 دوره این رقابت ها را دارد که مدال برنز سال 2003، نایب قهرمانی سال های 2009 و 2015 (تیم ملی ب) و قهرمانی سال های 2011 و 2013 از جمله افتخارات ملی پوشان این رشته ورزشی ایران است.


تیم ملی والیبال ایران در سال 2016 به رویایی 52 ساله خانواده بزرگ والیبال جامعه عمل پوشاند و با کسب سهمیه بازی های المپیک برای نخستین بار در مهمترین رویداد بین المللی ورزش حضور یافت. ملی پوشان ایران در بازی های المپیک 2016 ریو با عملکرد شایسته به عنوان پنجم مشترک دست یافتند.


حضور در چهار تیم برتر جهان و المپیک در پایان سال 2020 از جمله برنامه های فدراسیون والیبال برای این رشته ورزشی است که شروع آن با جذب ایگور کولاکوویچ به عنوان سرمربی تیم ملی والیبال ایران زده شد.


تیم ملی والیبال ایران در هفته نخست لیگ جهانی و در کشور ایتالیا سه بر صفر مغلوب میزبان شد، سه بر یک نتیجه را به برزیل واگذار کرد و در بازی آخر هفته نخست با ترکیب جوانان خود سه بر یک لهستان را شکست داد تا با یک برد و سه امتیاز در رتبه دهم جدول و یک پله بالاتر از آرژانتین قرار گیرد.** گروه بندی 12 تیم لیگ جهانی در هفته دوم به قرار زیر است:
گروه D میزبان ایران: صربستان، آرژانتین، بلژیک و ایران
گروه E میزبان بلغارستان: برزیل، لهستان، کانادا و بلغارستان
گروه F میزبان فرانسه: فرانسه، روسیه، آمریکا و ایتالیا


برنامه کامل هفته دوم دور مقدماتی لیگ جهانی سال 2017 به وقت ایران به قرار زیر است:
** جمعه 19 خرداد:
کانادا – برزیل ساعت 19 و 40 دقیقه
صربستان – آرژانتین ساعت 18 و 10 دقیقه
ایتالیا – آمریکا ساعت 20
بلغارستان – لهستان ساعت 20 و 40 دقیقه
ایران – بلژیک ساعت 21 و 10 دقیقه
فرانسه – روسیه ساعت 23

** شنبه 20 خرداد:
برزیل – لهستان ساعت 18 و 10 دقیقه
بلژیک – آرژانیتن ساعت 18 و 10 دقیقه
آمریکا – روسیه ساعت 20
ایران – صربستان ساعت 21 و 10 دقیقه
کانادا – بلغارستان ساعت 22 و 10 دقیقه
فرانسه – ایتالیا ساعت 23

** یکشنبه 21 خرداد:
ایتالیا – روسیه ساعت 18
لهستان – کانادا ساعت 18 و 10 دقیقه
صربستان – بلژیک ساعت 18 و 10 دقیقه
فرانسه – آمریکا ساعت 21
ایران – آرژانتین ساعت 21 و 10 دقیقه
برزیل – بلغارستان ساعت 22 و 10 دقیقه

منبع: ایرنا

نوشتن دیدگاه

* دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
* ارسال پیام توسط یک نفر با نام های مختلف ممنوع است.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


دیدگاه‌ها  

مبینا
+1 # مبینا 1396-03-17 22:55
کاش بازی با آمریکا تو ایران بود :cry:
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
رضا
+6 # رضا 1396-03-17 13:06
بايد واقع بين بود، انصافا كار سختي داريم ولي براي موفقيت چيزي كم نداريم
درسته كه هر سه تا تيم اين هفته تيمهاي خوبي هستند ولي ما هم ايرانيم، اگه جو نگيره و خود باوري داشته باشيم حله
ولي اي كاش بتونيم ببريم كه خيلي به اين بردها براي صعود نياز داريم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر

آخرین عناوین

  1. همه
  2. مطالب
  3. تصاویر
  4. ویدیوها

هر آنچه در والیبال نیاز دارید

ghab.gif

مطالب ویژهتبلیغات متنی

ربات اینستاگرام ایران سوشال

ربات هوشمند افزایش فالوور اینستاگرام واقعی، فعال و هدفمند ایرانی با امکان 3 روز تست رایگان!

www.iransocial.net

آکادمی دیجیتال مارکتینگ

اولین و برترین برگزارکننده تخصصی دوره های کاربردی بازاریابی اینترنتی در ایران

www.dmacourse.com

پول تیکت

نقد و بررسی و خرید بلیط استخرها و پارک های آبی، سونا و جکوزی سراسر ایران و تخفیف بلیط استخرها و پارک های آبی

www.poolticket.org