والیبالیست کشورمان نسبت به خط خوردن از تیم ملی والیبال برای حضور در رقابت‌های لیگ جهانی واکنش نشان داد.

سید محمد موسویسید محمد موسوی در حاشیه تمرین تیم ملی درباره نبودن نامش درلیست 14 نفره کولاکوویچ گفت: به دلیل آسیب دیدگی نمی‌توانم تیم ملی را در هفته نخست لیگ جهانی همراهی کنم. 7 هفته تمرین مستمر و 6 بازی تدارکاتی انجام دادیم.

 

تمرینات پرفشار بود اما بازیکنان از انگیزه خوبی برخوردارد بودند. وی در ادامه گفت: از هفته دوم تمرینات به تناوب با تشدید شدن مصدومیت‌های گذشته‌ام مواجه شدم. آسیب‌دیدگی‌هایی که از ناحیه کتف، مچ پا و زانو با آن روبه رو شدم. به همین دلیل نتوانسنم به خوبی تمرین کنم و آماده شوم.

 

وی ادامه داد: مصدومان تیم به استثنا من به وضعیت مطلوب رسیدند. شرایط تیم خوب است و آماده هستیم و امیدوار که در شروع کار با مربی جدید نتایج خوب و قابل قبولی کسب کنیم. 

 

سید اضافه کرد: تیمی که کولاکوویچ آن را هدایت می‌کند نسبت به قبل جوان‌تر شده است. تمرینات فشار بیشتری دارد. این مربی در عین حال که بسیار با دیسیپلین است اما با بازیکنان با احترام و محبت رفتار می‌کند.

 

موسوی با اشاره به این‌که کولاکوویچ در مواجه با مصدومیتش تعامل خوبی برقرار کرد، گفت: دوره درمانی را باید در تهران طی کنم تا درد زانو کاهش پیدا کند و برای هفته‌های بعد لیگ جهانی به آمادگی کامل برسم.

 

بازیکن تیم ملی والیبال ادامه داد: تا زمانی که در تیم ملی هستم با تمام توان بازی می‌کنم. بعد از یک مدت استراحت و بازی در لیگ تصمیم گرفتم تمام وقت در خدمت تیم باشم. هرچند سال قبل مصاحبه کرده بودم که شاید سال آینده پاره وقت کار کنم اما مصدومیتم ربطی به آن مصاحبه ندارد.

 

موسوی درباره میزان تاثیرگذاری‌اش در تیم ملی گفت: این درست است که من در سال‌های اخیر به تیم کمک زیادی کردم و موثر بودم. اما بازیکنان جوانی مانند سامان فائزی و مسعود غلامی جانشینان خوبی هستند و قطعا نبودن من تاثیری روی روند تیم نخواهد گذاشت. بازیکن تیم ملی والیبال درباره بازگشتش به میادین گفت: چیزی قابل پیش‌بینی نیست. اما تمام تلاشم را می‌کنم که زودتر به ترکیب تیم ملی بازگردم.

منبع: فارس

نوشتن دیدگاه

* دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
* ارسال پیام توسط یک نفر با نام های مختلف ممنوع است.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


دیدگاه‌ها  

بردیا
+2 # بردیا 1396-03-09 14:56
با عرض ادب و احترام:
سید محمد موسوی امسال باید استراحت کند به احتمال قریب به یقین به هفته ی دوم لیگ جهانی هم نمی رسد. در کنار او امیر غفور نیز باید امسال استراحت می کرد. اما هیچ مدافع ای در حد و اندازه سید موسوی نه داشته ایم و توانستند استعدادیابی کنند ، در پاسخ به کاربر گرامی بهمن زرین کوب: در مورد اسفندیار او باید در پست پشت خط با توجه به شرایطی که دارد مورد آزمون و خطا قرار گیرد ، یا لیگ جهانی بهترین فرصت بود ، بدین ترتیب میشود در مورد تصمیم گرفت ، که برای پست پشت خط مفید است یا خیر. برای دریافت سخت به نظر میرسد مطمئن باشد ، چون ساعد های مطمئنی ندارد. این یک پیشنهاد است در خانواده والیبال ، و استقبال و عدم استقبال از آن به سرمربی تیم ملی بستگی دارد؟! میرزاجان پور در قطر پاسور بازیکن خوبی نیست و دریافت نیز مشکل ساعد دارد ، که گه گاهی و زمزمه هایی برای استفاده او در قطر پاسور به وجود آمده ، که اصلا با عقل جور در نمی آید. از این روست که اسفندیار 19 ساله دست کم بازدهی بالاتری دارد ، معنوی نژاد هم حماقت محض است برای این پست انتخاب شود. درست است ما در قطر پاسور و دریافت کننده مشکل شدید داریم که یک بازیکن کامل باشد ، مثله نفرات خارجی که شما نام بردید و من نیز همیشه روی این موضوع تاکید کرده ام. اما خرید بازیکن خارجی دو مشکل دارد نخست اینکه بازیکن خارجی کامل به دلایل مختلف نه پیدا میشود ، و نه به ایران می آید. و دوم اینکه به جای اتخاذ چنین تصمیمی بهتر است بازیکن های جوانی که پتانسیل لازم را برای بازی در لیگ های معتبر اروپایی همچون کریمی و اسفندیار دارند از ایران خارج شوند تا به صورت حرفه ای ساخته شوند. لیگ ایران وضعیت جالبی ندارد و دانش مربیان ایرانی نیز در پایین ترین سطح در قیاس با مربیان اروپایی ست. و به طور کلی آموزش علم والیبال تئوری و عملی در ایران ضعیف است ، افتی که بعضی از بازیکنانی که در ابتدای راه هستند و با آن مواجه می شوند نیز از همین روست. مربیان آرژانتینی ( ولاسگو استثناست ) از ما جلو ترند چون در دل مکتب دانش غنی والیبال ایتالیا و برزیل خود را جای داده اند. استویچف نیز برنامه مدون و خوبی داشت که تن به آن ندادند. استعدادیابی وحشتناک سخت است ولی بازیکن سازی از آن راحت تر است. در استعدادیابی ایران مشکل دارد و جای خالیه افراد پرآوازه ای چون سیناسترا و ویکتور پنس در والیبال پایه به شدت حس می شود. در تیم جوانان و زیر 23 سال به غیر از کریمی و اسفندیار و تا حدودی اسمعیل نژاد وضعیت اسف بار است و سایرین از والیبال مدرن به شدت فاصله دارند. امیدوارم تا حدودی پاسخگوی پرسش شما بهمن زرین کوب عزیز شده باشم. اگر کاستی احساس کردید مرا به بزرگواریان ببخشید ، چون همه چیز در متن نمی گنجد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
خالد
-1 # خالد 1396-03-09 14:39
در مورد ترکیب تیم ملی من فکر میکنم مربی ایران لیگ ایران بدقت بررسی نکرده و باید تمام بازی های لیگ می دید.
در مورد پاسور: صالح افزون من اصلا درک نمیکنم چرا داره میبره واسه این که دفاعش بهتره 2 تا امتیاز میاد تو کمک میکنه!! بابا این همش میفته توی تور :lol: ، البته خوب بین وادی صالح افزون مثل انتخاب بد و بدتره فرقی نمیکنه زیاد، باید جواد کریمی دعوت میکرد به نظر من حداقل وادی میبرد اصلا نمیتونم درک کنم چرا، پاسورهای دیگه ای هم داشتیم که خوب بودن دقیق یادم نیستش ولی فکر کنم پاسور تیم پارسه جون و خوب بودش با فزیک مناسب. البته وادی وقتی میره پشت سرویس معمولا بیشار از یه سرویس میزنه هم سرویسش خوبه هم دریافتاش جایگیریش عالیه ولی پاساش میزون نیست هر کدوم یه جایین.
در مورد بازینکنای سرعتی: هدف تشکیل یه تیم اینه که تیم نتیجه بگیره در غیر این صورت پشتوانه ای باشه واسه آینده، سامان فایزی و مسعود غلامی بنظر من نه با این بازیکنا میشه نتیجه گرفت و نه پشتوانه تیم ملی میشن، فکر میکنم بازیکنای با تجربه تری یا جونتری باید دعوت میکرد مثل بهمن جهاندیده...
در مورد پشت خط زن: امیر غفور نمیدونم تو چه وضعیته ولی نمیدونم چرا از جواد حسین آبادی استفاده نکرد یا وحید والی میتونست دعوت کنه ببینه بازیشو،،، حتما یه چیزی میدونه مربی که اینارو دعوت کرده دیگه اله علم
دریافت قدرتی: بردن نظری افشار درسته اگه از این بازیکن استفاده کنه توی بازیها چون نظری افشار واقعا تو اوج والا اگه نخواد ازش استفاده کنه خوب 2 تا جون برمیداشتی میبردی دیگه بردن میزراجان پور کاملا اشتباه به هیچ دردی نمیخوره باید پوربا فیاضی میبرد. میرزاجانپور اسپکش خوبه بهتر از اون دفاعش دیگه، نهایتا بتونه یه امتیاز دیفاع بگیره تو هر ست ولی 10 تا امتیاز خراب میکنه...البته نحوه استفاده از این بازیکنا خیلی مهمن که پیمان اکبری خوب میدونه کی تعویضشون کنه چه جوری بازی بگیره ازشون. بنظرم باید بازیکنای تیم ملی جوانان استفاده کنه اونایی که زیر نظر بهروز عطایی هستن، والا بازیکنای تیمی که زیر نظر سیچلو هستن هیچ کدوم آینده ندارن.
در حالت کلی 3 تا بازی اول ما چه با اون بازیکنایی که بالا اسم بردم چه با هر بازیکن دیگه ای احتمال بردنشون خیلی کمه. هدف اینه که ادم بازی تیم ملی میبینه لذت ببره مثل دوران ولاسکو...برخلاف نظر دوستان من فکر میکنم پیمان اکبری مربی خیلی باهوشیه و امیدوارم که تیم ملیمون موفق باشه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
ساشا
+1 # ساشا 1396-03-09 14:00
سلام ، دیر یا زود باید این اتفاق می افتاد، درسته موسوی از لحاظ فنی وسنی می تونه تا المپیک 2020 برایه تیم ملی بازی کنه ، ولی باید به بازیکن هم اجازه داد تا به سلامتی خودش هم برسه فشار بیش از حد برایه بازیکنان اصلی خوب نیست، تو تیم آمریکا یا روسیه دارند تغییر نسل می دند ، شاید چهار ، پنج بازیکن المپیک قبل تو ترکیب داشته باشند ما هم باید همین کارو می کردیم. امثال عادل غلامی ، معروف ، نظری افشار با احترامی که بخاطر تلاش هایی که در این چند سال گذشته داشتند باید دیگه دعوت نمی شدند، وبازیکن جوونتر میدون می دادند، چه اشکالی داره چند تا بازی می باختند تا راه بردن رو یاد می گرفتند، مگر امثال موسوی ،معروف ، غفور ، قائمی توچند سالگی وارد تیم ملی شدند ، مگر تو همین سن های 21، 22 سال نبود. اگر این کار رو قبلا انجام می دادیم. حالا با مصدومیت یکی دو بازیکن، به چه کنم چه کنم نمی افتادند. در ضمن بازیکنانی مثل کریمی ، آقچه لی ، مجرد ، اسفندیار ، عینی و مسافر بخاطر در پیش بودن مسابقات جوانان جهان و بعد از اون امید های جهان ،دیگه فرصت حضور ودعوت شدت به تیم بزرگسالان رو تا مسابقات قهرمانی بزرگسالات آسیا ندارن.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
هما
-1 # هما 1396-03-09 12:55
ببخشید ایشون روچه حسابی فرمودن تیم جووونتر شده ؟؟؟؟؟؟!!!!!!!؟؟ ؟؟؟خنده داره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
ستاره روشن
+6 # ستاره روشن 1396-03-09 10:05
از دست دادن سید برای این بازی ها اسباب تاسفه ولی شاید این جوری جوونا خودی نشون بدن. به هر حال تغییر اجتناب ناپذیره ولی ای کاش به جای اینکه همه کارهارو بذاریم واسه دقیقه 90 ، زودتر برای تربیت جایگزین ها دست به کار بشیم و همونائی رو هم که داریم با یک لیگ فاجعه از دور خارج نکنیم. مجرد یک وقتی کاملا اسباب امیدواری بود، ولی توی لیگ با اون بلائی که سر پارسه آوردند یکسره از کارافتاد. فرصت سوزی زیاد داریم. خدا کنه فائزی خودش رو جمع و جور کرده باشه. یک وقتی خیلی مایه امیدواری شده بود. به هر حال باید دعا کرد که بچه ها آبرومند بازی کنن. باید دید این مربی با این تمرینات سنگینش راه به جائی می بره یا نه؟ چقـــــــــــــ ــدر جای ولاسکو یا مثل اون خالی یه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
سجاد 2
+7 # سجاد 2 1396-03-09 03:15
سلام...یکم توفیق اجباری شد تا بلکه به جوونترا بازی داده بشه
قرا هم تو تمرینا فعلا بدک نبوده ظاهرا خیلی نا امید نباشید
بنظرم بجای پنچ تا قدرتی زن ، حسین ابادی رو هم با خودش میبرد بختر بود
ولی باید به مربی حداقل دوسال فرصت داد
همین نقد ها علیه ولاسکو تو سالی که برای اولین بار سرمربی ما شد هم بود ( خیلی هم شدید تر )بود چون یهو همه بازیکنارو بغیر از چند نفر کنار گذاشت
یکم صبر کنید و به این مربی فرصت بدید روش هر مربی با دیگری فرق
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
بهمن زرین کوب
+2 # بهمن زرین کوب 1396-03-09 02:01
تیم ملی ایران پشتوانه هاش هم بدتر از خودش ضعیف هستند بهتره دوتا بازیکن خارجی با کیفیت تو قطر پاسور و یک نفر دریافت کننده پیدا کنه که بازیکنان کاملی باشن . سر خودمون رو شیره نمالیم بهتره. یک پشت خط زن درحد و اندازه مثلا سوکولوف بلغار حداقلش ، یا از اون بالاتر در و حد و اندازه گئورگی کروزر ولی گیر نمیاد گزینه ی دوم یا خیلی سخته
تو پست دریافت هم حداقل یکی مثله تاین اورنات اسلوونی ، و از اون بالاتر تایلور آمریکایی که گزینه ی دوم خیلی سخت پیدا بشه. من چاره ی دیگه ای نمی بینم ، چون تو این پست ها همشون از یه طریقی دارند لنگ میزنند پست پشت خط زن میکائیل تاجر رو نمیارند اون بود بازم خیلی وضعیت بهتر بود انا محاله انتخابش کنن ، غفور هم مدام مصدومیت کهنه و تازه براش پیش میاد ، شهرام محمودی هم که هیچی با برناکارت باید بیارنش داخل زمین از بس مصدومه! مصدوم هم نباشه سرویس پرشی نمیتونه بزنه و ارتفاع توپش پایینه. بقیه پشت خط زن های پیر و جوان ایرانم سطحشون بیشتر از آسیا نیست که. و تو دریافت کننده ها هم یکی ساعد نداره ، یکی متوسطه ، یکی سرعت اسپک اصلا نداره. بعد واقعا مسخره ست که از معنوی نژاد و میرزاجان پور بخوان پشت خط زن بسازند!!!!! خانم عابدینی میگن اسفندیار رو باید آماده پست پشت خط زن کنن ، از اونجایی هم که چند بار افراد دیگه بخصوص آقای بردیا گفته ، چون اطلاعات مکتوب و مفصلی داره من نمیدونم چی بگم ، فقط میدونم اسفندیار رو فکر نکنم واسه پست پشت خط بیارنش و بسازنش، البته که اشتباه میکنن نیارن ، اما این اتفاق احتمال زیاد رخ نمیده. و در کل نیاز مبرم برای بازیکن خارجی داریم ، امیدوارم اگه ممکن بود آقای بردیا پاسخ این سوال من رو بدن ، شاید من اشتباه کنم؟!!! اما....
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
صادقی
+5 # صادقی 1396-03-09 01:31
این تیم دیگه از سه بازی من مطمئنم جلوی حتی آرژانتین با ترکیب اصلی دوتاش رو می بازه ، بقیه تیم ها بماند . نبودن سید هم پیرهن عثمان میکنند نتیجه نگیرند. و به نبود سید و.... ربط میدن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
سبحان الوندی
+1 # سبحان الوندی 1396-03-09 01:26
اگه به جای رضا قرا ، سامان فائزی ، مسعود غلامی ، صالح افزون ، نظری افشار بازیکنانی مثله تاجر ، عیدی ، تشکری ، جواد کریمی ، رحمان داوودی تو لیست 14 نفره بودند شاهد یک دوئل تمام عیار و یک بازی مهیج با سایز تیم ها می شدیدم ، صرف نظر از نتیجه
چون افرادی که اسم بردم و راهی ایتالیا هستند لذت والیبال رو از بین میبرند و سطح کیفی فنی تیم ملی ایران رو هم زیر سوال می برند! اما جای نگرانی نیست استاد بزرگ اکبری بلده چطور حرف رو بچرخونه و بهانه های مختلف بیاره.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
بهزاد ترابی
+3 # بهزاد ترابی 1396-03-09 01:18
ایران به ذخیره ایتالیا هم میبازه ، جای زایتسف ، لوکا وتوری هست که بازیکن خیلی خوبیه ، تو تهران هم زایتسف و تورنا رفتند واسه دریافت ، وتوری تو قطر پاسور عالی بازی کرد ، فقط جای تورنا یه کم لنگ میزنن ایتالیایی ها ، که اونم به لطف اکبری نفرات زیادی که تو ترکیب ایران سرویس ساده میزنند ، اذیت نمیشن. تو بازی با لهستان و برزیل هم که لت و پار میشیم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
الهام عابدینی
+4 # الهام عابدینی 1396-03-09 01:11
در ترکیب تیم ملی افتضاح ترین دفاع وسط ها رو بردن ، سخی عیدی و تشکری دوتایی از این سه نفر اعزامی خیلی خیلی سرترن. حامد رضایی هم پرشی زن خوبی بود پیرارسال ، اما به کمرش فشار می اومد پارسال تو لیگ ساده سرویس میزد ، ولی روی دفاع تور بازم از این سه نفر بهتر بود ، اونو چرا دعوت نکردند؟ پشت خط زن هم که قرا خیلی ضعیفه ، امیر غفور هم سرحال نیست ، پس پست پشت خط زن هم داغونیم ، از میرزاجان پور و از معنوی نژاد نمیشه پشت خط زن ساخت ، به زور می خواد یکی از این دو نفر رو پشت خط زن کنه ، که اصلا و ابدا جواب مثبت نمیده! باید تاجر رو هر طور شده می بردند ، چوبشو والیبال میخوره آخرش و در کنار تاجر ، اسفندیار رو که 19 سالشه آماده پشت پشت خط میکردن ، اسفندیار واسه دریافت میرزاجان پور دومه ، ساعد نداره به خاطر قدش و.... ولی تو پست پشت خط آینده اگه جسارت کافی رو بهش بدن و ترسوش نکنند، به خاطر سرعت اسپک و سرعت سیروس و فیزیک قوی و قامتش ، یا در بدترین حالت اسماعیل نژاد هم خوب تر از بقیه بود ، ولی تاجر پوستشون رو می کند ، خیالمون خیلی راحتتر بود. در مورد نظری افشار هم حماقته ، اونو دارند میبرند که کارایی نداره ، تازه با لهستان هم همش ذخیره بود ولی از رحمان داوودی استفاده نمیکنن ، من به نوبه ی خودم میگم ، اگه تیم ملی تونست کمر راست کنه و با این روند و این ترکیب اگه قهرمانی جهان اوت نشد . قسم می خورم ده مرتبه بیام از همه معذرت خواهی کنم که من اشتباه میکردم. البته در مقابل تیم های با ترکیب اصلی تو لیگ جهانی ، و قهرمانی جهان که کل تیم ها با نهایت توان میان و دوباره شاهد همچین نفراتی باشیم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
ناصر ابراهیمی
+8 # ناصر ابراهیمی 1396-03-08 22:46
ما که از اول تا آخر میبازیم پس بهتره سید فرسوده نشه و کاش معروف و غفور هم استراحت میداد ، با این وضعیت دریافت و سرویس ما حریف تیم های ابر قدرت با ترکیب اصلی باشند که نیستیم . باید جوانان بدرد بخور رو می بردند و در کنارش واسه قطر پاسور و دفاع وسط تاجر و سخی عیدی تا تیم هم قدرتمند بشه ، هم جوانان معلوم بشه چند مرده حلاج هستند ، مثله ترکیب آمریکا
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
شهروز امینی
+9 # شهروز امینی 1396-03-08 18:50
نمیدونم چرا انقدر مصدومیت واسه بازیکنان ایران پیش میاد ، هیچ جا با اینکه لیگ فشرده ای دارند ، به این زور نمی افتند!
ولی از طرفی بد هم نشد ما که به این تیم ها بخصوص برزیل و لهستان که با ترکیب اصلی هستند می باختیم. این جوری کمتر ضایع میشیم ، میگیم ما هم موسوی نابغه دفاع وسط والیبال کشورمون رو نداشتیم. اما بی تعارف بگم لهمون میکن ، چون غفور هم صد در صد آماده نیست. قرا هم که اصلا بدرد نمیخوره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر

آخرین عناوین

  1. همه
  2. مطالب
  3. تصاویر
  4. ویدیوها

هر آنچه در والیبال نیاز دارید

ghab.gif

مطالب ویژهتبلیغات متنی

ربات اینستاگرام ایران سوشال

ربات هوشمند افزایش فالوور اینستاگرام واقعی، فعال و هدفمند ایرانی با امکان 3 روز تست رایگان!

www.iransocial.net

آکادمی دیجیتال مارکتینگ

اولین و برترین برگزارکننده تخصصی دوره های کاربردی بازاریابی اینترنتی در ایران

www.dmacourse.com

پول تیکت

نقد و بررسی و خرید بلیط استخرها و پارک های آبی، سونا و جکوزی سراسر ایران و تخفیف بلیط استخرها و پارک های آبی

www.poolticket.org