والیبال ایران: تیم ملی والیبال ایران در دومین مسابقه دوستانه خود برابر اسلوونی با حساب 3 بر 2 به پیروزی دست یافت.

تیم ملی والیبالبه گزارش والیبال ایران، تيم ملي واليبال ایران دوشنبه شب در چهارمين ديدار دوستانه و تدارکاتی در اردوي برون مرزي پيش از آغاز ليگ جهاني ٢٠١٧، براي دومين بار به مصاف تيم ملي واليبال اسلووني رفت.

 

تيم ملی واليبال اسلووني كه خود را براي شركت در مسابقات انتخابي جهان در قاره اروپا و حضور در سطح دو ليگ جهاني ٢٠١٧ آماده مي كند، اسلوبودان كواچ سرمربی اسبق تیم ملی والیبال ایران را به خدمت گرفته است.


در ابتدای این مسابقه سرمربیان دو تیم اعلام کردند که بر اساس توافق قبلی مسابقه دوستانه و تدارکاتی تیم های ملی والیبال ایران و اسلوونی در پنج ست 25 امتیازی برگزار می شود.


تیم ملی والیبال ایران که در دیدار نخست سه بر دو مغلوب تیم آماده اسلوونی شده بود، در دومین جدال تدارکاتی سه بر دو به پیروزی رسید تا با برطرف کردن نقاط ضعف، برای لیگ جهانی آماده تر شده باشد.


ملی پوشان کشورمان در ست های اول و دوم با امتیاز مشابه 25 بر 23 مغلوب تیم میزبان شدند اما در ست های سوم تا پنجم به ترتیب با امتیازهای 25 بر 23، 25 بر 14 و 25 بر 16 به پیروزی رسیدند.


ايگور كولاكوويچ سرمربی تیم ملی والیبال ایران در ابتدای ست نخست ترکیب سعید معروف، محمد موسوي، عادل غلامي، امیر غفور، فرهاد قائمي و مجتبی ميرزاجانپور را به میدان فرستاد و از مهدي مرندي برای دريافت و از مصطفي حيدري براي توپگیری استفاده كرد.


سرمربی تیم ملی والیبال اسلوونی نیز در ابتدای این مسابقه آلن پاژنک، کلمن چبولی، تاین اورنات (کاپیتان)، میتیا گاسپارینی، یانی کوواچیچ، یان کوزامرنیک و دیجان وینچیچ را به میدان فرستاد.


اين مسابقه در سالن ورزشي لوبلیانا كه با اتوبوس حدود دو ساعت با محل اسکان تیم ملی فاصله داشت برگزار شد. با وجود اينكه مسئولين برگزاري اعلام كرده بودند كه اين ديدار بدون تماشاگر برگزار مي شود، ولي تعداد انگشت شماري تماشاچي در سالن حضور داشتند. از سفارت جمهوری اسلامی ايران در اسلووني هم چند نفري براي تماشاي اين مسابقه خود را به سالن ورزشي شهر لوبليانا رسانده بودند.


در ست اول این دیدار دو تیم تا امتیاز ۱۶ رقابتی پایاپای داشتند ولی در امتیاز ۲۲ اسلوونی چند امتیازی فاصله گرفت تا اینکه عادل غلامی به خط سرویس رفت و با زدن چند سرویس موجی اختلاف را به حداقل رساند، ولی شاگردان کواچ موفق شدند این حداقل اختلاف را تا پایان ست حفظ کنند و این ست را ۲۵ بر ۲۳ به سود خود به پایان رساندند.


در ست دوم تیم ملی والیبال اسلوونی با زدن سرویس های ریسکی و عملکرد موفق در دفاع روی تور و استفاده از توپ های برگشتی موفق شد از ابتدا چند امتیازی از تیم ایران پیش بیافتد و این اختلاف را تا امتیاز ۲۳ حفظ کردند تا اینکه کولاکوویج با چند تعویض و آوردن فرهاد سال افزون، میلاد عبادی پور و محمد جواد معنوی نژاد موفق شد اختلاف امتیاز را به حداقل برساند ولی باز هم اسلوونی کوتاه نیامد و این ست را نیز همانند ست اول ۲۵ بر ۲۳ به سود خود به اتمام رساند.


در ست سوم از آنجایی که کولاکوویچ در حال تست ترکیب های متفاوت است، بازی را با ترکیب سعید معروف، محمد موسوی، مسعود غلامی، فرهاد قائمی، میلاد عبادی پور، محمد جواد معنوی نژاد و مهدی مرندی آغاز کرد و مصطفی حیدری هم برای توپ گیری به زمین رفت. در این ست معنوی نژاد در پست پشت خط زن به کار گرفته شد.


شاگردان کواچ در این ست هم در تمامی فاکتورها بی نقص عمل کردند و با توپ گیری خوب موفق شدند از حریف خود که انگیزه زیادی برای شکست این تیم داشت، پیش بیوفتند. اما شاگردان ایگور کولاکوویچ هم با زدن سرویس های هدف دار و عملکرد مناسب در توپ گیری و دفاع روی تور موفق شدند اختلاف امتیاز را کم کنند و در امتیاز ۱۹ از حریف خود پیشی بگیرند.


کولاکوویچ با تعویض معنوی نژاد و آوردن میرزاجانپور در پست پشت خط زن موجب شد تیم ملی ایران در امتیاز ۲۲ بر ۲۰ از میزبان خود پیش بیافتد و سرویس های خوب فرهاد قائمی و توپ گیری مرندی و حیدری با عملکرد خوب میرزاجانپور در پشت خط زن باعث شد، بوبان در امتیاز ۲۴ بر ۲۱ درخواست وقت استراحت کند. اما این وقت استراحت هم نتوانست این اختلاف را جبران کند و تیم ملی والبیال ایران در ست سوم ۲۵ بر ۲۳ پیروز شد و دو تیم از نظر ست شماری دو بر یک به سود اسلوونی شدند.


ایگور ست چهارم را با ترکیب سعید معروف، محمد موسوی، فرهاد قائمی، میلاد عبادی پور، مجتبی میرزاجانپور و مسعود غلامی آغاز کرد و مثل سه ست قبل مصطفی حیدری برای توپ گیری در زمین استفاده کرد. آرامش کولاکوویچ و کادر فنی در کنار زمین و ارائه توضیحات و نکات فنی از سوی ایگور به بازیکنان از نکات جالب توجه این دیدار بود. بازیکنان ذخیره هم با تمام انرژی بازیکنان داخل زمین را تشویق کردند. در این ست با توجه به رقابت پایاپای دو تیم رالی های بازی به نسبت ست های قبل طولانی تر بود و معمولا این شاگردان کولاکوویچ بودند که در رالی های طولانی، امتیازها را کسب می کردند.


چند نفر ایرانی حاضر در سالن هم که از طرف سفارت آمده بودند، در تمام طول مدت مسابقه به تشویق ملی پوشان می پرداختند. عملکرد خوب موسوی و معروف در کار های سرعتی و آبشار های میرزاجانپور در پست پشت خط زن، ایران را در امتیاز ۹ از حریف پیش انداخت و یک دفاع خوب از معروف، امتیاز ۱۳ بر ۱۱ را برای ایران ثبت کرد. روحیه و کار تیمی خوب شاگردان کولاکوویج موفقیت در تمامی فاکتورهای تیمی را به همراه داشت و تیم اسلوونی را دچار مشکل جدی در این ست کرد. وقت استراحت دوم ۱۶ بر ۱۲ به سود ایران شد و سپس چند سرویس خوب از معروف به همراه عملکرد خوب مسعود غلامی موجب شد امتیاز ایران به ۲۰ برسد و ادامه این روند موجب شد تا این ست هم ۲۵ بر ۱۴ به سود ایران به پایان برسد.


در این ست هر شش بازیکن ایران عملکرد بی نقصی داشتند و موجب شدند تا تیم ایران با اختلاف بالایی امتیاز این ست را از آن خود کند. در پایان این ست دو تیم، دو بر دو برابر شدند و مسابقه به ست حساس پنجم کشیده شد.


ایران ست پنجم را نیز با ترکیب فرهاد سال افزون، میلاد عبادی پور، محمد جواد معنوی نژاد، مسعود غلامی، رضا قرا، سامان فائزی و مهدی مرندی آغاز کرد و حیدری هم در توپ گیری به زمین می آمد. در این ست ترکیب جوانتر ایران عملکرد بهتری نسبت به روز گذشته داشت و رقابتی پایاپای با تیم ملی اسلوونی انجام داد و وقت استراحت های پی در پی کواچ هم نتوانست مقابل عملکرد خوب شاگردان کولاکوویج را در استفاده از توپ های برگشتی و زدن سرویس های هدف دار بگیرد و ایران در امتیاز ۱۱ بر ۶ از حریف خود با چند امتیاز اختلاف پیش افتاد. کولاکوویچ در این ست دائم با بازیکنان صحبت و نکات فنی و تاکتیک های مختلف را به آنها گوشزد کرد.


دقاع روی تور خوب ایران در این ست اختلاف برتری را بیشتر کرد، ملی پوشان کشورمان ۱۵ بر ۸ پیش افتادند. با توجه به اینکه از قبل از بازی مربیان دو تیم توافق کرده بودند، مسابقه در ۵ ست ۲۵ امتیازی برگزار شود این ست نیز تا امتیاز ۲۵ پیگیری شد و در پایان ملی پوشان کشورمان 25 بر 16 در این ست به پیروزی رسیدند تا در نهایت سه بر دو فاتح دومین دیدار تدارکاتی با تیم اسلوونی باشند.

منبع:فدراسیون والیبال

 

نوشتن دیدگاه

* دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
* ارسال پیام توسط یک نفر با نام های مختلف ممنوع است.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


دیدگاه‌ها  

صفری
+1 # صفری 1396-02-27 22:44
شهرام محمودی اول های حضورش در تیم ملی جا مینداختن جلوش نمی توست بیاره ولی اونقدر باهاش تمرین کردن که بهتر شد میکاعیل تاجر با اینکه حقش رو خوردن با اون شرایط سخت هر سال داره پیشرفت میکنه و بهتر میشه اگه این بازیکن تو تمرین های تیم ملی بود ببین چی میشد کمتر از کورک و اندرسون نمیشد کاش تاجر پشتوانه ای مثل بهنا م محمودی داشت.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
شهاب....
+1 # شهاب.... 1396-02-27 04:32
ما خودمون رو گذاشتیم سرکار وگرنه کاملا ساده ست ، تیم ایران درجه دو بیشتر نیست ، از لیگ معلومه دیگه ، در مورد این چند نفر تاجر ، عیدی ، داوودی ، اسفندیار ، کریمی فقط شایستگی دارند که اونم تیمسار اکبری داره نابودشون میکنه با دعوت نکردن ، هم اونا رو ، هم تیم ملی رو
بقیه رو که لیگ من دیدم اصلا والیبالیست به حساب آوردن مسخره ست. البته به جز ترکیب ولاسگو و عبادی پور دوران کواچ ، معنوی نژاد هم خیلی از بازیکنان لیگ مثله چپرلی ، مسافر ، شیرود و..... بهتره ، ولی در عین حال فاصله ش با دریافت کننده های جهان خیلی زیاده
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
الهام عابدینی
0 # الهام عابدینی 1396-02-27 04:16
لیگ جهانی ایران زورش به تیم هایی که با ترکیب اصلی بیان ، نمیرسه مثله برزیل و... میکائیل تاجر با اون همه مهارت رو نیاورده. بعد کولاکوویج تو شیش و بش این به سر میبره که از معنوی نژاد و میرزاجان پور دریافت کننده و قرا ، بالاخره یه پشت خط زن به زور در بیاره دیگه! کجای دنیا اینجوریه آخه؟ آقچه لی که اصلا تموم شد ، اسماعیل نژاد و حسین آبادی هم بازیکنان درجه یک برای سطح اول و دست و پنجه نرم کردن با تیم هایی قدرتمند که نیستند که؟ حداقل برای من که اصلا منطقی نیست؟ هرچند از قرا بهتر هستند ، ولی بازم سطح بالایی ندارند. میکائیل تاجر 33 سالشه؟ در مورد ایشون اگه 5 سال هم بزرگتر بود بازم میگم عدم استفاده ازش اشتباه بزرگی هست . یه پشت خط زن تو ایران نیست که به طور مکرر از سرویس پرشی استفاده کنه اونم با کمترین خطا و بالاترین سرعت . یه پشت خط زن نداریم انقدر حملاتش قرص و محکم باشه ، انقدر نترس باشه ، بعد امتیاز آور ترین بازیکن لیگ او دوره مقدماتی هم شده ، بازی اول ما با ایتالیاست اگه زایتسف و خوان تورنا بودند ، دوباره سه بر صفر دود میشدیم رو هوا ، جمع 4 بازی گذشته میشد 12 بر صفر . اینجوری پیشرفتی حاصل نمیشه چون هیچ چیز سر جاش نیست.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
میلاد.
+1 # میلاد. 1396-02-27 13:56
کاملا موافقم،تازه تاجر با وجود تیمش که اخر شد و پاسورش ک من حتی درحد بازیای جتم رمضانم نمیبینمش،امتیاز آورترین بازیکن شد، ببینین اگه پاسورش معروف بود چی میشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
مرتضی آوینی
-3 # مرتضی آوینی 1396-02-27 03:55
از قائمی واسه پست پشت خط استفاده نکردن ، قائمی بزرگترین مشکلش زدن آبشار هست ، هیچ وقت نمیبرن پست پشت خط دیگه اینو یه بچه هم می فهمه چه برسه یک مربی.
میرزاجان پور و معنوی نژاد رو استفاده کردن که هر دو راست دست هستند و اصلا این کار خیلی بچگانه ست! چون اونا برای این پست ساخته نشدن اصلا ، این مقوله ی دو پسته هم تو دنیا نادر هست که فقط اندرسون موفق بود درش ، البته بیشتر در پست پشت خط تاثیر گذار تره و بهتره بگم حرف نداره ، زایتسف هم دو پسته بازی کرده ولی واسه دریافت موقت رفت ، چون اصلا بدرد دریافت نمیخوره ، ولی در پست پشت خط به نظر من حرف اول رو تو جهان میزنه. کورک هم تو اسکرا بلچاتوف تو دریافت باری میکنه ، بخاطر وجود ولازلی ، که تو دریافت کورک برعکس پشت خط لنگ میزنه. به جای این همه حماقت بهتره برید دنبال میکائیل تاجر تا به خاک سیاه نشستیم. اون قرا چقدر بیخود بوده که رفتن دنبال دو تا دریافت کننده ، غفور هم موافقم از دوران اوج داره فاصله میگیره ، که خیلی ناراحت کننده ست.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
میلاد.
+2 # میلاد. 1396-02-27 13:52
محض اطلاع حضرتعالی عرض کنم قائمی پست اصلیش پشت خط زن بود، در باریج اسانس هم بعد مصدومیت غفور پشت خط زن اصلی تیم شد....فرهاد قائمی هرچند در حمله از منطقه چهار و گاها شش(پایپ) بسیار ضعیفه اما تو حمله از مناطق یک و دو بعلت چپ دست بودن عالیه و یکی از بهترینای ایرانه.برای اطمینان میتونین فیلم بازیاش توی باریج اسانس زمان کارخانه و همچنین دو فصل قبلش توی هاوش مشاهده کنید،بحث من اینه میشد بجای استفاده از اون،از تاجر که اونم چپ دسته توی این پست استفاده کرد تا فشار از روی غفور مصدوم کم شه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
فردین زارعی
-2 # فردین زارعی 1396-02-27 03:37
امیر غفور هم جدا از مصدومیت مگه تو لیگ مصدوم بود ؟ این بلا رو اکبری سرش آورد که نتیجه بگیره واسه تیمش انقدر سرویس ساده زد تو لیگ ، که تاثیر منفی گذاشته در سرویس پرشی هاش ، و همین طور ارتفاع و کیفیت اسپکش ، بعد به جای استفاده از تاجر که به نظر من وفادارترین پشت خط زن لیگ ایران هست که از جون مایع می ذاشت واسه تیمش ، رو دعوت نکرده . بعد قدرتی زن ها رو آورده تو پست پشت خط ، مورد آزمون و خطا قرار بده!!!! ، باعث بانی اصلی سرمربی نیست بلکه اکبری هست که بخوبی همه رو می شناسه و دم نمیزنه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
مریم محبی
+1 # مریم محبی 1396-02-27 03:28
به اندازه کافی مطالب توسط عزیزان زحمت کشیده شد و گفته شد ، با صحبت های آقا میلاد صد در صد موافقم و در مورد صحبت های آقای رضا هم دقیقا نکات مهمی رو در مورد غفور و فیزیک بدنی یک پشت خط زن و.... گفتند که خیلی خیلی باید بهش توجه بشه . افت غفور ضربه ی سرسام آوری به تیم ملی میرنه ، چون با وجود میکائیل تاجر ، این سردرگمی سرمربی تیم ملی دیوانه کننده ست . که چرا نمی بینتش سرمربی ؟ یا نمیزارند ببینه این بازیکن تمام عیار رو؟!!!!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
Reza-hw
+7 # Reza-hw 1396-02-26 15:19
متاسفانه امیر غفور به خاطر ترس از مصدومیت از تمام توانش استفاده نمیکنه.
نه سرویس پرشی میزنه نه توپ های با ارتفاع بالا رو میتونه بزنه.یجورایی داره به سبک محمودی نزدیک میشه.
با روزای اوجش فاصله داره و فکر نمیکنم با این مصدومیت های قدیمی و جدید در ۲۰ روز به آمادگی کامل برسه.امیدوارم زیر فشار تمرینات مصدومیت های جدیدی پیدا نکنه و به سرنوشت بازیکنایی مثل محمدکاظم و نظری افشار و کمالوند و... دچار نشه که مجبور شدن در جوانی از تیم ملی و حتی والیبال کناره گیری کنند.
در کل با این شرایط عمر ورزشی پایینی برای این بازیکن ارزشمند میبینم و امیدوارم بیشتر به وضعیت جسمانیش توجه کنه و حرفه ای تر والیبال رو دنبال کنه.پست پشت خط زن نیاز به فیزیک بدنی قوی داره و فقط مهارت در اسپک زدن کافی نیست (مقایسه کنید با پشت خط زن هایی مثل گروزر و سوکولوف و زایتسف و...).

در کل آرزوی موفقت دارم براش چون پتانسیل بالایی داره و هنوز سنی هم نداره.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
میلاد.
+2 # میلاد. 1396-02-26 13:50
اگه این بازی،واقعی و امتیازی بود ، ما از دو بازی فقط سه امتیاز بدست آوردیم که در مقابل تیم سطح دومی مثل اسلوونی نتیجه ی بسیار ضعیفیه، اگر ما به این شکل به مصاف تیم های قویه سطح اولی مثل برزیل،امریکا و ایتالیا ،یا حتی تیم های ضعیف تر سطح اول مثل آرژانتین قرار بگیریم قطعا و بی برو برگرد بازنده ایم، استفاده از میرزاجانپور در پست پشت خط زن در بازی اول و استفاده از قائمی بعنوان پشت خط زن چپ دست در بازی دوم نشان از ضعف کادر فنی در انتخاب پشت خط زن تخصصی هست.درسته که چپ دست بودن برای یک پشت خط زن یک امتیاز مهم محسوب میشه اما بهتر نبود با توجه به ضعف ما توی این پست،از تاجر که از قضا چپ دست هم هست استفاده میکردیم؟ بنظر شما تاجر که عمرشو توی این پست بازی کرده بهتر از میرزا و قائمی و معنوی که بازیکن دریافت کننده هستن بهتر نیست؟ راستی اصلا قرا کجای این معادلات هست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
A.min
+3 # A.min 1396-02-26 13:03
چرا اشتباه نوشتین؟قائمی ست سوم پشت خط زن بود من بازی از اینستاگرام فدراسیون زنده میدیدم.معنوی نژار دریافت کننده بود ست سومم خیلی بد بازی کرد همه توپاش دفاع شد دریافتاشم ضعیف بود.انتظار همچین بازی ازش نداشتم اگر میخواد جزء ۱۴ نفر اصلی باشه باید خیلی بهتر از این دوتا بازی کار کنه.نمیدونم چرا نظری افشار تو این دوتا بازی نبود اصن با تیم!!ولی مسعود غلامی و میرزاجانپور و عبادی پور خیلی خوب بودن بخصوص تو پایپ زدن ایشالا هماهنگ ترم میشیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر

آخرین عناوین

  1. همه
  2. مطالب
  3. تصاویر
  4. ویدیوها

هر آنچه در والیبال نیاز دارید

تبلیغات متنی

ربات اینستاگرام ایران سوشال

ربات هوشمند افزایش فالوور اینستاگرام واقعی، فعال و هدفمند ایرانی با امکان 3 روز تست رایگان!

www.iransocial.net

آکادمی دیجیتال مارکتینگ

اولین و برترین برگزارکننده تخصصی دوره های کاربردی بازاریابی اینترنتی در ایران

www.dmacourse.com

پول تیکت

نقد و بررسی و خرید بلیط استخرها و پارک های آبی، سونا و جکوزی سراسر ایران و تخفیف بلیط استخرها و پارک های آبی

www.poolticket.org