والیبال ایران: تیم ملی والیبال ایران با 12 بازیکن در چهاردمین دوره رقابت های والیبال المپیک شرکت می کند و این والیبالیست ها در واقع نخستین نفراتی هستند که حضور در المپیک را نجربه خواهند کرد. 

2 روز تا المیپک/ معرفی بازیکنان والیبال ایرانبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی والیبال ایران؛ در حالی که مراسم افتتاحیه رقابت های المپیک ساعت 3:30 دقیقه بامداد شنبه (امشب) برگزار می شود، کمتر از 2 روز دیگر تا آغاز معتبرترین و مهیج ترین مسابقات والیبالی جهان زمان باقی است و 12 سرباز خط شکن والیبال کشورمان باید برای رقم نتیجه در اولین تجربه المپیکی خود برابر رقبا صف آرایی کند. بر همین اساس در سری مطالب روزشمار المپیک امروز به معرفی 12 بازیکن تیم ملی والیبال ایران در المپیک پرداختیم که در ادامه می خوانید:

 

شهرام محمودی1 - شهرام محمودی:

پشت خط زن شماره یک تیم ملی والیبال ایران در المپیک شهرام محمودی است، بازیکنی که سال ها در سایه اسم بهنام برادر بزرگش قرار داشت اما کم کم با درخشش در تیم ملی نامی برای خود دست و پا کرد و به یکی از بازیکنان شاخص والیبال کشورمان تبدیل شد. برخلاف ولاسکو که اعتماد زیادی به امیر غفور داشت، کواچ محمودی را به غفور ترجیح میداد و در افتخارات سال 2014 والیبال ایران، شهرام محمودی با معروف و موسوی مثلث سرعتی و تکنیکی بسیار خوبی را تشکیل دادند و از جمله بازیکنان تاثیرگذار تیم ایران بودند. با ورود لوزانو به ایران به نظر می رسید بازهم فرصت بازی بیشتری به غفور خواهد رسید اما مصدومیت غفور باعث شد دوباره از ترکیب اصلی تیم ایران دور شود و بازهم شهرام محمودی پشت خط زن نامبروان ایران شود. شهرام محمودی قد خیلی بلندی ندارد اما چرخش های مچ دست، سرعت بالا و هماهنگی زیاد با سعید معروف ار جمله ویژگی های بارز و مثبت او محسوب می شود. بدون شک شهرام یکی از درخشانترین ستاره های والیبال ایران در سال های اخیر بوده است و امید زیادی به درخشش او در المپیک نیز وجود دارد. این بازیکن در اظهارنظری از خداحافظی با تیم ملی در پایان المپیک خبر داده است.

پست: قطرپاسور
متولد: 20/7/ 1988 ( 28 سال سن)
قد: 198 سانتی متر
وزن: 95 کیلوگرم
ارتفاع حمله: 347 سانتی متر
ارتفاع دفاع: 332 سانتی متر
تیم باشگاهی: بانک سرمایه

میلاد عبادی پور2- مبلاد عبادی پور:

 بازیکن شماره 2 تیم ملی والیبال ایران در المپیک یک دریافت کننده قدرتی جوان به نام میلاد عبادی پور است. بازیکنی که از سال 2014 توسط اسلوبودان کواچ به تیم اعزامی به لیگ جهانی 2014 دعوت شد و نخستین بازی ملی خود در تیم بزرگسالان را مقابل ایتالیا تجربه کرد. علارغم انتقادات زیادی که به کواچ به دلیل استفاده از عبادی پور می شد، مربی صربستانی سابق والیبال کشورمان هرگز دست از حمایت خود از میلاد بر نداشت و جواب اعتماد خود را نیز گرفت. عبادی پور با قد و استایل مناسب، بازیکنی قدرتی و باهوش محسوب می شود که در خط سرویس نیز از معدود بازیکنان خوب ایران است و اگر تمرکز خود را از دست ندهد می تواند ستاره بزرگترین میدان ها باشد. بزرگترین نقطه ضعف عبادی پور پرنوسان بودن او می باشد اما در مجموع این بازیکن طی 2 سال اخیر جای محکمی برای خود در تیم ملی ایران دست و پا کرده است و برخلاف انتقادات بعضا مغرضانه ای که به او می شود همواره بازیکن تاثیرگذاری بوده است.

پست: دریافت کننده قدرتی
متولد: 17 / 10 / 1993 (23 سال سن)
قد: 196 سانتی متر
وزن: 78 کیلوگرم
ارتفاع حمله: 350 سانتی متر
ارتفاع دفاع: 310 سانتی متر
تیم باشگاهی: بانک سرمایه

سعید معروف4 - سعید معروف (کاپیتان)

ستاره، کاپیتان، پاسور اول، شماره 4 و لیدر تیم ملی والیبال ایران در المپیک ریو کسی نیست جز سعید معروف. بهترین پاسور لیگ جهانی 2014، بازیکنی بسیار باهوش و تکنیکی که جزو بهترین پاسورهای حال حاضر والیبال جهان محسوب می شود و بارها توسط بسیاری از مربیان و ستاره های تیم های بزرگ جهان مورد تحسین قرار گرفته است. معروف بازیکنی با قد متوسط است که در تیم های بلند قد مثل زنیت کازان دچار مشکل می شود، اما در تیم ملی والیبال ایران که از میانگین قدی متوسط برخودار است به معنی واقعی کلمه بهترین است. او با هوش و تکنیک بسیار بالا و پاس های سرعتی و غافلگیر کننده ی خود نقطه قوت تیم ملی والیبال کشورمان محسوب می شود و رقبا معمولا برای مهار او برنامه های ویژه ای به کار می برند که اغلب موفق نیستند. به اعتقاد اکثر کارشناسان اگر معروف روی فرم باشد و برنامه های حریف او را از جریان بازی خارج نکند هیچ تیمی جلودار ایران نیست. سعید معروف بدون شک ستاره ترین ستاره والیبال ایران در ریو محسوب می شود و امید زیادی به درخشش او در المپیک وجود دارد.

پست: پاسور
متولد: 20 / 10 / 1985 (31 سال سن)
قد: 189 سانتی متر
وزن: 81 کیلوگرم
ارتفاع حمله: 331 سانتی متر
ارتفاع دفاع: 311 سانتی متر
تیم باشگاهی: پیکان تهران

فرهاد قائمی5 - فرهاد قائمی:

دریافت کننده قدرتی شماره 5 تیم ملی والیبال ایران در المپیک فرهاد قائمی است. بازیکنی چپ دست که لقب بمب انرژی تیم ملی را یدک می کشد و از جمله قهارترین سرویس زنان تیم کشورمان محسوب می شود که بارها با سرویس های کوبنده ی خود امتیازات حساسی برای ایران رقم زده است و در دریافت عقب زمین هم جزو بهترین هاست. قائمی از سال 2012 به تیم ملی بزرگسالان آمد و همواره یکی از یازیکنان ثابت ایران در این پست بوده است. پرنده ی کوچک خوشبختی لقبی است که رسانه های ایتالیایی به او داده اند و غیبتش در لیگ جهانی و سردرگمی تیم ملی در دریاقت نشان داد که چه جایگاه ارزشمندی برای والیبال ایران دارد. قائمی نیز از جمله بازیکنانی است که پس از آن سرماخوردگی بد موقع و دوری 2 ماهه از میادین بار دیگر به روزهای اوج خود برگشته و از جمله ستاره های درخشان والیبال ایران در المپیک ریو محسوب می شود.

پست: دریافت کننده قدرتی
متولد: 28 / 8 / 1989 (27 سال سن)
قد: 197 سانتی متر
وزن: 73 کیلوگرم
ارتفاع حمله: 355 سانتی متر
ارتفاع دفاع: 335 سانتی متر
تیم باشگاهی: بانک سرمایه

محمد موسوی6 - سید محمد موسوی:

یکی از بهترین مدافعان حال حاضر والیبال جهان، شماره 6 تیم ملی والیبال ایران و بهترین سرعتی زن جام جهانی 2015 سید محمد موسوی است. از جمله بازیکنان قد بلند والیبال ایران که در کنار سعید معروف جزو یکی از شاخص ترین بازیکنان ایرانی در جهان والیبال محسوب می شود. محمد موسوی اگر روی فرم باشد و اسیر جنگ روانی رقبا نشده و کنترل خود را از دست ندهد می تواند یک تنه در رقم خوردن نتیجه بازی تاثیرگذار شود و  دفاع روی تور ایران را به کلی بر رقبا ببندد. این بازیکن دزفولی بدون شک یکی از تاثیرگذارترین بازیکنان والیبال در درخشش سال های اخیر تیم ملی و راهیابی به المپیک ریو بوده است. او در المپیک نیز یک چهره شاخص و امید تیم ملی برای غلبه بر رقبا محسوب می شود. تنها نقطه ضعف موسوی آماری بالای خطای سرویس های پرشی اوست که در بازی های آخر لیگ جهانی سعی کرد شیوه متفاوتی را برای سرویس زدن انتخاب کند و موفق هم بود. سید با حدود 29 سال سن یکی از باتجربه ترین بازیکنان ایرانی در المپیک محسوب می شود و می داند که امید مردم ایران به تعصب بالا، جنگندگی و دست های همیشه پرتوان اوست.

پست: مدافع میانی
متولد: 22/ 8 / 1987 (29 سال سن)
قد: 203 سانتی متر
وزن: 86 کیلوگرم
ارتفاع حمله: 362 سانتی متر
ارتفاع دفاع: 344 سانتی متر
تیم باشگاهی: بانک سرمایه

حمزه زرینی7 - حمزه زرینی:

یک مصدومیت بد موقع حمزه زرینی را از میادین ملی محو کرد و باعث شد او نتواند در درخشش های سال های اخیر به مانند گذشته تاثیرگذار شود اما دست روی زانو گذاشت، بلند شد و در نهایت توانست نظر رائول لوزانو را نیز جذب کرده و مسافر ریو شود. حمزه که زمانی از بهترین و پرطرفدارترین بازیکنان تیم ملی والیبال بود و بازیکنی بسیار متعصب و غیرتی محسوب می شد در حالی مسافر ریو شد که انتقاداتی زیادی نسبت به انتخاب او وجود داشت اما خودش معتقد است در حق او کم لطفی شده چراکه آمارها نشان می دهد او به روزهای اوج برگشته و حقش حضور در ریو بوده است. حمزه سال های سال است که در میادین ملی توپ می زند و اگر خودش باشد می توان به درخشش او در ریو امیدوار بود. بزرگترین مشکل حمزه ساعد اوست اما در سرویس و دفاع عملکرد بهتری دارد و امید است بتواند این بازیکن هم جزو بهترین های تیم کشورمان در ریو باشد.

پست: دریافت کننده قدرتی
متولد: 18 / 10 / 1985 (31 سال )
قد: 198 سانتی متر
وزن: 98 کیلوگرم
ارتفاع حمله: 351 سانتی متر
ارتفاع دفاع: 330 سانتی متر
تیم باشگاهی: کاله مازندران

عادل غلامی9 - عادل غلامی:

زوج محمد موسوی در خط دفاع، بازیکن شماره 9 تیم ملی ایران و چهره ای که سال هاست در ترکیب ایران می درخشد کسی نیست جز عادل غلامی. در حالیکه مشهورترین سرعتی زن تیم ملی والیبال ایران محمد موسوی است فراموش نکنیم که در کنار او یک بازیکن به نام عادل غلامی می درخشد، بازیکنی بسیار جسور و پرقدرت که در اکثر فاکتورها عملکرد قابل قبولی دارد و با قدرت بدنی بالا، قدی مناسب و روحیه ای ستودنی دفاع روی تور ایران را بیمه و جای ثابتی در ترکیب ایران برای خود دست و پا کرده است. عادل یکی از بازیکنان تاثیرگذار والیبال ایران محسوب می شود و لوزانو نیز روی درخشش او حساب ویژه ای باز کرده است.

پست: مدافع میانی
متولد: 9 / 2 / 1986 (30 سال سن)
قد: 195 سانتی متر
وزن: 88 کیلوگرم
ارتفاع حمله: 341 سانتی متر
ارتفاع دفاع: 330 سانتی متر
تیم باشگاهی: بانک سرمایه

امیر غفور10 - امیر غفور:

پشت خط زن پرقدرت و شماره 10 تیم ملی والیبال ایران امیر غفور است. بازیکنی که در زمان هدایت ولاسکو به پسر او در تیم ملی مشهور بود، در زمان کواچ کمی از ترکیب اصلی تیم ایران فاصله گرفت اما همه او را به عنوان یک بازیکن کم حاشیه، بسیار پرقدرت و جسور می شناسند که هر وقت در ترکیب ایران به میدان رفته درخشیده است. امیر غفور از جمله ستاره های والیبال ایران است که با قدی بلند و دستانی کشیده بلای جان مدافعان حریف است و وقتی روی اوج باشد کار برای رقبا حسابی سخت می شود. امیر که مدتی با مصدومیت دست و پنجه نرم می کرد و به همین دلیل انتخابی المپیک و لیگ جهانی 2016 را از دست داد از امیدهای اصلی ایران در المپیک ریو محسوب می شود.

پست: قطر پاسور
متولد: 6 / 6 / 1991 (25 سال سن)
قد: 202 سانتی متر
وزن: 90 کیلوگرم
ارتفاع حمله: 354 سانتی متر
ارتفاع دفاع: 334 سانتی متر
تیم باشگاهی: پیکان تهران

مجتبی میرزاجانپور12 - مجتبی میرزاجانپور:

 دریافت کننده شماره 12 تیم ملی والیبال ایران، جوانی هیجانی و احساساتی که تا لحظه آخر قرار گرفتن نامش در بین مسافران ریو قطعی نبود، مجتبی میرزاجانپور است. بازیکنی که لوزانو بارها او را در پست غیر تخصصی اش یعنی قطرپاسور آزمود اما خودش دوست دارد که همچنان دریافت کننده باشد و می گوید سنش در شرایطی نیست که بخواهد تغییر پست بدهد. میرزاجانپور هم حضورش در تیم ملی را مدیون کواچ است چراکه این مربی صرب اعتقاد زیادی به او داشت. بازیکنی که برخی مواقع هیجان بر او غالب می شود اگر بتواند احساسات خود را کنترل کند حرف ندارد. او با 205 سانتی متر قد، بلندقدترین بازیکن ایران در المپیک ریو است و با توجه به قدرت بدنی بسیار بالا و نیروی جوانی که دارد می تواند از جمله امیدهای درخشش ایران در المپیک ریو باشد.

پست: دریافت کننده قدرتی
متولد: 7 / 1 / 1991 ( 25 سال سن)
قد: 205 سانتی متر
وزن: 88 کیلوگرم
ارتفاع حمله: 355 سانتی متر
ارتفاع دفاع: 348 سانتی متر
تیم باشگاهی: شهرداری ارومیه

مهدی مهدوی13 - مهدی مهدوی

مسن ترین و یکی از باتجربه ترین بازیکنان تیم ملی والیبال ایران، پاسور شماره 13 و دوست و هم پست سعید معروف مهدی مهدوی است. این بازیکن کم حاشیه، بلند قد و تقریبا سنگین وزن، هیچ گاه رقیبی برای سعید معروف نبوده و همه او را به عنوان پاسور شماره 2 ایران که به عنوان یار تعویضی به میدان می آید می شناسند، مهدوی که پس از صعود ایران به المپیک حسابی اشک شوق ریخت می گوید که در پایان المپیک از تیم ملی خداحافظی می کند.

پست: پاسور
متولد: 13 / 2 / 1984 (32 سال سن)
قد: 191 سانتی متر
وزن: 96 کیلو گرم
ارتفاع حمله: 330 سانتی متر
ارتفاع دفاع: 310 سانتی متر
تیم باشگاهی: بانک سرمایه

مصطفی شریفات15 - مصطفی شریفات:

شاید زمانی که تیم ملی ایران در رویای المپیک بود هیچ کس فکر نمی کرد یک جوان خوزستانی به نام مصطفی شریفات در ترکیب اعزامی به المپیک قرار بگیرد. او که در زمان کواچ جای ثابتی در تیم الف نداشت و همواره در تیم ب به کار گرفته می شد، توانست با جلب نظر لوزانو جای بازیکنانی مثل تشکری، فلاح و نظری را بگیرد و مسافر ریو شود. این سرعتی زن جوان بازیکنی با قدی بلند، قدرت بدنی بالا و قدرت جنگندگی است که می تواند در دفاع روی تور و حمله برای ایران موثر واقع شود.

پست: مدافع میانی
متولد: 16 / 9 / 1987 ( 29 سال سن)
قد: 204 سانتی متر
وزن: 85 کیلوگرم
ارتفاع حمله: 332 سانتی متر
ارتفاع دفاع: 313 سانتی متر
تیم باشگاهی: پیکان تهران

مهدی مرندی19 - مهدی مرندی:

تازه واردی که فرهاد ظریف را کنار زد و مسافر ریو شد. البته به واسطه عملکرد خوبش نه چیز دیگری. این بازیکن قزوینی توسط کواچ و در زمانی هیچ کس فکرش را نمی کرد به تیم ملی آمد و با عملکرد خوبش فرهاد ظریف را که زمانی در تیم ملی پادشاهی می کرد به نیمکت فرستاد، مرندی پس از کواچ توانست نظر لوزانو را هم جلب کرده و مسافر ریو شود. این بازیکن که در 28 سالگی به تیم ملی دعوت شد خیلی زود پله های ترقی را طی کرد و در حالی که تک لیبروی ایران در ریو محسوب می شود می داند که بار سختی بر شانه دارد و باید با عملکرد خوب خود به انتخاب لوزانو صحه بگذارد.

پست: لیبرو
متولد: 12 / 5 / 1986 ( 30 سال سن)
قد: 172 سانتی متر
وزن: 69 کیلوگرم
ارتفاع حمله: 295 سانتی متر
ارتفاع دفاع: 280
تیم باشگاهی: پیکان تهران

نوشتن دیدگاه

* دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
* ارسال پیام توسط یک نفر با نام های مختلف ممنوع است.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


دیدگاه‌ها  

مهدی 123
0 # مهدی 123 1395-05-18 08:52
آقا شما فکر کنید فرهاد ظریف بیاد و آخری رو بخونه...مرندی رو..آیا واقعا حقیقته؟ به نظرتون ناراحت نمیشه فرها دواقعا>؟؟؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
امین شیرین وند
+5 # امین شیرین وند 1395-05-16 00:55
کواچ با اینکه خوب نبود....ولی چن تا کار خوب انجام داد...میلادو..م رندیو...مجتبی.. ..تو این سه تا مورد کاش عالی بود....
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
عسل
+10 # عسل 1395-05-15 22:17
بسیار سپاسگزارم از سایت که در روزهای نزدیک به المپیک و اغاز شمارش معکوس مطالب خوب و کاملی میزاره .....
عالی بود ......
thank you ;-) :-)
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
آرش
0 # آرش 1395-05-15 17:37
راستی اینم بگم ما اصن کواچو ادم حساب نکردیم ....... ما بهنامو هم تو جریان اون کمپی که واسه کاهش توقع مردم راه افتاده بود شناختیم پس همین بهنام از اول سایه بوده و شهرام تو اون سایه بعد شهرام میشه نیم سایه و بهنام سایه مونده از اون موقع بابا جمش کنین این مزخرفاتو ........ ولی در یه مورد نصفه و نیمه باهاتون موافقم شهرام نامبر وان بات فرام اند آف لیست خخخخخخخ ....... شری شاخصه ولی تو دفاع شدن و توپو راهی بیرون از زمین حریف کردن و اگه هنوزم این شاخصه رو حفظ کرده باشه زودتر از خودش باهاش خدافظی میکنن ..... ما که از بدو ورود شری تو تیم با موفقیتای تیم بای بای کردیم میخواستم راجع به کواچ و انتخابشم یه سرس توضیحات بدم ولی حیفم اومد وقت ارزشمندمو حرومه تحلیل کردن اعمال بیخود و مکروهه کواچچچچچچچچچچچ کنم ..... باتشکر البته امیدوارم انتقاد پذیر باشین و کامنتمو بچاپین و منتشرش کنین .....
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
llpln
+12 # llpln 1395-05-15 15:59
آفرین خیلی خوب و بی طرفانه بود به نظر من!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر

آخرین عناوین

  1. همه
  2. مطالب
  3. تصاویر
  4. ویدیوها

هر آنچه در والیبال نیاز دارید

ghab.gif

مطالب ویژهتبلیغات متنی

ربات اینستاگرام ایران سوشال

ربات هوشمند افزایش فالوور اینستاگرام واقعی، فعال و هدفمند ایرانی با امکان 3 روز تست رایگان!

www.iransocial.net

آکادمی دیجیتال مارکتینگ

اولین و برترین برگزارکننده تخصصی دوره های کاربردی بازاریابی اینترنتی در ایران

www.dmacourse.com

پول تیکت

نقد و بررسی و خرید بلیط استخرها و پارک های آبی، سونا و جکوزی سراسر ایران و تخفیف بلیط استخرها و پارک های آبی

www.poolticket.org