والیبال ایران: تنها 5 روز تا آغاز رقابت های والیبال المپیک ریو 2016 زمان باقی مانده است و از 17 مردادماه رقابت های والیبال معتبرترین تورنمنت ورزشی جهان آغاز خواهد شد. 

المپیک ریوبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی والیبال ایران؛ در حالی که کمتر از 5 روز به آغاز رقابت های والیبال المپیک ریو 2016 زمان باقی است، تقریبا اکثر تیم های راه یافته به این مسابقات در دهکده ی ریو مستقر شده اند و خود را برای حضوری قدرتمند در معتبرترین تورنمنت ورزشی جهان آماده می کنند. از آنجایی که نماد المپیک 5 حلقه است بر آن شدیم تا از فاصله 5 روز مانده به آغاز این مسابقات در قالب روزشمار المپیک یه گوشه های مختلفی از این این رقابت های جذاب و مهیج بپردازیم تا با شناخت، اطلاعات و آمادگی بیشتری به استقبال از تورنمنتی برویم که والیبال ایران 52 سال در حسرت حضور در آن بوده است و برای اولین بار در تاریخ آن را تجربه خواهد کرد.

 

در قسمت اول ابتدا به تمام آمار و ارقام ویژه رقابت های المپیک ریو پرداختیم تا در مطالب بعدی منحصرا رشته ی والیبال را بررسی کنیم. بر این اساس در بخش نخست سری مطالب روزشمار؛ اطلاعات کلی در مورد رقابت های المپیک ریو 2016 پیش روی شماست:

 

*بیست و یکمین المپیک تابستانی که با نام رسمی «بازی‌های المپیاد سی و یکم» شناخته می‌شود از  15 تا 30 مردادماه 1395 ( 30 ژوئیه تا 15 اوت 2016 میلادی )، در شهر ریو دوژانیرو در کشور برزیل برگزار خواهد شد. انتخاب شهر ریو دوژانیرو به عنوان میزبان این بازی‌ها در صد و بیست و یکمین نشست کمیته بین المللی المپیک در کپنهاک دانمارک ودر تاریخ 2 اکتبر 2009 میلادی تائید شد. 

پوستر ویژه مسابقات والیبال المپیک / 5 روز تا شروع مسابقات

*این بازیها با حضور 10820 ورزشکار از 204 کشور  و برپایی 304 رویداد در 28 رشته ورزشی در شهر ریودوژانیرو برزیل برگزار خواهد شد.

 

*المپیک ریو از ساعت 3:30 دقیقه بامداد 16 مرداد ماه ( 5 آگوست 2016) در ورزشگاه ماراکانا افتتاح و روز 31 مردادماه ( 21 اگوست)با اختتامیه رسمی به پایان می رسد.


*7.5 میلیون قطعه بلیت برای بازی های المپیک 2016 ریودوژانیرو پیش بینی شده که بهای گرانترین بلیت این دوره در حدود نصف بهای بلیت المپیک 2012 لندن و در حدود 22 دلار و کمتر است. بهای بیشتر 7.5 میلیون بلیت ارائه شده در حدود 40 رئال خواهد بود. ارزانترین بلیت المپیک لندن 2012 حدود 20 پوند (32 دلار) بوده است. گرانترین بلیت بازی ها مربوط به رقابت های دوومیدانی، بسکتبال، والیبال ساحلی و والیبال و در حدود 1200 رئال خواهد بود که بیش از متوسط درآمد ماهیانه برزیلی ها در حدود 788 رئال برزیل است. ارزش بلیت مراسم افتتاحیه بازی ها نیز در حدود 4600 رئال است.

 

* ریو 2016 دو عروسک اختصاصی دارد، وینیسیوس نماد المپیک ، گربه‎ای زرد رنگ است که بیانگر اقـلیم غنـی و حـیـات وحـش بـرزیـل است. تام هم که رنگ سـبـز و آبـی دارد و ســرش پـوشـیـده از بــرگ اسـت نـمـاد پــارالـمپـیـک است که نـمـایـانگر طبیعت سـبز برزیل است. 

المپیک

*سکه های یادبود این دوره از بازیهای المپیک به میزبانی شهر ریو  با چهار طرح فولادی - برنزی عرضه شده است. روی مدال یادبود طلایی طرحی از تندیس مسیح (ع) بر فراز شهر ریو حک شده و در طرف دیگر آن شعار المپیک "سریعتر، بالاتر و قوی تر" به تصویر کشیده شده است. سکه ها در رشته های بسکتبال، راگبی و بادبانی به صورت طلا و نقره طراحی شده است. بسکتبال و بادبانی برای این انتخاب شدند که برزیل مدال های زیادی را در این رشته در طول بازی های المپیک داشته است. 

 

* دقیقا 50 درصد برزیلی‌ها از میزبانی کشورشان در بازی‌های المپیک ریو ناراضی هستند. گزارش منتشر شده در روزنامه Folha نشان می‌دهد طبق رأی‌گیری‌ها در 3 سال گذشته، نیمی از مردم این کشور از میزبانی المپیک راضی نیستند.


* حدود 50 هزار تاکسی در سطح این شهر تردد می‌کنند. برای اینکه رانندگان تاکسی بتوانند ارتباط خوبی با توریست‌ها داشته باشند کمیته‌ برگزاری بازی‌های ریو، 10 هزار کلاس زبان آنلاین و مجازی برای آموزش زبان انگلیسی به رانندگان ارائه داده است. 

مدال المپیک

*کاروان برزیل را در بازی‌های ریو 462 ورزشکار (209 زن و 253 مرد) تشکیل می‌دهند. این کشور قبل از المپیک 2016، بزرگترین کاروان را با 277 ورزشکار در بازی‌های 2008 پکن داشت. اما بزرگترین کاروان بازی‌های المپیک ریو قطعا به آمریکا اختصاص دارد که پیش‌بینی شده بین 515 تا 555 ورزشکار داشته باشد. چین هم اسامی 416 نفر از کاروان خود را برای این بازی‌ها اعلام کرده است. آلمان 371 نفر، فرانسه 369 نفر، بریتانیا 331 نفر، ژاپن 326 نفر و روسیه 332 نفر هم در رده های بعدی جای دارند و ایران نیز با 63 ورزشکار در المپیک شرکت می کند.

 

* در طول این بازی‌ها 20 هزار خبرنگار از هر گوشه جهان با حضور در برزیل این مسابقات را پوشش می‌دهند. 

 

* هزاران فرصت شغلی با میزبانی برزیل برای بازی‌های المپیک ایجاد شده است. به عنوان مثال 16 هزار نیرو در هتل‌ها استخدام شده‌اند و خدماتی را به توریست‌ها ارائه می‌دهند.

 

* قرار است موزه موبایل المپیک و پارالمپیک در جریان بازی‌های 2016 خاطرات ورزشی‌ و تاریخی را از 45 شهر برزیل به نمایش بگذارد. 2 اتاق سیار قرار است این خاطرات را به معرض نمایش عموم بگذارند و تماشاگران از هر جای دنیا می‌توانند این عکس‌ها را تماشا کنند. این مجموعه شامل تعداد زیادی از اقلام موزه المپیک در لوزان سوئیس و همچنین کمیته المپیک برزیل است. در کنار خاطرات منحصر به فرد، این فعالیت دیجیتالی تعاملات را از تاریخ المپیک و پارالمپیک به وجود می‌آورد. 

موزه المپیک

* المپیک ریو، تنها المپیکی است که پناهندگان در آن رقابت می‌کنند. 90 هزار نفر شامل داوطلبان، پیمان‌کاران و کارمندان به برگزاری این بازی‌ها کمک می‌کنند.

 

* 6 میلیون دانش‌آموز در برزیل و مکان‌های دیگر تحت پوشش برنامه‌های المپیک قرار گرفته اند.

 

 

* در ریو 4500 نمونه ادرار و هزار نمونه خون برای دوپینگ از ورزشکاران گرفته می‌شود. بیش از 200 اداره کنترل دوپینگ در ریو مشغول به فعالیت خواهند بود.

 

* 70 هتل جدید در ریو به خاطر بازی‌های المپیک تاسیس شده است. 

المپیک

* 21 ورزشکار از بازی‌های المپیک ریو به خاطر ویروس زیکا انصراف دادند که تعداد زیادی از آنها را گلف‌بازان تشکیل می‌دهند.

 

* 88 هزار نیروی امنیتی قرار است در طول بازی‌های المپیک در ریو و شهرهایی که مسابقات المپیک در آنها برگزار می‌شود استقرار پیدا کنند.

 

* 10 کشور بین 3 تا یک نماینده در ورزشکار در المپیک ریو خواهند داشت.

 

* بودجه مراسم افتتاحیه بازی‌های المپیک ریو 10 برابر کمتر از مراسم المپیک لندن است. 

المپیک ریو

* 12 هزار نفر مشعل المپیک را در بازی‌های ریو حمل می‌کنند و این مشعل از 90 درصد شهرها و ایالت برزیل عبور می‌کند.

 

* 42 رشته ورزشی در این بازی‌ها حضور دارند. 

 

* 10 ورزشکار پناهنده در بازی‌های المپیک ریو حضور دارند و 6 مرد و 4 زن هستند که زیر پرچم المپیک رقابت می‌کنند.

 

* ورزشکار تنیس روی میز آمریکا با 16 سال سن و سوارکار این کشور با 52 سال سن جوانترین و مسن‌ترین ورزشکاران این کاروان هستند. تفاوت این دو سن عدد 36 است. 

مشعل المپیک

* 7.5 میلیون بلیت برای این بازی‌ها در نظر گرفته شده است.

 

* گلف و راگبی 7 نفره دو ورزش جدید در این بازی‌ها هستند. گلف بعد از 112 سال به المپیک برگشت و راگبی نیز برای نخستین بار در المپیک برگزار می‌شود.

 

* در ریو"خانه والیبال" برای نخستین بار توسط فدراسیون جهانی برای مسابقات المپیک احداث شده است. اعضای فدراسیون‌های والیبال و المپیک، مقامات دولتی و رسانه‌ها در طی المپیک ریو مهمانان این خانه خواهند بود.

 

گفتنی است؛ تاریخچه  و تمام اطلاعات المپیکی این رشته ورزشی و معرفی تیم های حاضر و بازیکنان در مطالب بعدی منتشر خواهد شد.

نوشتن دیدگاه

* دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
* ارسال پیام توسط یک نفر با نام های مختلف ممنوع است.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


دیدگاه‌ها  

امین شیرین وند
+3 # امین شیرین وند 1395-05-13 00:59
خیلی ممنون واقعا خوب و جامع بود...از تلاش مدیر سایت جدا تشکر میکنم....
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
عسل
+10 # عسل 1395-05-12 22:20
وااااااای خیلیییییی ممنون عالی و دقیق بود .... من خیلی وقت منتظر یه همچین چیزی بودم.... ولی واقعا ناامید شدم .... کشورهایی مثل المان و برزیل و فرانسه و بریتانیا و .... بالای ۳۰۰یا ۵۰۰ورزشکار المپیکی داریم اونوقت کشور ما ۶۳نفر ؟ما می تونستیم تو خیلی از رشته ها نماینده داشته باشیم مثل بسکتبال ولی خب ما باید حداقل ۱۵۰الی ۲۰۰ورزشکار داشتیم چون جمعیت کشورمون هم کم نیست ماشالا....
حالا بیخیال بشم چون دیگه ۵روووووووز مونده...ارزوی درخشش نام ایران در این دوره از این مسابقات رو برای ورزشکاران المپیکیمون دارم .... بجنگید چون چشم یه ملتبه شماست .....موفق باشید ....
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر

آخرین عناوین

  1. همه
  2. مطالب
  3. تصاویر
  4. ویدیوها

هر آنچه در والیبال نیاز دارید

ghab.gif

مطالب ویژهتبلیغات متنی

ربات اینستاگرام ایران سوشال

ربات هوشمند افزایش فالوور اینستاگرام واقعی، فعال و هدفمند ایرانی با امکان 3 روز تست رایگان!

www.iransocial.net

آکادمی دیجیتال مارکتینگ

اولین و برترین برگزارکننده تخصصی دوره های کاربردی بازاریابی اینترنتی در ایران

www.dmacourse.com

پول تیکت

نقد و بررسی و خرید بلیط استخرها و پارک های آبی، سونا و جکوزی سراسر ایران و تخفیف بلیط استخرها و پارک های آبی

www.poolticket.org